Sezóna 2015/2016

-----------------------------------Jaro 2015-------------------------------

20.kolo  NIVNICE - SK JALUBÍ  5:1

V Nivnici se dal očekávat podobný průběh utkání, jako na Slovácku. Ale opak byl pravdou. Šli jsme do vedení po pěkné kombinaci a střele Klajna – 0:1. Domácí však potvrdili sílu při zahrávání standardních situací. V poli byla hra vyrovnaná, ovšem pokud se dostali domácí buď k rohu, nebo např. zkrácenému přímému kopu ze strany, hrozilo velké nebezpečí. Přesně podle těchto ukazatelů se totiž měnilo skóre v prvním poločase, domácí dokázali kvalitním zahráním standardním situacím prakticky rozhodnout zápas a ve druhé půli se tento již jenom dohrával. Souboj týmů probíhal férově, což je vzhledem k jiným zápasům se soupeři z brodska překvapením.

Sestava:David L.,Trefilík(64´Gajdošík),Žaluda,Botek,Janeček,Nosek(79´Kura),Klajn(60´Horák T.),Hromada(46´Gajdorus T.),Ulman,Zapletal Mar.Vrábl M.

Branky:12´Máčalík,15´vlastní,36´Josefík,45´,87´Velecký-2´Klajn

19.kolo  SK JALUBÍ - OŘECHOV   2:1

Po vítězství nad lídrem ze Slovácka se mužstvo muselo připravit na soupeře úplně jiného, Ořechov je mužstvo na naší úrovni a dal se čekat boj o každý metr. Začátek byl opět špatný, hosté potrestali naši první chybu a šli do vedení po centru zleva a dorážkou na hranici malého vápna – 0:1. Naše mužstvo bylo v pozici, ve které si rozhodně nepřálo být. Ořechov se ještě více zatáhl a nic na tom nezměnilo ano vyrovnání Gajdoruse, který uklidil do sítě odražený míč – 1:1. Hosté se soustředili na obranu a to platilo i po poločase. Po jednom z rohů se k odraženému míči dostal Hromada a poslal domácí do vedení – 2:1. Poté jsme měli několik šancí, ale hosté odolali a naopak na konci utkání museli domácí s vypětím všech sil vítězství uhájit. Důležité body!

Sestava:David L.,Trefilík(85´Gajdošík),Klajn,Botek,Gajdorus T.,Doseděl,Janeček,Zapletal Mar.,Doseděl,Hromada,Nosek,Vrábl M.

Branky:15´Gajdorus T.,53´Hromada - 2´Březina

18.kolo  1.FC SLOVÁCKO C - SK JALUBÍ   0:1PK

Sestava:David L.,Trefilík,Botek,Klajn,Vrábl M.,Janeček,Doseděl,Ulman,Hromada(87´Horák T.,90´Gajdošík),Zapletal Mar.,Nosek

Penalty:DALI-Klajn,Doseděl,Zapletal Mar.,Vrábl M.,Janeček

17.kolo  SK JALUBÍ - BUCHLOVICE   1:2PK

Po bodově úspěšných a herně solidních výkonech se Zborovicemi respektive Prakšicemi přišel tak trochu půst v podobě domácího zápasu s Buchlovicemi. Šlo o hodně, to si uvědomovala obě dvě mužstva, ale hosté snad ani nemohli začít lépe, to když domácí nepohlídali dlouhý nákop za obranu a hosté šli hned v 1. minutě do vedení – 0:1. Domácí si jen stěží vypracovávali šance, nedařila se jim přechodová fáze, nezareagovali prakticky nijak na rychlé vedení soupeře. Hrál se fotbal nevalné úrovně a to se ještě vyznamenal David při jedné ze šancí soupeře. Po pauze se domácí do soupeře přeci jen více ,,zakousli“, ale naopak z brejků hrozilo nebezpečí pro domácí obranu. Mikula mohl rozhodnout, ale na malém vápně trefil pouze břevno. Hosté byli běhavější, domácí se poté uchýlili k nakopávaným míčům a jeden z nich propadl k Botkovi, který šťastně vyrovnal na 1:1. V penaltové loterii pak měli pevnější nervy hosté.

Sestava:David L.,Trefilík(74´Gajdošík),Botek,Klajn,Gajdorus T.,Vrábl,Janeček,Doseděl,Ulman,Zapletal Mar.,Hromada

Branky:83´Botek-2´Raštica

Penalty:DALI-Vrábl,Klajn--NEDALI-Gajdorus T.,Doseděl

16.kolo  PRAKŠICE - SK JALUBÍ   1:2PK

Další důležitý duel čekal fotbalisty SK na půdě Prakšic. Nepříjemný soupeř, o jehož síle v domácím prostředí se naše mužstvo několikrát přesvědčilo. Ovšem po prvním kole byl vidět pozitivní optimismus, i když od začátku nemohli kvůli zranění nastoupit Nosek, Klajn a Botek. Omluven byl Zapletal, kterého nahradil Žaluda. Po čase se na pažit vrátil matador týmu Dobiáš a na pozici stopera rozhodně nezklamal. Utkání bylo opatrné, ale přesto se vždy po chybách v obraně dostali jedni nebo druzí do šance, ale chyběl klid a mnohdy i nepříjemný terén ukradl branku na jedné či druhé straně.Těsně před poločasem napřáhl domácí kapitán Dynka a střela zapadla přesně k tyči – 1:0. Hosty to trochu mrzelo, ale nepřestávali věřit a po zásluze byli ve druhém poločase odměněni. Po faulu na Gajdoruse proměnil penaltu Vrábl a bylo srovnáno. Poté měli domácí sice jistou územní převahu, ale rozhodnout mohl i Doseděl, jehož střela se otřela o spoje. Na druhé straně domácí 5 minut před koncem zahodili příležitost při průniku z boku. Loterii v podobě penalt zvládli lépe hosté a odvezli si bonusový bod.

Sestava:David L,Žaluda,Trefilík,Gajdorus T.,Vrábl,Dobiáš,Janeček,Doseděl,Gajdošík(90´Klajn),Ulman(88´Botek),Hromada

Branky:44´Dynka-54´Vrábl z pen.

Penalty:DALI-Vrábl,Janeček,Doseděl,Gajdorus T.,Klajn

15.kolo   SK JALUBÍ - ZBOROVICE   5:3

Po zimní pauze se nejenom diváci, ale zejména hráči těšili na znovuzahájení jarní sezóny. Výzvy pro jarní část jsou jasně dané a o motivaci není nouze. Z nejrůznějších důvodů. Pro některé to mohou být poslední zápasy za náš SK, jiný naopak chce přesvědčit o svých kvalitách. Se staronovým brankářem Lukášem Davidem v sestavě a s nově příchozím Zdeňkem Trefilíkem na kraji zálohy postavil trenér Otrusina to nejlepší, co měl po ruce, tedy až na omluveného Žaludu.První duel dopadl na výbornou. Hráči od začátku plnili taktické věci a přidali na bojovnosti a důrazu. Hrdinou duelu se stal Pavel Doseděl, který vstřelil 4 branky. Utkání načal po kombinaci s Klajnem Tomáš Gajdorus, pak se postupně nohou, hlavou a znovu nohou trefil zmiňovaný Doseděl. Po přestávce domácí malinko ustoupili z tempa a soupeř toho využil ke snížení. Nutno dodat, že soupeř rozhodně neodpovídal a neodpovídá konečnému výsledku, v jeho středu je spousta kvalitních, technických fotbalistů, silných na míči, ovšem nedělní odpoledne rozhodla bojovnost a forma Pavla Doseděla.

Sestava:David L.,Trefilík,Botek,Klajn(68´Nosek),Gajdorus T.,Vrábl,Hromada(82´Gajdošík), Janeček ,Doseděl(89´Andrýsek),Ulman

Branky:16´Gajdorus,21´,25´,43´,65´Doseděl-50´Štěpánek,86´Veselý,89´Šprňa

----------------------------Podzim 2015----------------------------------

13.kolo KUNOVICE - SK JALUBÍ   1:0

Po vítězství v Nedakonicích se poslední podzimní kolo mělo odehrát na kunovické Bělince. Proti byl soupeř, jež sice tabulkově nesplňuje své ambice, nicméně jsme si byli vědomi jeho síly. Úvod utkání byl ve znamení kombinační hry domácích, na kterou jsme však byli připraveni a poctivě plnili taktické pokyny a včas dostupovali útočníky a účinně zhušťovali pole tam, kde bylo potřeba. Přežili jsme úvod a poté se sami začali osmělovat, pěkně stříleli Vrábl či Ulman, a na závěr byl nebezpečný Klajnův přímý kop z boku pokutového území. Domácí se rovněž snažili a 2x fantasticky zasahoval gólman David, v druhém případě mu pomohla ještě i tyč. Po přestávce jsme podnikly několik nebezpečných brejků, nejblíže ke skórování měl Hromada, ale v tutovce nechal vyniknout domácího brankáře Uhlíka. V 78.minutě došlo k rozuzlení, když po zaváhání hostů u brankové čáry přišel centr, který se štěstím dorazil do sítě Šebák – 1:0. Hosté si zasloužili bod, ovšem rozhodla větší kvalita střídajících hráčů domácího celku, výkon mužstva byl však velmi sympatický.

Sestava:David L.,Janeček,Botek,Klajn,Zapletal,Ulman(58´Gajdošík),Vrábl M.,Hromada,Nosek,Doseděl,Gajdorus T.

Branky:77´Šebák

11.kolo NEDAKONICE - SK JALUBÍ  2:3

Po dobrém výkonu s Koryčany přišlo utkání pravdy a navíc o 6 bodů v Nedakonicích. Ve sváteční říjnovou středu si to rozdali mužstva ze samého chvostu tabulky a bylo jasné, že tři body budou mít dvojnásobnou hodnotu. Hosté se rozhodli ke změně v rozestavení a doufali v útočný výkon. Úvod byl sympatický, byli jsme na míči a kombinovali. Ovšem pouze do vzdálenosti, kdy to nebylo nebezpečné pro domácího brankáře. To domácí kopali první roh a hned šli do vedení – 1:0. Poté sice jalubští opět vzali míč na své kopačky a snažili se kombinovat, ale neefektivně a první střela na sebe nechala čekat hodně dlouho. Několik standardních situací bylo rovněž bez odezvy a tak přišel opět trest. Brejkovou akci domácí zakončili přesně a vedli už 2:0. O přestávce nebyla nálada nejlepší, ale asi v každém z hráčů plápolal plamínek naděje, jelikož domácí nebyli lepším týmem. Chtělo to přidat na důrazu, bojovnosti a to se ukázalo jako klíčové. Vrátili jsme se již v prvním poločase ke klasickému rozestavení a navíc domácí více napadali. Jeden z forčekingů vyústil ke snížení, to když Doseděl obral brankáře a snížil na 1:2. Ožili jsme a za nedlouho srovnali, krásnou akci Doseděla s Vráblem zakončil druhý jmenovaný a bylo vyrovnáno 2:2. Když už se zdálo, že se půjde na penalty, kopal Klajn roh a jeden z domácích si nešťastně srazil míč do sítě – 2:3. Radost byla velká a věříme, že tohle vítězství nám všem hodně pomohlo a stále pomáhá.

Sestava:David L.,Janeček,Ulman,Klajn,Doseděl,Zapletal(61´Tomaštík,93´Kura),Hromada(90´Gajdošík),Vrábl M.,Gajdorus T.,Botek,Nosek

Branky:11´Lukůvka,21´Mařák-62´Doseděl,71´Vrábl M.,89´vlastní

12.kolo SK JALUBÍ - FC KORYČANY   0:2

Po týdenní pauze, kdy se duel  v Nedakonicích přeložil na 28.10., se mužstvo utkalo s těžkým soupeřem s Koryčan. Domácí vsadili na defenzivní taktiku, protože individuality ve středu soupeře jsou velmi silné na míči a pouze bystrá a účelná hra v čele s dobrou defenzivou mohli vést k úspěchu. Úvod nebyl špatný, bojovalo se o každý metr, ale ve 12.minutě hlavní rozhodčí nedbal na signalizaci pomezního, a po ruce hostujícího hráče napřáhl Huška a parádně trefil k tyči – 0:1. Poté se do toho obuli domácí, roh střídal roh, a prakticky celý zbytek první půle se odehrál v režii domácích. K vlastní smůle však s množství ,,standardek“ nedokázali nic vytěžit. Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí bojovali a hosté urputně bránili jednobrankové vedení. V 80.minutě hosté šťastným gólem vítězství pojistili a potvrdili roli favorita. Domácí hráli slušný zápas, ovšem na body to tentokrát nestačilo.

Sestava:David L.,Janeček,Klajn,Doseděl,Vrábl M.,Hromada,Botek(75´Gajdošík),Nosek(85´Tomaštík),Gajdorus T.,Ulman,Zaplezal Mar.

Branky:13´Huška,76´Gejdoš

10.kolo SK JALUBÍ - MORKOVICE B   2:1PK

V druhém domácím zápase za sebou se v chladném počasí pokoušeli domácí o plnohodnotný zisk 3 bodů a bylo jen na nich, jak se z nevyzpytatelným rezervním týmem poperou. Úvod nebyl vůbec špatný, domácí svého soupeře nešetřili a byli aktivní, i když vycházeli ze zabezpečené obrany. V 10. minutě se po pěkné akci řítil na branku Gajdorus, ale na poslední chvíli mu míč uskočil a z šance byla spíše prudká nahrávka, na kterou Doseděl již nedosáhl. Domácí hráli trpělivě, přesto je tíha situace někdy zastavila v podobě zbrklosti řešení před finální fáze. Důrazem se cpal do šance opět Gajdorus, ale pokus o lobování skončil mimo. Hosté hráli naprosto v klidu a pouze čekali, co domácí vymyslí, do konce poločasu se toho již mnoho neudálo a ten tedy skončil bez branek. Po pauze začali domácí výborně, napadali, byli aktivní a pramenil z toho gól, to když Vrábl, byť z těžkého úhlu, po průniku překonal hostujícího brankáře – 1:0. I poté byli domácí aktivní, ovšem šance už byli minimální, pouze brankář včasným postřehem sebral Gajdorusovi gól z hlavičky po centru Gajdošíka. Poté možná i vinou vynucených střídání došlo k tomu, co nikdo nechtěl. Domácí se začali o výsledek strachovat. Obraná fáze končila zoufalými odkopy bez adresáta, a když už k brejkům došlo, domácí je nedotáhli byť jen do zakončení. Hosté vycítili šanci a v 90.minutě po rohu vyrovnali – 1:1. Zmar se dal krájet a na penalty bylo těžké některé přesvědčit. Přesto se alespoň v nich zrodil bonusový bod.

Sestava:David L.,Žaluda,Botek,Klajn(62´Andrýsek),Vrábl M.,Hromada,Doseděl,Ulman,Nosek,Gajdorus T.,Gajdošík(84´Tomaštík)

Branky:51´Vrábl M.-90´Skácel

Penalty:DALI:Botek,Vrábl M.,Ulman-NEDALI:Gajdorus T.

9.kolo  SK JALUBÍ - O.N.VES    2:3PK

Po výprasku ve Starém Městě bylo otázkou, jak se domácí vypořádají s důležitým dvojzápasem s O.N.Vsí a Morkovicemi ,,B“. Soupeř z Nové Vsi je v klidném středu tabulky a dokázal např.zvítězit ve Starém Městě, nicméně změna taktiky a odhodlání bylo patrné na domácích. Již v 10. minutě šli domácí do vedení, na konci krásné akce byl Doseděl. Hosté si poté vynutili poměrně zbytečnou standardní situaci a laciným gólem srovnali na 1:1. Zbytek poločasu byl rovněž ovlivněn těžkým zraněním hostujícího hráče, který v nezaviněném souboji utrpěl,jak se později ukázalo zlomeninu holení kodti levé nohy. Hra se rozkouskovala a do konce poločasu se kromě několika náznaků šancí nic podstatného neudálo. Domácí chtěli po pauze trpělivě čekat na svoji šanci, nicméně přesně ta se naskytla hostům, po nedůslednosti v obraně se trefil Petratur a poslal hosty do vedení – 1:2. Domácí oživili hru střídajícími hráči, ale místy to byla křeč pramenící z přemíry snahy. Po několikeré standardní situaci si hosté pomohli faulem a pískala se penalta, kterou Doseděl  proměnil – 2:2. V penaltové loterii byli úspěšnější hosté a připsali si bonusový bod.

Sestava:David L.,Janeček,Nosek(72´Botek),Hromada(76´Vrábl M.),Doseděl,Gajdorus T.,Burián,Klajn,Kříž Jar.(46´Gajdošík),Žaluda,Jungman

Branky:10´,86´pen Doseděl - 13´Lorenc,70´Petratus

Penalty:DALI:Janeček,Doseděl,Botek-NEDALI:Gajdorus T.,Burián

8.kolo  JISKRA ST.MĚSTO - SK JALUBÍ  7:2

Se soupeřem ze spodních pater tabulky a navíc v regionálním derby se na Michalské hody utkala mužstva na legendárním Širůchu. Hosté si chtěli zápas užít, ale pořádně jim zhořkl. Navíc se museli smířit s ne úplně zdravými oporami, které hrají již několikátý zápas se sebezapřením. Klobouk dolů před jejich obětavostí, tělo však má svoje hranice. Ale pěkně popořadě. Již ve 3. Minutě domácí vedli po brance Melichárka. Hosté se pokoušel hrát, ale chyběla předfinální fáze a vše se hrálo jakoby ,,na náhodu“. Zato domácí využívali hastíka ve středu pole, který zásoboval rychlé záložníky pěknými příhrami a z toho pramenil tlak domácích. Když už se hosté dostali k šestnátce, chyběla jakási myšlenka, šikovnost, či štěstí v jediním zakončení, po šanci Klajna. To už domácí vedli 2:0 a nevstřelení kontaktního gólu se ukázalo jako klíčové. Po přestávce domácí znovu provětrali okénka celého mužstva Jalubí a pěknou hrou bavili diváky. Za hosty v průběhu snižoval 2x Gajdorus po pěkně zahraných standardkách Vráblem. Na body to už ale potřetí za sebou nestačilo a 13 obdržených branek budiž vztyčeným prstem pro celý tým. Jak se ukázalo, v utkání na větším hřišti není radno hrát otevřený fotbal v současném rozpoložení. Je nutné se vrátit k precizní obraně s cílem neinkasovat a naopak využít brejků a standardních situací, tak jak tomu bylo v utkáních se Slováckem, Prakšicemi  či první půli v Ořechově.

Sestava:David L.,Janeček,Žaluda(Burián),Botek(Tomaštík),Vrábl M.,Klajn,Doseděl(Andrýsek),Gajdorus T.,Nosek(Gajdošík),Hromada,Jungman

Branky:Gajdorus

7.kolo SK JALUBÍ - NIVNICE  0:3

Po nešťastném utkání v Ořechově přijel na hody lídr z Nivnice, který, jak se ukázalo, nevede tabulku pro nic za nic. Domácím se vrátil do sestavy Hromada a pomoct došel Kříž. Naopak chyběl Nosek ze studijních důvodů a Zapletal. Úvod byl opatrný, ale byli to domácí, kdo byl více na míči a tlačil se do útoku. Ovšem projevila se síla a zkušenost soupeře. Ten využil prakticky první nedůslednost při standardní situaci a Stojaspal trestal – 0:1. Po 22 minutách to bylo 0:2, to když Ligas tečoval znovu skvěle zahraný nepřímý kop, a když po téměř identické situaci dali hosté třetí branku, bylo vymalováno – 0:3, střelcem byl Borýsek. Domácí zatopili až před poločasem, ale Gajdorus ani na dvakrát neprotlačil míč za skvělého Hladiše. Druhá půle už byla spíše bojem o čest, a i když branka nepadla hosté zkušeně hlídali svoje vedení. O výsledku se rozhoduje v pokutovém území a standardními situacemi a tyto měli hosté zvládnuté na jedničku. Musíme se rychle oklepat a se vztyčenou hlavou jít vstříc potřebným bodům.

Sestava:David L.,Jananeček,Botek(46´Burián),Ulman,Vrábl M.,Hromada(69´Andrýsek),Kříž Jar.,Jungman(74´Tomaštík),Doseděl,Gajdorus T. (82´Sýkora),Klajn

Branky:14´Stojaspal P.,22´Ligas P.,27´Borýsek

6.kolo OŘECHOV - SK JALUBÍ   3:2

Po vítězném utkání se Slováckem se rozšířila jalubským marodka a tak se čekalo, jak mužstvo zvládne souboj v Ořechově.Do sestavy se vrátil Gajdorus T. a pomoct mužstvu se rozhodl Bičánek. Úvod na nerovném povrchu vyšel lépe hostům, to když Doseděl vybojoval zdánlivě ztracený míč a Gajdorus uklidil míč hlavou do sítě – 0:1. Hosté hráli chytře na brejky a domácí se až na drobná okénka v obraně hostů do šancí nedostávali. Trhlinu jim v tom udělalo nedorozumění v obraně, které mělo významný vliv na celý průběh. V 28. Minutě se domácí Flašar díky nedůslednosti prosmýkl až před Davida a na hranici faulu protlačil míč do sítě, domácí navíc ,,lobbovali“ u rozhodčího a ten dal Žaludovi druhou žlutou kartu za nesportovní chování. Do poločasu se pak již nic vážného nestalo. Přísný metr nasadil rozhodčí i ve druhé půli, ale dlouho si s výsledkem ani jeden z týmů nevěděl rady. Až v 70.minutě po nešťastném zákroku hostů vystřelil Hlúpik a domácí šli do vedení – 2:1. Hosté nesložili zbraně, a v 78. Minutě vyrovnal po rohu Gajdošíka Nosek – 2:2. Když už se schylovalo k penaltám, kopali domácí rohový kop, a teč Žáka znamenala vítězství domácího týmu. Za bojovnost si hosté zaslouží pochvalu, ale konce zápasů musíme umět dohrát jinak, mužstvo na to zkušenosti má.

Sestava:David L.,Burián,Bičánek,Ulman(75´Gajdošík),Žaluda,Nosek,Gajdorus T.,Klajn,Doseděl,Zapletal Mar.,Janeček

Branky:28´Flašar,70´Hlúpik,87´Žák-16´Gajdorus T.,78´Nosek

5.kolo SK JALUBÍ - 1.FC SLOVÁCKO C  2:1PK

K důležitému utkání proti velmi silnému celku druhé rezervy prvoligového Slovácka, jež si s oblibou říká ,,Derfla“, podle destinace svého hřiště, chtěli domácí slavit vítězství. A to i přesto, že mužstvo zasáhla marodka. Z důvodu zranění chyběli Vrábl, Andrýsek, Zapletal, jež usedl alespoň na lavičku a distancovaný Hromada. Úvod představil hosty jako vyspělé fotbalové mužstvo, drtivá většina hráčů prošla minimálně žákovskou akademií klubu, fotbalové návyky byly jasně viditelné, navíc byli hosté velmi dobře připraveni fyzicky. Byli i více na míči, ovšem pozorná obrana, až na výjimky, nenechala brankáře Davida na holičkách. A právě důslednost, bojovnost, zabezpečování a vyhrané osobní souboje byli klíčem k úspěchu. V první půli se to domácím nejednou nepovedlo dodržet, naštěstí je potrestal ze skrumáže po rohu pouze David – 0:1. Další šance pochytal domácí brankář, nutno podotknout, že hráč hostů Bučák se prezentoval parádními ranami z volných přímých kopů, náš mladý brankář byl však připraven. Bylo však jasné, že po pauze musí domácí přidat, pokud chtějí myslet na body. A skutečně přidali. Najednou jich bylo plné hřiště a přidali se i diváci. Noskovu tutovku ještě hostující brankář lapil, ovšem v 60. Minutě po krásné akci –Ulman, Nosek, Dobiáš, Doseděl, posledně jmenovaný vyrovnal. Nutno dodat, že v té době bylo Jalubí lepší a hosté se nemohli dostat do tempa. Když však museli domácí improvizovat v sestavě díky zranění Dobiáše a rovněž hosté poslali do utkání čerstvou krev, byl závěr poměrně divoký. Hosté se cpali před branku, mohutně tlačili, ale David byl výborný, to samé se dá říct o každém hráči na hřišti, kluci velmi bojovali.  Po závěrečném hvizdu přišli na řadu pokutové kopy, které se protáhli až do 7. Série, kdy David lapil jeden z hostujících pokusů a domácí si připsali bonusový bod.

Sestava:David L.,Janeček,Botek,Doseděl,Nosek(88´Zapletal Mar.),Dobiáš T.(70´Gajdošík),Ulman,Klajn,Burián,Kříž Jar.,Žaluda

Branky:60´Doseděl-23´David T.

Penalty:DALI-Janeček,Botek,Klajn,Burián,Ulman,Zapletal Mar./NEDAL-Kříž Jar.

4.kolo BUCHLOVICE - SK JALUBÍ  3:2

Bez distancovaného Hromady a  zraněného Jungmana chtěli  jalubští ,,urvat“ nějaké body na půdě Buchlovic. Nutno podotknout, že k nim měli blízko, ovšem nedůsledností se o ně připravili. Ale popořadě. V extrémním horku se odehrával fotbal spíše bojovný, fotbalovosti bylo pomálu a bylo jasné, že kdo udělá více chyb, prohraje. Tu první udělal hostující obrana v 5. Minutě, kdy si domácí posila ze Slovácka Huráb navedl míč na střed hřiště a nikým neatakován uklidil míč k tyči – 1:0. Rovněž domácí vyrobili v obraně minelu, tu potrestal Doseděl ve 13. minutě a bylo srovnáno. Poté se více osmělili hosté, ale Nosek své dvě nadějné šance nedotáhl a naopak domácí pozlobili jak jinak, než po chybách v rozehrávce hostů, naštěstí byl David na místě. Po přestávce se rychleji probudili domácí, Mikula využil nesoustředěnosti hostů a poslal domácí do vedení. Poté hra upadla do podprůměru, více se přerušovalo, než hrálo a dvakrát musel pomoci David skvělým zákrokem k naději na body. Ty se přiblížili v 82. Minutě, kdy napřáhl Klajn a jeho nepříliš razantní střela skončila v síti Kučíka – 2:2. Když už se zdálo, že se půjde na penalty, nefungovala komunikace v obraně a hbitý Huráb svým druhým zásahem rozhodl ve prospěch domácích. Je škoda, že takto zkušení mužstvo si nepohlídalo vyrovnaný stav, fotbalově můžeme hrát se všemi, ovšem nedůslednost a rozpaky v rozehrávce nám brání k potřebným bodům

Sestava:David L.,Žaluda.Zapletal Mar.(46´Gajdošík),Ulman,Vrábl M.,Botek,Janeček,Nosek,Klajn,Doseděl,Dobiáš T

Branky:13´Doseděl,80´Klajn

3.kolo SK JALUBÍ - PRAKŠICE 2:1

Po výprasku ve Zborovicích velela domácím povinnost zvítězit, soupeřem byl celek Prakšic, který posílil kádr, ale věděli jsme, že jsme schopní toto mužstvo porazit. Se sestavy vypadl Doseděl, laborující s kotníkem, naopak se vrátili Vrábl, Zapletal a Klajn. Domácí nezačali vůbec dobře, prohrané osobní souboje ve středu hřiště a nezajištěná obrana se ocitla v nedbálkách a ty potrestal hostující útočník již ve 3.minutě – 0:1. O 10 minut později pěkný Hromadův centr do pokutového území zpracoval Dobiáš a před zakončením jej fauloval hostující obránce, rozhodčí správně nařídil pokutový kop, který se štěstím proměnil Botek – 1:1. Poté trefil Hromada břevno praktické branky. Komplikace nastaly v 30. Minutě, když neudržel nervy na uzdě právě Hromada a za nesportovní chování byl vyloučen. Tou dobou to na hřišti jiskřilo a bylo jisté že, kdo bude disciplinovanější, ten zvítězí. Domácí i v 10 chtěli utkání otočit, to se projevilo na začátku druhé půle, kdy se soupeře nebáli, naopak hrozili z brejků. Ale ani Nosek ani Klajn své šance nevyužili. Když neudržel nervy na uzdě ani hostující stoper, dohrával i soupeř utkání v deseti lidech. Otěže zápasu vzal do rukou Vrábl, kdy si v 81. minutě převzal přihrávku a po kličce ve vápně na něj následoval faul, jež rozhodčí rovněž ocenil pokutovým kopem, sám faulovaný si vzal míč a rozhodl o třech bodech pro domácí – 2:1. Spolehlivým výkonem se prezentoval mladý brankář David a mužstvo jako celek si zaslouží pochvalu za bojovnost a hlad po třech bodech.

Sestava:David L.,Žaluda(87´Tomaštík),Botek,Ulman,Janeček,Klajn,Nosek(90´Gajdošík),Hromada,Dobiáš T.(90´Andrýsek),Zapletal Mar.,Vrábl M

Branky:13´pen Botek,81´penVrábl M.-8´Mikel

2.kolo  ZBOROVICE - SK JALUBÍ  4:0

Po bodovém zisku s vidinou uloupení jednoho či více bodů vyrazili jalubští k utkání ke staronovému soupeři ze Zborovic.  Tento tým se nejprve vyšplhal až do Krajského přeboru, aby záhy klesl až do přeboru okresního.  Hostům chyběli mnohdy s možných i nemožných důvodů hned 3 hráči základní sestavy – Zapletal, Vrábl a Nosek. K utkání nenastoupil ani Klajn, jež usedl aspoň na lavičku náhradníků. Od prvních minut bylo znát, že pokud budou hosté na míči, budou mít domácí problém, ovšem toto vydrželo pouze do 20. minuty, kdy domácí poprvé udeřili a dostali klid na svoje kopačky. Do té doby se hosté nabízeli a snažili se hrát svoji hru po zemi, nutno dodat, že absence tolika hráčů základní sestavy byla znát a jejich nástupci se svojí rolí spíše bojovali, než by se předvedli a užili si hru.

Do poločasu se nic vážného nestalo, hosté sice podnikali kontry, k nimž velké a široké hřiště vybízelo, chyběl však klid, přesnost a hlavně kvalita provedení. Po přestávce vydržela naděje na body asi  5 minut, to když se domácí trefili podruhé a záhy potřetí. Hosté pak jen stěží odolávali s chutí hrajícímu soupeři, který přidal následně i čtvrtou branku. Hattrickem se blýskl Gröpl. To si ještě několik zákroků připsal mladý gólman David a domácí mnohdy nedokázali trefit ani prázdnou bránu. Celkově budiž utkání vztyčeným prstem před přístupem, morálkou, nasazením celého mužstva. Osa mužstva odvedla sice standard, ale to na Zborovice rozhodně nestačilo.

Sestava: David L.,Janeček,Gajdošík(68´Andrýsek),Žaluda,Botek,Doseděl,Dobiáš T.,Ulman,Hromada,Jungman(77´Klajn),Burián

Branky:20´,58´pen,60´Gropl,52´Šprňa

1.kolo   SK JALUBÍ - SK ZLECHOV  1:2PK

V premiéře nové sezóny 2015/2016 přivítali domácí atraktivního soupeře ze Zlechova. Bez Tomáše Gajdoruse, který se dává dohromady po zranění, bez jeho jmenovce Lukáše, jež se odešel rozehrát na Jankovice, bez Bičánka a Kříže Jaromíra, jež ukončili kariéru a bez brankářské opory minulých sezon, Mlčáka, který dal přednost atraktivnějšímu angažmá, a naopak s nadějí nejen jalubského fotbalu, Lukášem Davidem, v brance. Nejen úvod utkání byl poznamenán tropickým horkem, a tak se fotbalovosti ,,vyprahlí“ diváci dočkali zřídkakdy. Soupeř se ani moc neprezentoval svou technickou hrou, ale spíše spoléhal na nakopávané míče, které však až na jednu výjímku odvracela spolehlivá obrana. Tou výjimkou byla 40. minuta, kdy obránce neodhadl míč v ostrém slunci, čehož využil Hynek Vaněk (syn dlouholeté opory Jalubí, poz.autora) a poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí se snažili kombinovat, ale i díky počasí chyběl aktivnější pohyb a tvrdé hřiště rovněž nenahrávalo kombinaci. Z několika závarů po standardních situacích sice domácí ohrozili Drobiszovu branku, ovšem byly to pouze náznaky. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, snažili se a bojovali a odměnou jim bylo vyrovnání – Zapletal posadil míč na hlavu Vrábla, který nedal Drobiszovi šanci – 1:1. Před koncem mohli rozhodnout hosté, propadlý míč si navedl hostující útočník do vápna, kde jej srazil na hranici přestupku Botek, ovšem Kowalík se neobvykle mýlil z pokutového kopu a tak o vítězi rozhodli penalty. Tam hosty podržel Drobisz, a tak jsme se museli spokojit s bodem. Pochvalu si však mužstvo zaslouží, a to včetně debutujícího Davida, který podal spolehlivý výkon.

Sestava:David L.,Janeček,Botek,Ulman,Vrábl M.,Zapletal Mar.,Žaluda(55´Jungman),Doseděl(73´Gajdošík),Nosek,Hromada,Klajn

Branky:56´Vrábl M. - 40´Vaněk H.

Penalty:DALI-Klajn,Botek,Zapletal Mar./NEDALI-Vrábl M.,Gajdošík