Sezóna 2014/2015

 

-----------------------------------------Podzim 2014-------------------------------------------

 

1.kolo  KUNOVICE - SK JALUBÍ A  2:1 PK

V úvodním utkání jsme zavítali na půdu Kunovic.Mužstvo nastoupilo z řadou změn oproti minulé sezóny.Z různých důvodů chyběli Janeček,Bičánek,Gajdorus T. a Burián.Mužstvo hrálo od úvodu dobrý zápas,ve kterém domácí vinikali technickou hrou,kterou jsme anulovali bojovností a vůlí za vítězstvím.V prvním poločase jsme dvakrát orazítkovali tyčku domácí branky.Na druhé straně zasáhl proti krásné střele domících Mlčák.V 36´ museli domácí nuceně dvakrát střídat po vzájemném střetu při hlavičkovém střetu dvou domácích hráčů v našem pokutovém území..V 45´se postavil k rozehrání rohu Vrábl a spřispěním domácí obrany poslal míč přímo do branky.Domácí vyrovnali po strátě míče našich hráčů v 70´,když skvěle zahráli rychlý brejk.Poté nás skvělým zákrokem po střele domácích potržel Mlčák.Hosté mohli rozhodnout v 88´,ale hlavička Noska po rohovém kopu jen těsně minula prostor branky.Zápas,tak skončil po 90´1:1 a bylo tak uplatněno nové pravidlo,které platí u všech utkání hraných pod hlavičkou KFS Zlín od této sezóny.To pravidlo zní,že utkání,které skončí po 90.min remízou se rozhoduje ze značky pokutového kopu,dle pravidel fotbalu.Bod navíc získali domácí,kteří rozhodli v deváté sérii kopů.

Sestava:Mlčák,Kříž,Botek,Klajn,Vrábl,Dobiáš T.,Nosek,Doseděl,Horák P.(75´Žaluda),Ulman,Gajdorus L.(85´Gajdošík)

Branky:45´Vrábl - 70´Lysoněk

Penalty:nedali-Nosek,Horák P.,Dobiáš T.,Klajn/dali-Vrábl,Ulman,Kříž,Doseděl,Botek


2.kolo  SK JALUBÍ A - TJ NEDAKONICE 1:2 PK

Nový ročník krajské soutěže skupiny C byl obohacen o novinku v podobě střelby pokutových kopů v případě nerozhodného výsledku po 90 minutách, kdo by to byl tušil, že jalubští si nové pravidlo vyzkouší hned v úvodních dvou zápasech. Ale popořadě. Bez brankáře Mlčáka, jež byl omluven z rodinných důvodů nastoupilo mužstvo přece jen malinko obměněné, oproti minulé sezóně. Šanci dostal stejně jako v Kunovicích novic Nosek a na kraji obrany Horák Petr, který si post vybojoval poctivým přístupem v přípravě. Naopak mužstvo už nemůže počítat se službami Bičánka a Janečka(zdravotní dovody jej minimálně do konce podzimu vyřadily ze hry). Proto byli nejen diváci zvědaví, jak se mužstvo popere se soupeřem z Nedakonic. Do branky se postavil Kegler, a odvedl spolehlivý výkon, patří mu za ochotu velké DÍKY! Od úvodu se hrálo nepříliš atraktivní utkání, mužstva zdobily nepřesnosti v kombinaci a těžko se jim překonával obraný val na jedné či druhé straně. Náznaky šancí sice byly, a Kegler vytáhl jeden skvělý zákrok, ale to bylo vše. Domácí se nemohli dostat do tempa, vázla jim kombinace i pohyb a hodně času strávily běháním bez míče, což je vždy pro mužstvo nepříjemné. Hosté využily jeden z brejků, který se dal přerušit již v zárodky, ale holt se tak nestalo a puklice hostujícího hráče byla natolik silná, že Kegler se natahoval za plavoucím míčem marně – 0:1. Do přestávky mohl vyrovnat Klajn, jehož trestňák konečně snesl parametry, hostující brankář se však vytáhl a tak šli do šaten spokojenější hosté.

Po přestávce domácí přidali, zatlačili soupeře, ale ten hrozil z brejků. Domácí byli přeci jen v křeči, nedařilo se jim kombinovat a byli evidentně nervózní, šanci měl Doseděl, několik rohů skončilo závarem, ale kloudná akce ne a ne přijít, až v 80.minutě propadl míč ke Klajnovi, který se s ním nemazal a vyrovnal na 1:1. Do závěrečného hvizdu se nic nestalo a tak přišli na řadu pokutové kopy, které bohužel již po druhé za sebou jalubští nezvládli, a tak namísto bodů čtyřech mají díky této disciplíně na kontě pouze dva. Přesto musíme s pokorou brát každý získaný bod.

Sestava:Kegler D.,Dobiáš T.,Botek,Kříž,Horák P.(55´Žaluda),Klajn,Doseděl,Ulman,Vrábl M.(80´Burián),Nosek(55´Gajdorus L.),Gajdorus T.

Branky:78´Klajn - 28´Klečka

Penalty:nedali-Ulman,Gajdorus L.,Klajn/dali-Gajdorus T.,Doseděl,Botek,Kříž

3.kolo V.OTROKOVICE B - SK JALUBÍ A  5:0

Po nepříliš povedeném utkání s Nedakonicemi se mužstvo vypravilo k utkání s neméně oblíbeným soupeřem, který se po dvousezónní pauze vrátil do naší skupiny. Do branky se vrátil Mlčák a chyběl pouze nedisciplinovaný Gajdorus L. Na podmáčeném terénu s vysokým travním porostem začali lépe hosté, zatlačili domácí do jejich šestnáctky a závar střídal závar, ale největší šanci chytil skvěle domácí brankář Gajdorusovi T. Kdoví, jak by utkání vypadalo, kdyby…Dál už to znáte.. Domácí se začali rovněž osmělovat, a hlavně se lépe vypořádali s terénem, velmi mladé ročníky domácí juniorky začaly vystrkovat růžky čím dál častěji, chybou však bylo, že po nedorozumění brankáře se domácí ujali vedení hodně snadno – 1:0. Když se domácím povedla první kloudná akce, bylo to do kabin už 2:0, a to ještě museli hřiště opustit režiséři Ulman a Vrábl, které potkalo zranění. Po pauze se muselo zákonitě zatočit se sestavou, a když domácí pomezní ,,laik“ přelil pověstných 10% pro domácí a pustil metrový ofsajd, ze kterého padla branka na 3:0 bylo vymalováno. Po další sporné brance z penalty a rány z milosti na 5:0 byl výsledek hrozivý. Domácí předvedli sympatický výkon, práce s mládeží byla v Otrokovicích vždy na vysoké úrovni a kluci prokázali zažité věci s míčem, v rychlosti, přímočaře na bránu. Hostům nelze upřít snahu, ale za chyby a neproměněné šance se zkrátka pyká. Nic nám není platné, že dvakrát zvonila tyč (Gajdorus, Horák), že Doseděla vychytal brankář, a několikrát chyběly centimetry, jedeme s prázdnou a jen poctivou prací a přístupem můžeme příště očekávat štěstí a body i na naší straně.

Sestava:Mlčák,Dobiáš T.,Vrábl M.(45´Burián),Ulman(25´Horák P.),Botek,Klajn,Doseděl,Žaluda(80´Sýkora),Kříž,Gajdorus T.

Branky:3xZelinka,Lendler,Laga

4.kolo  SK JALUBÍ A - STARÉ MĚSTO  0:1

V Jalubí se hrálo derby utkání,které mělo veškeré parametry derby.Úvod patřil domácím,kteří měli i jednu šanci,ve které selhal Gajdorus L.Poté se osmělili i hosté,kteří měli možnost přímého kopu z 20 metrů,který domácí gólman Mlčák skvělým zákrokem kryl.V poli se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal.V 55´ se hosté ujali vedení po rychlém brejku,kteří domácí nedokázali zastavit.branku vstřelil Trubačík Milan.Domácí od 80´ vsadili vše na jednu kartu,útok a otevřeli tím hostům prostor krychlým brejkům při nichž je dvakrát vychytal vynikající mlčák,který tak držel šance domácích na body až do poslední minuty zápasu.Domácí se v závěru,ale i během druhého poločasu nedostali do vážnější gólové situace,snad i proto,že chyběli Vrábl a Gajdorus Tomáš.Utkání tak skončilo výhrou hostů,i když by tomuto derby víc slušela remíza a následný penaltový rostřel.

Sestava:Mlčák,Bičánek,Gajdorus L.,Nosek,Dobiáš T.,Žaluda,Kříž,Ulman,Doseděl(80´Sýkora),Klajn,Botek

Branky:55´Trubačík Milan

5.kolo TATRAN HAVŘICE - SK JALUBÍ A  3:2 PK

Po odbojovaném, ale bohužel bodově nevyjádřeném solidním výkonu proti Starému Městu se jalubští vydali na půdu soupeře z Havřic. Pro zranění chyběli Ulman a Vrábl, který byl alespoň na lavičce. Od začátku se hrálo nervózní utkání, obě mužstva se dopouštěla spousty chyb a bylo pouze otázkou času, které z nich dokáže soupeře za tyto individuální chyby potrestat. První to byli domácí, kteří nedůslednost v poli a následnou laksnost v pokutovém území přetavili v pokutový kop, který Rachůnek T. s trochou štěstí proměnil – 1:0. Hosté se snažili, ale velkou šanci Gajdorus L. neproměnil, když trefil pouze nohy domácího brankáře. Po nešťastné, ale přesto penaltové ruce domácího obránce, kterou viděli v pokutovém území všichni  kromě sudího, se kopal pouze přímý kop, ale jakoby spravedlnost tentokrát měla oči, posadil Bičánek míč na hlavu Gajdoruse T. a bylo vyrovnáno – 1:1. Do poločasu měly šance obě mužstva, ale brankáři svoje mužstva podrželi.Po pauze se nejprve hrálo mezi vápny, až poté se uvolnil Gajdorus L., ale svou velkou šanci mu v těžké pozici lapil domácí brankář.Uhodilo až  v 63. minutě, kdy si domácí v obraně nerozuměli a ,,namazali“ Gajdorusi L., který protrhl své střelecké trápení a poslal hosty do vedení – 1:2. O to větší škoda, když prakticky za minutu bylo vyrovnáno, domácí se po závaru a znovu nedůslednosti bránících hráčů dostali k odraženému míči a útočník domácích prostřelil s přispěním teče vše, včetně Mlčáka – 2:2. Do konce řádné hrací doby se domácí více hnali za vítězstvím, ale Mlčák a hostující obrana přestála i velké závary v pokutovém území.I hosté zahrozili, ale utkání skončilo po 90 minutách 2:2. Přišly na řadu pokutové kopy a v nich byl bohužel již potřetí úspěšnější soupeř. Velká škoda, neboť  je to již třetí bod, jež hostům díky novému pravidlu utekl. Pozitivem je, že mužstvo bojuje, trefili se oba útočníci. Ještě se vyvarovat individuálních chyb, zlepšit proměňování šancí a nacvičit lépe pokutové kopy. Stále je na čem pracovat, přesto neskládáme zbraně!

Sestava:Mlčák,Dobiáš,Kříž,Žaluda,Doseděl(75´Horák P.)Nosek(85´Burián),Bičánek,Gajdorus T.,Klajn,Gajdorus L.,Botek

Branky:7´Rachůnek T.,64´Maršálek - 13´Gajdorus T.,63´Gajdorus L.

Penalty:nedali-Gajdorus T.,Botek,Bičánek,Klajn/dali-Gajdorus L.,Burián,Kříž

6.kolo SK ZLECHOV - SK JALUBÍ A  3:0 kontumováno

Dvojnásobná venkovní štace byla zakončena na půdě lídra tabulky ze Zlechova, mužstvo se potácelo s drobnými zraněními jednotlivých hráčů nebo naopak jejich pracovní vytížeností. Proto se dal čekat jednoznačný průběh, domácí tlačili svého soupeře a hosté úporně bránili a vyráželi k brejkům. Do 30. minuty se tyto předpoklady naplňovali pouze z jedné strany, a to z té domácí, jelikož ti zmáčkli hosty na jejich polovině a zle zatápěli obraně i jako vždy výbornému Mlčákovi. Pramenily z toho také 2 branky, nejprve si vymodlili domácí přímý kop, který skvěle kopl Kowalík, odzemkem na zadní tyč přes těla útočících i bránících hráčů, na který nedokázal reagovat ani Mlčák – 1:0. Když se ve 20. minutě trefil po dalším sporném zákroku Kowalík z penalty – 2:0, vypadalo to s jalubskými zle,nevesele. Od 30.minuty, kdy zraněného Klajna vystřídal Vrábl M. se hra hostů zlepšila, zlobili konečně z brejků a po jednom z nich po chybě exligového Drobisze snížil hlavou Nosek – 2:1.Po přestávce se odehrávala hra mezi šestnáctkami, domácí sice měli územní převahu,ale nebyli nikterak nebezpeční. S přibývajícím časem vycítili hosté šanci na vyrovnání a vrhli síly do útoku a domácí se o výsledek začali strachovat. Když tlak vrcholil, snažil se přerušit brejk hostů Doseděl, který fauloval Kedru, a k překvapení všech dostal od hlavního rozhodčího červenou kartu – bez upozornění, i když žlutou v zápase ještě neměl. Pavel tento verdikt neunesl, drcnul rozhodčího, který upadl a zápas předčasně ukončil. Byla to zbytečná kaňka v jinak slušně hraném utkání, SK Jalubí i hráč se za tento počin omlouvá a čeká ho, stejně jako klub, projednávání před disciplinární komisí KFS, kde se rozhodne jak o osudu utkání, tak případné výši trestu.

Sestva:Mlčák,Burián,Gajdorus T.,Dobiáš T.,Doseděl,Nosek(80´Sýkora),Horák P.(85´Žaluda),Ulman,Klajn(26´Vrábl M.),Gajdorus L.Kříž

Branky:13´,30´pen.Kovalík-36´Nosek

7.kolo SK JALUBÍ - TJ VLČNOV  2:3

V tradiční sobotní hodové dopoledne chtěli domácí ukončit černou hodovou sérii, kdy tým nevyhrál už několik sezón toto specifické utkání. Přijel soupeř se zvučnými individualitami v sestavě a i jeho postavení v tabulce budilo respekt. Mužstvu však chyběli 3 stabilní členové záložní řady – Doseděl,Vrábl a Klajn.. Domácí  se však soupeře nezalekli, naopak od začátku se hrálo utkání solidní úrovně, a divákům se zápas musel líbit. Dobře kombinovali, soupeře k ničemu velkému nepustili, naopak se sami snažili ohrožovat branku gólmana Chvojky. Zvýšeným presingem donutili hosty k chybám a přibylo šancí – bohužel se tyto neproměnily a to se ukázalo jako klíčové. Gajdorus L . ani Gajdorus T. svoje tutovky neproměnily, a po jednom zaváhání v obraně domácích to byli hosté, kdo šli zkušeným Činčalou do vedení – 0:1. Po pauze se mužstvo snažilo, ale přítrž nadějím udělali 2 muži, Činčala v dresu hostí, který zvýšil na 0:2 po nevinném trestném kopu hlavou a hlavní rozhodčí v dresu červeném, který exligistovi zbaštil jeho etudu ,, o létajícím mongolovi“ a nařídil pokutový kop – 0:3. Mužstvo se však nevzdalo, střídající Gajdošík, pro něhož to byl první seniorský gól za A-tým a Horák Petr, který utěšenou střelou korigoval na konečných 2:3, dali výsledku konečnou podobu. Dovolte mi jednu glosu, které si nechci nechat jen pro sebe: V této sezóně je to již druhý zápas, kdy rozhodčí bere osud týmů do vlastních rukou, nejprve nechá hře spád a výsledkový otazník, a jakmile se jazýček vah převáží na stranu protivníka, najde si skulinu, kterou tento jazýček definitivně přetáhne na stranu soupeře tak, aby utkání bylo takřka rozhodnuto a ,,to“ Jalubí už nemohlo nic udělat. Podivné pokutové kopy a odpověď : ,,však si za to můžete sami“  jsou dalším z trestů, které sice nejsou v úřední listině, ale pouze v kuloárech. Snad se další utkání odehrají pouze na zeleném hřišti mezi 2 jedenáctkami. Tento fakt však nic nemění na tom, že pokud mužstvo nezvýší efektivitu, tak se mu bude velmi těžce zimovat.

Branky:Mlčák,Burián,Bičánek(75´Horák P.),Dobiáš T.,Ulman,Kříž,Žaluda,Nosek,Botek,Gajdorus T.,Gajdorus L.(65´Gajdošík)

Branky:75´Gajdošík,80´Horák P.-25´,60´Činčala,70´ pen.Kameník

8.kolo  BUCHLOVICE - SK JALUBÍ A   2:0

Bez zraněných Vrábla a Klajna a potrestaného Doseděla se vydali jalubští do Buchlovic ulovit některý z na hřišti ležících bodů. Domácí se po nepovedeném začátku rozjeli a získávají formu, takže nás nečekalo nic lehkého.  Domácí se snažili kombinací krátkých přihrávek ve středu hřiště a naopak nákopy za obranu vykolejit kompaktnost naší hry, což se jim sice dařilo, a několikrát zle zatopili, ovšem nakonec tyto šance nevyužili, ať už to byl Křiva či Mikula. Hosté ohrozili branku hostů třikrát, nejprve ránou z trestného kopu Gajdorus T., poté průnikem Dobiáš a pak si vybral slabší chvilku domácí brankář, jež si málem centr Botka srazil do sítě. V útoku jsme bohužel nebyli aktivní, a bohužel jsme nulu do poločasu neudrželi ani v zadu, odražený centr propadl k neobsazenému Křivovi, který propálil vše – 1:0. Po poločase vystřídal pasivního Gajdorus L. v útoku Nosek a hosté se snažili o vyrovnání.  Domácí však hráli poctivě ze zadu a do šancí nás příliš nepouštěli. Přesto na nich bylo vidět, že se o výsledek strachují a jejich hra už neměla parametry z prvního poločasu. Uklidnil je až hlavní rozhodčí, který pískl první spornější zákrok ve vápně, když domácí útočník stíhaný Žaludou prostě upadnul, Mikula se z penalty nemýlil – 2:0.  Nechceme se vymlouvat na rozhodčího, ale karetní tresty přicházely po jakémkoliv rozporuplnějším zákroku na straně hostů. Na straně domácích volali tresty po faulech na Ulmana již v první půli a zejména ve druhé, po zákroku Křivy na Gajdoruse T., bez odezvy. Vyloučení ve Zlechově nás přichází opravdu velmi draho, otázkou je proč, vždyť klub i hráč svůj trest dostali…

Sestava:Mlčák,Gajdorus T.,Dobiáš T.,Botek,Burián,Žaluda(80´Sýkora),Bičánek,Ulman,Horák P.(65´Gajdošík),Gajdorus L.(46´Nosek),Kříž

Branky:30´Křiva,70´ pen.Mikula

9.kolo SK JALUBÍ A - OŘECHOV   1:3

Domácí stále čekají na vítězství a plný bodový zisk, a proto se čekal útok na splnění tohoto úkolu. V utkání chyběli z rodinných důvodů Nosek a kvůli zranění Žaluda, naopak se do sestavy vrátil Klajn a aspoň na lavičku Vrábl M. Šanci dostal v útoku Gajdošík J., který určitě nezklamal. O hostech jsme toho příliš nevěděli, o to více překvapili na hřišti. Úvod byl aktivnější ze strany domácích, do šance se probil Gajdorus T., ale jeho příležitost mu lapil brankář hostů. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, a ty se nakonec ukázaly jako rozhodující. Domácí se sice snažili, ale mnohdy byla snaha křečovitá a nebo nepřesná. Několik závarů skutečně ohrozilo branku hostů, ti byli naopak přesnější, chytřejší a trpělivější. Po jednom z brejků sice již překonaného Mlčáka zachránil včasným odkopem míče z brankoviště Horák P., ale další kontr již hosté dotáhli, Trlida pod padajícím Mlčákem poslal hosty do vedení – 0:1. Po přestávce se domácí snažili vyrovnat a to se jim vzápětí povedlo, když se prosmýkl Botek a střelou k tyči vyrovnal – 1:1. Kdo čekal zvrat ve skóre, musel být zklamán. Domácí lajdácky propásli možnost přerušení akce hostů a ti z brejku opět Trlidou vedli – 1:2. Když pak z nevinné akce , znovu po nedůslednosti při bránění, tečoval Trlida za záda Mlčáka na 1:3, bylo po zápase. Domácí už nenašli mentální sílu na zvrat, naopak Mlčák musel několika zákroky uchránit domácí od vetší pohromy. Nutno podotknout, že výhra hostů byla zasloužená, domácí se trápí a pouze zvýšeným úsilím v přípravě i na hřišti je možné zase ochutnat pocit vítězství.

Sestava:Mlčák,Kříž,Burián(46´Vrábl M.)Botek,Klajn,Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš T.,Gajdošík(70´Gajdorus L.),Horák P.,Ulman

Branky:47´Botek-30´,54´,64´Trlida

10.kolo SOKOL PRAKŠICE - SK JALUBÍ A 3:0

Bez pracovně vytížených Dobiáše,Botka a Bičánka se jalubští chystali konečně bodovat, byť na půdě Prakšic, kde se snadno nevyhrává. Bohužel právě absence tradičních tahounů se ukázala jako klíčová. Trenér musel hýbat se sestavou, Gajdorus T. se přesunul na stopera a v útoku dostali příležitost Gajdošík a Gajdorus L. Úvod byl jako ze špatného snu. Domácí na nás vletěli jako uragán, ale nutno dodat, že jsme jim to nedůsledným obsazováním a minelami v rozehrávce usnadnili sami. Zejména směrem dopředu jsme byli nejenže bezzubí, ale nepodrželi jsme ani míč a přetížená obrana nestačila zastavovat a zachytávat rychlé kontry domácích, během 20 minut domácí hattrickem Dynky rozhodli o osudu utkání. Hosté reagovali střídáním Buriana za Zapletala a tato změna přišla k duhu. Začali jsme kombinovat, a domácí, byť uspokojení vedením 3:0, již další tlak nevyvíjeli. Kombinace však vázla na útočné polovině, a když už se dostal do úniku Gajdorus L., provedení akce bylo nekvalitní. Právě kvalita a nástavba byly jazýčkem na vahách, ovšem tentokrát scházela některým i bojovnost a v této kombinaci není možné vyhrát s žádným ze soupeřů takto kvalitní soutěže. Za zmínku stojí premiérový start nadějného juniora J. Tomaštíka, který si v 15 letech odbyl premiéru v 1.B třídě a obstál se ctí, jen tak dál!  Je na čase se zmobilizovat, čekají nás poslední 4 zápasy a na hřiště a do kabiny musí jen ti nejlepší. Budiž Prakšice pomyslným dnem, od kterého mužstvo bude stoupat jenom výš a výš.

Sestava:Mlčák,Burián(33´Zapletal Mar.),Kříž(80´Tomaštík),Žaluda,Horák P.,Ulman,Vrábl M.(75´Andrýsek Mar.),Gajdošík,Gajdorus L.,Gajdorus T. Klajn

Branky:18´,28´,29´

11.kolo  SK JALUBÍ - TJ SUŠICE  0:1

K sousedskému derby se Sušicemi nenastoupil kvůli zranění Ulman, naopak o sestavu si řekl svým výkonem v Prakšicích Zapletal Marek. Domáci chtěli prolomit střelecké i bodové trápení, ale úvod byl jako ze špatného snu. Obránci nechali až příliš prostoru hostujícím útočníkům a bylo jen otázkou času,kdy je tito za jejich rozpačitost potrestají. První dvě šance ještě Šur neproměnil, ale svou třetí šancí již nešlo pohrdnout a poslal ve 20.minutě hosty do vedení – 0:1. Domácí se poté zmobilizovali a snažili se, ale znovu se jim tato nesoustředěnost vymstila, a na konci utkání se ukázala jako klíčová. Marná byla snaha dostat míč do hostující branky, střely Vrábla a Klajna byly nebezpečné a jen díky skvělému Lašákovi neskončily v síti. Množství standardních situací a tlak na hostující branku byl velký,ale ani z jednoho z mraků nezapršelo. Když kvůli zranění odstoupil o poločase Vrábl M., tak se snaha měnila v křeč a znovu se potvrdilo, že mužstvu chybí kvalita v předfinální a finální fázi a když už se mužstvo usadilo kolem pokutového území a centry tam chodili, bylo až s podivem sledovat jak se míče odráží tam, kde je chtěli vidět jen bránící protihráči. Několik závarů volalo po brance, ale znovu se štěstěna od domácích odklonila a tak si domácí vypili další hořký pohárek až do dna.

Sestava:Mlčák,Vrábl(46´Janeček),Burián,Zapletal Mar.(70´Gajdorus L.),Gajdorus T.,Klajn,Botek,Bičánek,Dobiáš T.,Kříž,Žaluda

Branky:7´Šur

12.kolo MORKOVICE B - SK JALUBÍ  5:0

Na půdě druhého celku tabulky přijelo psychikou i zraněními zdecimované mužstvo bez množství hráčů základní sestavy. Z nejrůznějších důvodů chyběli: Mlčák,Ulman, Vrábl, Bičánek, Janeček a Horák. V brance dostal příležitost oprášit rukavice veterán Kegler a chytal spolehlivě. Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný, domácí byli možná i zaskočeni aktivitou hostů. Přesto však udeřili jako první domácí, kteří rychlý kontr přetavili ve vedoucí gól. Utkání se zlomilo prakticky hned poté, to totiž měli hosté možnost odpovědi, ale své tutovky neproměnil Gajdorus L. Nutno podotknout, že svoji roli sehrál i umělý povrch, na kterém se utkání hrálo, míč se na něm chová jinak, ovšem na to se historie ptát nebude. Když po průniku zastavili hosté domácí pouze za cenu faulu v pokutovém území a kopala se penalta, kterou domácí proměnili, bylo to neveselé – 2:0. Po pauze hosté přidali v 50. Minutě branku třetí a utkání se pouze dohrávalo. Mužstvo je momentálně pod psychickou dekou, a s tou roste a padá výkon mužstva.

Sestava:Kegler D.,Dobiáš T.,Burián,Botek,Žaluda,Kříž,Gajdorus T.(75´Tomaštík),Gajdošík,Klajn,Zapletal Mar.,Gajdorus L.(70´Sýkora)

Branky:

13.kolo  SK JALUBÍ A - FC KORYČANY 4:1

Bez zraněných Ulmana a Mlčáka vyrukovali proti těžkému soupeři domácí v pozměněné sestavě, a tato změna šla mužstvu evidentně k duhu. Hosté se představili jako kombinační celek, silný na míči, s výraznými individualitami. Od začátku se hrálo bojovné utkání, hosté měli míč častěji na kopačkách, domácí však, až na výjimky, poctivě bránili a podnikali protiútoky. První poločas skončil bez branek, nutno přiznat, že díky skvělému Keglerovi, který mužstvo podržel v kritických chvílích. Po přestávce se pokračovalo v podobném duchu, přesto šli do vedení hosté, když domácí vyrobili taktickou chybu a nabídli hostům brejk, který vyřešili hosté bravurně – 0:1. Domácí nesložili zbraně a po jednom ze závarů vyrovnal Gajdorus na 1:1. Domácím to vlilo sebevědomí do žil a bylo jich plné hřiště. Po jedné ze standardních situací se akrobaticky prosadil Dobiáš a rázem to bylo pro domácí 2:1. Z další standardní situace domácí odskočili na rozdíl 2 branek, když se krásně z otočky trefil Vrábl – 3:1. Třešničkou na dortu byla branka poslední, když si míč narazil Bičánek s Gajdorusem, ten poslal pas na Klajna, který bombou na zadní tyč výsledek zvýraznil – 4:1. Domácí zaslouží velkou pochvalu, takhle se bojuje o body..

Sestava:Kegler D.,Janeček,Žaluda,Kříž,Botek,Klajn(89´Gajdorus L.),Zapletal Mar.(70´Sýkora),Bičánek,Vrábl,Dobiáš T.(83´Horák P.),            Gajdorus T.(86´Burián)

Branky:55´Gajdorus T.,58´Dobiáš T.,66´Vrábl M.,75´Klajn-48´Kroutilík

 

-----------------------------------------Jaro 2015-------------------------------------------

 

14.kolo SK JALUBÍ A - FOTBAL KUNOVICE  1:3

Po prvním vítězství nad Koryčany se domácí chtěli vytáhnout i proti druhému celku z Kunovic. Chyběli zranění Mlčák, Ulman a Vrábl, který byl na dovolené. V brance zaskočil Večeřa Ivan, který si po dlouhé době osahal rukavice, přesto však obstál a několikrát podržel. Domácí dostali sprchu v podobě branky hned v 4.minutě, to když byl faulován Klajn, ale píšťalka sudího zůstala němá, a hosté šli lacině do vedení, když hostující útočník prostřelil Večeřu – 0:1. Poté se domácí sice zmobilizovali , ale několik závarů skončilo mimo tyče. Hosté se zatáhli a čekali na brejky, jeden z nich jim vyšel a po pěkné střele to bylo 0:2. Domácí zbraně nesložili, bojovali a odměnou jim byl pokutový kop po faulu na Zapletala, který proměnil Kříž Jaromír – 1:2. Za takového stavu se šlo do kabin. Po pauze domácí mačkali svého soupeře a branka visela na vlásku, přesto na pozornou obranu nenašli recept a hosté udeřili po zaváhání v pokutovém území, když se krásně trefil jeden z hostujících hráčů – 1:3. Za bojovnost si však mužstvo zaslouží pochvalu, přesto budou jarní boje velmi těžké, jelikož i z nedělní předehrávkou mají jalubští na kontě pouhých 6 bodů.

Sestava:Večeřa,Kříž,Botek,Sýkora,Žaluda(78´Horák),Dobiáš T.(70´Gajdorus L.),Klajn,Janeček,Bičánek,Zapletal Mar.,Gajdorus T.

Branky:38´Kříž pen.- 4´Vlček,28´Lahodný,82´Lisoněk

15.kolo NEDAKONICE A - SK JALUBÍ A    2:0

Po dlouhé zimní pauze se opět rozeběhly soutěže zlínského fotbalového kraje a na úvodní, tedy 15. kolo, čekal jalubské těžký úvod v podobě mužstva z Nedakonic. Chyběl dlouhodobě zraněný Gajdorus T. a na utkání neodcestoval Dobiáš T. kvůli nemoci a Žaluda, jež byl v zahraničí. V kabině byl představen mužstvu nový asistent – Marek Otrusina .  Úvod byl jako ze špatného snu, první střela na branku skončila v síti a jalubští tedy tahali za kratší konec zhruba od 5. minuty. Nutno dodat, že střela to byla povedená – 1:0. Hosté poměrně solidně kombinovali, aktivní byl novic Hromada, který podal zarputilý výkon. Ve 20.minutě mohlo být srovnáno, Nosek se dral do zakončení, ovšem byl faulován a Ulman mohl vyrovnat, jeho pokus však kryl Vitásek v brance Nedakonic. Dalším dopingem pro hosty bylo vyloučení domácího stopera, jež po první penaltové žluté kartě o několik minut později zakopl míč po odpískání a byl poslán pod sprchy. Domácí přistoupili na hru s jedním útočníkem a věnovali se pouze bránění a spoléhali na brejky. Hosté se snažili dobývat branku, ale kolem šestnáctky chybělo více invence a nadstandard v podobě důrazu, překvapivého momentu či nezištné přihrávky. Pokud už jsme se do šance dostali, neproměnili jsme ji. Před odchodem do kabin jsme nezahráli nejlépe ofsajd systém, nezajistili jsme se a navzdory zřejmě ofsajdovému postavení domácího Klečky umožnili domácímu kanonýrovi postupovat na Mlčáka,  a ten svoji šanci přetavil ve druhý gól. Ve stejném duchu se odehrával i druhý poločas. Hosté zamkli domácí na jejich polovině a snažili se výsledek otočit. Jenže stejně jako v prvním poločase se nenašel nikdo, kdo by přelstil pozorný blok domácích a šance Vrábla, dvě šance Noska i poslední šance Klajna,, jež trefil tyčku, zůstaly nevyužity a tak jsme si neodvezli ani bod, což je určitě vzhledem k okolnostem ztráta pro hosty. Musíme zlepšit finální fázi, jelikož herní projev jako takový není špatný.

Sestava:Mlčák,Kříž(82´Tomaštík),Zapletal Mara,Botek,Klajn,Janeček,Hromada,Vrábl M.,Ulman,Doseděl,Nosek(83´Gajdorus L.)

Branky:6´Beránek,45´Klečka

17.kolo STARÉ MĚSTO - SK JALUBÍ A  2:3PK

Po pauze zaviněné nepříznivým počasím se rozeběhlo další klání o mistrovské body. Jalubí zavítalo k sousedskému derby do Starého Města bez pracovně vytíženého Hromady, jinak kompletní. Utkání mělo jednoznačného favorita v podobě v pohodě hrající Jiskry. Ale derby jsou specifická, i když motivace v tomto případě byla na straně Jalubí, jelikož mladé mužstvo Jiskry už zřejmě tolik neprožívá geografickou polohu obou klubů. Ale náš tým ano, a bylo to od začátku znát. Nedarovali jsme Jiskře ani kousek prostoru, a organizovaně se snažili dostupovat soupeře hned v zárodku akcí. Přece jenom když se protáhl Müller kolem Žaludy, neseřídil mířidla. Hosté podnikali nebezpečné brejky, ovšem chyběla finální třešnička v podobě kvalitní předfáze. Za zmínku rovněž stojí mnohdy přehnané tahání za dres či dohrávání soubojů po odehrání míče hráčem Jurákem, jež však zřejmě rozhodčí vidět nechtěl. Hra se přelévala od šestnáctky po šestnáctku, avšak na míči byly více domácí, jež mají ve svém středu několik individualit. Když však pláchl Klajn a byl faulován, sám si míč postavil a uklidil nádherným dloubákem do šibenice, byla to odměna za zarputilost a dobrou organizaci – 0:1. Tak skončil i poločas. Po něm hra měla prakticky stejnou podobu jako v poločase prvním, domácí více na míči, hosté dobře bránící a podnikající brejky. Po jednom z nich pláchl Klajn a orazítkoval břevno Vávrovy branky. Domácí přeci jen vyrovnali, hostům ubývaly síly, a i když možná centru předcházel faul, neměl by míč projít celým vápnem až k nabíhajícímu hráči, ve skrumáži následně protlačil do branky míč Trubačík – 1:1. Jalubští  během zápasu několikrát reagovali na zranění hráčů střídáním, a možná i to byl důsledek inkasované branky na 2:1 v 84. minutě.  Nepokrytý Hastík poslal domácí do vedení,  opět po centru ze strany. Postavení hráčů znovu nebylo kompaktní a domácí toto potrestali. Zároveň se k nám však přiklonila i potřebná dávka štěstí, jelikož v 88. minutě zahrál jeden z domácích nešťastně rukou a Janeček vyrovnal na 2:2. Poté přišli na řadu pokutové kopy, v nichž byli úspěšní všichni hosté (Janeček, Kříž, Doseděl,Gajdorus L., Dobiáš), naopak Mlčák si poradil s jedním ze staroměstských a hosté si odvážejí 2 cenné body.

Sestava:Mlčák,Janeček,Botek,Kříž,Žaluda(76´Gajdorus L.),Ulman,Vrábl M.(51´Nosek),Zapletal Mara(57´Horák P.),Klajn,Doseděl,Dobiáš T.

Branky:30´Klajn,88´pen.Janeček-55´Trubačík,84´Hastík

Penalty:dali/Janeček,Kříž,Doseděl,Gajdorus L.,DobiášT.

18.kolo SK JALUBÍ A - TJ TATRAN HAVŘICE   2:1

K existenčnímu utkání nastoupili domácí bez pracovně vytíženého Botka, ale již s novou posilou Hromadou a hlavně s vírou plného tříbodového zisku. Situace v tabulce je jasná a tak body s týmy jako Havřice či Sušice znamenají dvojnásobnou hodnotu. Do utkání jsme vletěli jako uragán. Již v 1. minutě se ocitl v gólové pozici Dobiáš, ale sám byl zřejmě touto šancí překvapen a na první dotek s míčem nebyl koncentrován. Uhodilo však již za dvě minuty, to když Klajnem hozený aut zamířil k Ulmanovi, který centrem do vápna našel Doseděla, jež důrazem přetlačil hostujícího obránce a vsítil úvodní branku – 1:0. Aktivní jsme byli i nadále, Janečkův trestňák jen těsně minul pravou tyč hostující branky, ale pohodové utkání to být nemělo. Když se totiž v krátkém sledu zranili Janeček a Ulman, byli trenéři nuceni zahýbat sestavou a do konce poločasu jsme tahali za kratší konec, musíme s pokorou přiznat, že v tu dobu byla naše hra neurovnaná a plná nervozity. V poločase si kluci odpočinuli, vyjasnili si s trenéry některé věci a po přestávce nastoupili lépe koncentrovaní a organizovaní, než do kabin odcházeli. A byli za to odměněni, to když se protáhl kolem beků Doseděl a předložil přihrávku střídajícímu Horákovi Petrovi, který prostřelil hostujícího brankáře – 2:1. Od té chvíle jsme se věnovali pozornému bránění, ovšem mnohdy chyběly zkušenosti a taktická vyzrálost, proto jsme některé situace řešili kostrbatě a nabídli soupeři množství standardních situací. Obrana společně s Mlčákem však fungovala na výbornou, a proto jsme drželi dvoubrankové vedení až do 89. minuty, když jeden z rohů protečoval hlavou do sítě hostující útočník – 2:1. Před závěrečným hvizdem jsme připustili ještě jednu standardní situaci před pokutovým územím, ale tu jsme si pohlídali a mohli slavit důležité vítězství. Pochvala je na místě v případě bojovnosti a odhodlání.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Žaluda,Janeček(11´Nosek),Klajn,Ulman(30´Horák P.),Vrábl M.,Dobiáš T.,Doseděl(89´Gajdorus L.),Zapletal Mar.,Hromada

Branky:3´Doseděl,67´Horák P. - 89´

19.kolo SK JALUBÍ A - SK ZLECHOV   3:2

Po vítězném zápase s Havřicemi se čekalo na těžšího soupeře v podobě mužstva ze Zlechova. Po podzimním utkání, kdy Zlechov spíše nesmyslně cítil křivdu nad zraněním jednoho z hráčů, se očekávalo napínavé utkání, kde se bude jiskřit. Opak byl pravdou. Obě mužstva nastoupili bez opor, které chyběly z nejrůznějších důvodů – na jedné straně Janeček, Ulman, Zapletal, na straně druhé Zajíc či Vaněk. Po čtvrthodině musel ze hřiště Dobiáš , jež se zranil při souboji , a  dalším vynuceným střídáním jsme museli podřídit taktiku složení mužstva. Pozorná obrana, včasné dostupování a hra v bloku, žádné bezhlavé útočení, naopak.  V prvním poločase se málem zablýskalo na obou stranách – nejprve podržel mužstvo Mlčák při jednom ze závarů, naopak na druhé straně výborný Klajnův roh nedokázal nikdo dotlačit do sítě, byť scházely centimetry. Poločas tedy skončil bez branek. Po změně stran se začali dít věci. Nejprve zahrozili hosté, ovšem v 60. minutě napřáhl z 25 metrů Hromada, a jeho tečovanou střelu zastavila až síť – 1:0. Hosté změnili taktiku a vysunuli dopředu Kowalíka, jež doposud režíroval hru ze středu hřiště, a tlačili se do útoku. To však byla voda na mlýn agilnímu Klajnovi, který pořádně ,,větral“  hostující beky. Při jednom z brejků si vyměnil míč Vrábl s Hromadou, poslal krásný kolmý pas na Klajna, ten vrátil ,,pod sebe“  a Nosek uklidil do sítě – 2:0. Jenže už o minutu později hosté snížili, když se prosadili ve skrumáži Kotkem – 2:1. Ovšem už po 3 minutách se protáhl po lajně opět Klajn a naservíroval míč Gajdorusovi L., který nezaváhal-3.1. Jenže hosté vsadili vše na jednu kartu a Kowalík je vrátil zpět do zápasu – 3:2. Domácí si poté taktickou hrou vítězství pohlídali a slavili další veledůležité body.

Sestava:Mlčák,Botek,Hromada,Kříž Jar.,Žaluda,Klajn,Vrábl M.,Bičánek,Dobiáš T.(16´Gajdorus L.)Horák P.(86´Doseděl),Nosek(89´Burián)

Branky:60´Hromada,62´Nosek,70´Gajdorus L. - 63´Kotek,74´Kowalík

20.kolo  TJ VLČNOV A - SK JALUBÍ A   5:1

K utkání s lídrem soutěže z Vlčnova odjelo mužstvo bez zraněných Dobiáše a Janečka, naopak se do mužstva vrátili Ulman a Botek.  Utkání mělo jasného favorita, domácí  nastoupili včetně všech ex-ligových hráčů, navíc posíleni o hráče extraligového- Martina Matějíčka, obránce hokejového  PSG Zlín.  Hosté sice zalezli do obrané ulity, ale snažili se podnikat brejky, nic jiného jim ani proti fotbalově vyspělému soupeři nezbývalo – disciplína a jednoduché řešení situací. To první se beze zbytku dařilo, ovšem druhý artikl byl možná příčinou úvodních dvou branek, kdy míč nemusel skončit v síti, ovšem buď nedošlo k včasnému přerušení akce, nebo obrana váhala s odkopem. I proto byl poločas 2:0 pro domácí.  Když předtím rozhodčí odpustil ruku domácím v jejich pokutovém území, zdálo se být zvýšení na 2:0 klíčovým bodem zápasu.  Po přestávce přidal Činčala z ofsajdu na 3:0 a bylo po zápase. Pěkným momentem se stala akce hostů, když Doseděl zakončil pohlednou kombinaci – 3:1. Penalta  na 4:1 a závěrečná tečka v podobě branky na 5:1 byly další z kategorie zbytečných, ovšem při tlaku a šikovnosti a zkušenosti domácích hráčů se s zvyšujícím tlakem chyby prostě dělají a nelze to vyčíst jen bránícímu týmu, ale vyzdvihnout fotbalovost , zkušenost, chytrost a šikovnost rozdílových hráčů ve středu soupeřova mužstva.  Mužstvo nyní čeká domácí dvojzápas se soupeři, kteří jsou nám fotbalově i tabulkově blíž a pokud je mužstvo zvládne nejenom, že udělá výrazný krok k záchraně, ale na výsledek z Vlčnova už si nikdo ani nevzpomene.

Sestava:Mlčák,Botek,Vrábl M.,Kříž Jar.,Žaluda(30´Horák P.),Doseděl(80´Burián),Nosek(75´Gajdorus L.),Klajn,Ulman,Hromada,Bičánek

Branky:20´,47´Činčala,38´Matějíček,75´Kameník,77´Tomala - 55´Doseděl

16.kolo  SK JALUBÍ A - V.OTROKOVICE B   1:4

Před důležitým ,,dvojzápasem“ v domácím prostředí počítal trenér Šilc ztráty ve vlastních řadách, když z nejrůznějších důvodů nenastoupili Dobiáš, Žaluda, Kříž, Mlčák či Klajn. Přesto povinnost velila zvítězit, pokud by totiž jalubští urvali 6 bodů, výrazně by se přiblížili záchraně. Bohužel se tak nestalo, a tak je čeká tuhý boj až do posledního kola. V pátečním utkání přesto nezačali špatně, dařilo se stíhat téměř o 15 let mladší ročníky, hrozit z brejků a hrát celkem organizovaně. V první půli nebylo mnoho šancí ani na jedné straně, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Bohužel do druhého poločasu už nenastoupil Janeček, který si obnovil zranění. Po přestávce to ani nemohlo začít lépe, když se krásně individuálně prosadil Doseděl – 1:0. Žel po této brance se projevila síla soupeře a možná i ztráta koncentrace v domácích řadách, kterou hosté nekompromisně trestali, ať už po chytře zahrané standardní situaci – 1:1,po využití  trestného kopu – 1:2 a průniku levého beka přes půl hřiště 1:3. Poslední branka byla jen hřebíkem pro páteční vystřízlivění.

Sestava:Kegler D.,Burián(83´Buš),Botek,Janeček(45´Jungman),Hromada,Vrábl M.,Doseděl,Nosek,Zapletal Mar.,Ulman,Gajdorus L.

Branky:46´Doseděl-58´Vlastní,61´Kozel,78´Gojš,81´Křivánek

21.kolo  SK JALUBÍ A - TJ BUCHLOVICE  2:1PK

Do sestavy se vrátili Mlčák a Klajn s jasným úmyslem urvat 3 body se domácí do soupeře zakousli. Po rohovém kopu Klajna tečoval míč Ulman tak šikovně, že ten zapadl za záda bezmocného brankáře – 1:0. S odstupem musíme konstatovat, že klíčové bylo to, že jsme neudeřili ještě alespoň jednou, protože soupeř zřejmě usnul po cestě na utkání a prvních 15 minut bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, to domácí. Další šance však domácí nezúročili a to se pro vývoj utkání ukázalo jako klíčové. Zranil se Janeček a domácí museli opět improvizovat se sestavou. Vázla organizace, mezihra a v osobních soubojích jsme rovněž propadali. Hosté toho využili a jen s vypětím sil jsme ustáli poločas bez inkasované branky. Po přestávce jsme zpevnili obraný blok a chtěli vyrážet do brejků, několik z nich se sice slibně rozvíjelo, ale neskončili brankou a tak přišel trest. V důsledku několikrát těžce zkoušené obrany hosté při jednom z kontrů přeci jen dostali míč za Mlčákova záda a srovnali. Po 90 minutách rozhodnuto nebylo a tak musely rozhodnout penalty, kde brankář Mlčák vychytal hostující střelce a mužstvo si připsalo alespoň 2 body. Chtěli jsme 3, bereme body 2, a s pokorou se připravíme na další utkání v Ořechově.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Nosek,Burián,Botek,Klajn,Hromada,Vrábl M.(79´Gajdorus L.),Doseděl,Ulman(70´Horák P.),Zapletal Mar.

Branky:5´Ulman-77´Belant

Penalty:Dali-Kříž,Klajn,Gajdorus L./Nedali-Doseděl,Zapletal Mar.

22.kolo  SOKOL OŘECHOV - SK JALUBÍ A   1:2PK

Do utkání jsme vstoupili vlažně a domácí šli po trestném kopu z 22 metrů do vedení zásluhou Rezka.Ve 30.minutě vyrovnal klajn,který využil dlouhý nákop Botka,při kterém chyboval domácí brankář.Do kabin se šlo za nerozhodného.Druhý poločas měli domácí sice více míč na svých kopačkách,ale hosté podnikali rychlé brejky do jejich obrany,které bohužel řešili zbrkle. Rozhodčí mohl odpískat penaltu ve prospěch hostů za faul jednoho z domácích obránců na Doseděla,ale jeho píšťalka zůstala němá.Domácí měli v posledních 10.minutách sérii několika rohů a dlouhých autů,ale hostům se s vypětích všech sil podařilo udržet nerozhodný stav až do 90.minuty.V penaltách hosté získali bod navíc,když neproměnil pouze hostující Burián a za domácí nedali dva střelci,které vychytal Mlčák.

Sestava:Mlčák,Jungman,Hromada(87´Horák P.),Burián,Ulman,Vrábl M.,Doseděl,Klajn,Zapletal Mar.,Nosek,Botek

Branky:12´Rezek-31´Klajn

Penalty:Dali-Klajn,Doseděl,Vrábl M.,Nosek,Botek,Horák P./Nedali-Burián

23.kolo  SK JALUBÍ A - TJ PRAKŠICE-PAŠOVICE  3:2PK

Po vydřené penaltové výhře v Ořechově se jalubští představili domácímu publiku proti pikantnímu soupeři z Prakšic. Tomu již o nic nejde a tak poslal do boje okleštěnou sestavu, jež však mnohdy bývá pro soupeře velmi ošidná. Domácí začali vlažně a rozhodně si nezasloužili dřímat otěže zápasu, i když to bylo jejich cílem. Po hrubce v obraně navíc poslali soupeře lacino do vedení a jen Vráblův důraz před poločasovou pauzou byl světlým okamžikem první půle, i když hlavičce Doseděla rovněž mnoho nescházelo.  Po poločase se domácí těžko prosazovali přes v pohodě hrající hosty, přesto Klajn orazítkoval tyčku. Když tentýž hráč v 75.minutě s přispěním zdi procedil z přímého kopu míč za hostujícího brankáře, zdálo se, že všechny body zůstanou doma, ale hosté si opět vyčíhali na chybu a nepozornost využili ke srovnání skóre Dynkou – 2:2. Poté přišel na řadu rozstřel, kde podržel tým gólman Mlčák a tak si domácí připsali i bonusový druhý bod. Přesto je velká škoda zaváhání a můžeme si pouze přát, aby tyto body byly nakonec rozdílové, před očekávaným hektickým koncem sezóny.

Sestava:Mlčák,Burián,Jungman,Botek,Zapletal Mar.(37´Janeček),Ulman,Vrábl M.,Klajn,Hromada(78´Gajdorus L.),Doseděl,Nosek

Branky:45´Vrábl,75´Klajn-25´Ondra,85´Dynka

Penalty:Dali-Klajn,Vrábl M.,Gajdorus L.,Botek/Nedali-Janeček,Doseděl

 


24.kolo  TJ SUŠICE - SK JALUBÍ A   1:6

K veledůležitému utkání neodjeli s mužstvem nemocní Vrábl a Kříž, naopak se do sestavy vrátil Dobiáš. Domácí chtěli svému rivalovi znepříjemnit cestu za záchranou a tak povolali i hráče, jež v této sezóně ještě nenastoupili, přesto derby před utkáním nemělo jasného favorita. Úvod byl opatrný z obou stran a největší příležitost měli domácí po zaváhání obrany, ale Mlčák svůj tým podržel.  Když ve  40. minutě uhrál míč Dobiáš a předložil tutovku Klajnovi, šli hosté po jeho pěkné střele do vedení – 0:1. Následně domácí sebrali zbytky sil, které jim evidentně ubývaly, a další chybu v obraně už potrestali – 1:1. Branka do kabin však nakopla spíše hostující tým.  Po pauze totiž nastoupilo hostující mužstvo sebevědomě, účinně kombinovali a byli nebezpečnější. Po standarce zahrávané Klajnem poslal míč za Lašákova záda hlavičkou Ulman a šli jsme do vedení – 1:2. Když o několik minut později zdánlivě ztracený míč dostal do vápna agilní Klajn a Nosek prostřelil Lašáka, bylo ještě veseleji – 1:3. Domácí pak odpadli. Hosté pozorně bránili a vyráželi k brejkům. Jeden z nich proměnil Dobiáš – 1:4. O chvilku později veterán mužstva znovu prokázal sílu v osobním souboji a překonal Lašáka popáté – 1:5. Kalich hořkosti nechali jalubští svého soupeře vypít až do dna, to když se v 81. minutě krásně trefil Hromada – 1:6. Zájímavostí bylo nasazení hostujícího Šilce, který si po čase užil atmosféru mistrovského zápasu. Mužstvo zaslouží velkou pochvalu, předvedlo nejenom týmový výkon, ale i akce, které pohladili srdce fotbalového fanouška. Dík patří i hostujícím divákům, kteří vytvořili jalubským prakticky domácí prostředí.

Sestava:Mlčák,Janeček,Botek,Ulman,Burián,Hromada,Nosek(80´Žaluda),Klajn(85´Šilc),Dobiáš T.,Doseděl(70´Bičánek),Jungman

Branky:45´          - 40´Klajn,52´Ulman,59´Nosek,67´-75´Dobiáš T.,84´Hromada

25.kolo   SK JALUBÍ A- FC MORKOVICE B  3:1

Po vítězném derby v Sušicích čekal domácí těžký úkol, potvrdit 3 body z venkovního utkání je vždy svazující úkol a horké letní počasí spolu s fotbalově vyspělými Morkovicemi byl nelehký úkol. Sestava se nezměnila a tak mužstvo začalo stejně jako v Sušicích končilo – aktivně. Brankové příležitosti rovněž přišli, ale vlastní nesoustředěností či přemírou snahy jsme se o branky sami připravili. Naopak od 15. minuty jakoby horko vzalo domácím vítr z plachet. Hra byla nemastná-neslaná, chyběla bojovnost a soupeři jsme tak umožnili kontrolovat míč a honili se v horku bez míče. Když už jsme jej získali, přišla laciná ztráta. Po domluvě v kabině se však mužstvo semklo a i když první šance Dosedělem ještě zůstala nevyužita, druhou šanci Pavel proměnil a po přihrávce Klajna poslal tým do vedení – 1:0. Pak se ujal taktovky nejzkušenější ze zkušených – Tomáš Dobiáš. Jeho dva projektily v krátkém sledu nasměrovaly mužstvo za potřebným vítězstvím. I když se hosté zmohli na korekci výsledku, bylo vítězství domácích zasloužené zvlášť, když tutovky zazdili Kříž a Klajn. Situaci máme pořád ve vlastních rukou a k záchraně nám stačí vítězství, či klopýtnutí soupeře z Havřic.

Sestava:Mlčák,Burián(58´Žaluda),Janeček,Botek,Jungman,Hromada(65´Vrábl),Ulman,Doseděl,Klajn,Nosek,

Dobiáš(75´Kříž Jar.)

Branky:56´Doseděl,68´-72´Dobiáš T.

26.kolo   FC KORYČANY - SK JALUBÍ A   11:2

S jistotou záchrany se vydalo mužstvo k jarní derniéře na půdu silných Koryčan. Pronásledovatel z Havřic totiž prohrál a tak se dal očekávat bezstarostný zápas plný fotbalových okamžiků povinnostmi nesvázaných mužstev. Z pohledu hostů však zůstalo jen u přání.  Do zápasu nenastoupil zraněný Janeček a pracovně vytížený Botek.  Úvod nabídl pohledný fotbal  v poli, ovšem přeci jen se objevovala otevřená vrátka spíše v hostující obraně. Hráči včas nedostupovali soupeře, byli laxní a až přiliš uvolnění. Přesto Vrábl pěknou střelou srovnal na 1:1, to když předtím domácí udeřili a šli jako první do vedení. Jenže v závěru poločasu se domácí po chybách znovu ujali vedení, tentokrát dvoubrankového. Po poločase se ukázalo klíčové zbytečné vyloučení Dobiáše, který po druhé ŽK musel již v 47. minutě pod sprchy. Domácí z této standardní situace vsítili branku a pak si dělali co chtěli. Konkrétní situace nemá cenu popisovat,  domácí byli při chuti a statické a opařené hosty vyprovodili ohromným debaklem. Hosté si tak alespoň uvědomili, že není radno si zahrávat s pokorou k soupeři, k soutěži a i když není mužstvo pod tlakem musí v sobě najít morálku a přístup, jinak zle pochodí . Mužstvu však přes tuto hořkou kaňku na závěr patří velká pochvala, body si uhrálo samo a na jaro se dokázalo semknout. Poslední utkání budiž ponaučením, aby hned od prvního tréninku zavládla správná atmosféra, odhodlání a soustředění. Nyní můžou hráči 3 týdny zaslouženě odpočívat.

Sestava:Mlčák,Žaluda(70´Burián),Klajn,Hromada,Vrábl M.,Dobiáš,Doseděl(58´Gajdorus L.),Nosek,Ulman,Zapletal Mar.(60´Kříž Jar.),Jungman

Branky:7´,30´Tesař,36´,69´Hanák,52´Gejdoš,58´,60´,75´,88´Huška,66´Bleša,79´Kroutilík-12´Vrábl M.,90´Gajdorus L.