Hodnocení zápasů - Sezóna 2013/2014

Webnode

------------------------------------------Jaro 2014---------------------------------------

14.Kolo - TJ ZLÁMANEC - SK JALUBÍ "A"    3:1(3:1)

 

Po dlouhé zimní pauze, která ne vždy probíhala dle představ vedení, trenérů i hráčů se mužstvo sešlo k prvnímu mistrovskému utkání v okleštěné sestavě. Mužstvo definitivně opustil Bobčík, k němuž se přidali kariéru uzavírající Kegler a dlouhodobě zraněný Bičánek, jehož účinkování v týmu je nepravděpodobné. K nim se připojili zranění Janeček, Žaluda, Zapletal a Mlčák a tak neměl trenér Tichý jednoduchou roli. Přesto sestava, jež nastoupila začala s chutí a na začátku utkání byli jalubští lepší. Tlačili na soupeře, stříleli a odměnou jim byl vedoucí gól po střele Ulmana. I nadále včas dostupovali hráče a zajišťovali jeden druhého, až do 25. minuty, kdy se mezi beky prosmýkl jeden z mrštných záložníků a šikovně si došel pro penaltu, kterou Damborský zkušeně proměnil – 1:1. Chleba se lámal mezi 35. – 45. minutou, když dali domácí 2 slepené branky a do kabin si získali dvoubrankový náskok. Mezitím se hostům zranili zkušení Ulman a Botek a i když se hosté ve druhé půli snažili o zvrat a zejména na jejím začátku měli 2 velké šance na vyrovnání, již nebyla na hřišti taková kvalita, která by misky vah alespoň vyrovnala. Přesto mužstvo bojovalo a snažilo se.

Sestava:Dúbrava,Botek(38´Horák Z.),Dobiáš T.,Burián,Kříž Jar.,Doseděl,Gajdorus T.,Ulman(36´Sýkora),Gajdorus L.(78Gajdošík),Vrábl M.,Novák,

Branky:10´Ulman-25´pen,42´Damborský,35´

15.Kolo - SK JALUBÍ "A" - SOKOL NEDAKONICE "A" 1:2(1:1)

 

Po porážce ve Zlámanci čekal jalubské těžký soupeř v podobě celku Nedakonic, i když právě na hřišti tohoto soupeře přišla zatím jediná venkovní výhra tohoto ročníku, 0:2.Domácí nastoupili v nejsilnějším možném momentálním složení a po hrůzenahánějících výsledcích ze zimní přípravy se mužstvo prezentovalo po úvodním rozkoukávání solidním výkonem ve svém prvním domácím zápase před početnou diváckou kulisou. Hráči chtěli hrát, bojovali, ale přišla chyba ve středu hřiště a hosté se z jediné šance ujali vedení 0:1 ve 9.minutě. Domácí nesložili zbraně a o 10minut později vyrovnali, když se trefil Martin Vrábl. Utkání lámalo právě na konci prvního poločasu, domácí měli tlak, ale ani z jednoho ze závarů, nebo trestného kopu, který skvěle lapil hostující brankář, branka nepadla. Do druhé půle vstoupili oba týmy vlažně, utkání trochu ztratilo na tempu a když se v 66. minutě trefil hostující útočník znovu z ojedinělé akce, tak to byli hosté, kdo měl rázem navrch. Domácí pak možná až křečovitě a uspěchaně řešili předfinální fázi a co šlo na branku spolehlivě řešil hostující gólman. Body si tak odvezl soupeř a Jalubí je bude muset získat někde jinde, aby se pokusilo odvrátit hrozbu sestupu.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Burián,Botek,Klajn,Gajdorus T.,Vrábl M.,Dobiáš T.,Janeček,Doseděl(Sýkora),Ulman

Branky:19´Vrábl M.-9´Klečka,66´Bartošík

16.Kolo - SK OSTROŽSKÁ LHOTA - SK JALUBÍ "A" 1:3(0:0)

 

K veledůležitému utkání odjížděli jalubští v nejsilnějším složením, trenér zvolil útočnější pojetí sestavy a od úvodního hvizdu byla vidět chuť soupeře porazit. Dlouho předlouho však museli být hosté trpěliví, disciplinovaní a přesvědčeni ve své síly, aby domácí udolali. V první půli byli pološance spíše na straně hostí, ale ani jeden ze závarů brankou neskončil a rovněž domácí z několika rohů nevytěžili nic. To po pauze se děly věci. Hned v 50. minutě poslal po nedůrazu ve středu pole domácí do vedení Pešík, načež po minutě vyrovnal svým prvním gólem Vrábl. Ale již o minutu později přišel zlomový moment zápasu, domácí kopali penaltu a tu jim výborný Mlčák lapil. Hosté následně ožili, tlačili se do útoku a v 75. minutě se dočkali, když se trefil Gajdorus Tomáš. Pak domácí několika závary přidělali vrásky nejen trenérům, ale i početné obci fanoušků, jež byly dvanáctým hráčem, ale hosté si vítězství pohlídali a navrch přidal svým druhým gólem pojistku Martin Vrábl. Důležité vítězství.

Sestava:Mlčák,Dobiáš T.,Botek,Janeček,Kříž Jar.,Doseděl,Ulman,Vrábl M.,Klajn,Gajdorus T.Gajdorus L.(70´Sýkora)(89´Žaluda)

Branky:50´Pešík-51´,90´Vrábl M.,72´Gajdorus T.

17.Kolo - SK JALUBÍ "A" - FC STRÁNÍ "A"  1:1(0:0)

 

Po vítězství ve Lhotě se jalubští fotbalisté chtěli vytáhnout na lídra soutěže ze Strání. Sestava zůstala totožná, pouze Gajdoruse L. nahradil mladý Josef Sýkora. Nutno říct, že se s rolí vypořádal dobře, bojoval a znepříjemňoval rozehrávku hostů a dokonce se dostal i do šance.. Od úvodních minut bylo znát, že jalubští nejsou smíření s tím, že každý čeká výhru straňanů. Soupeře nenechali vydechnout a podstupovali s ním řadu těžkých osobních soubojů, hráli disciplinovaně a soupeře kromě Pomajbíkovi šance, do ničeho nepustili. I domácí měli náznaky šancí,ale první poločas skončil bez branek. Úvod druhé půle se nesl v podobném duchu, kvalita na míči byla na straně hostů, ale domácí tvrdě bojovali o každý míč a nepouštěli soupeře do šancí. Byli to naopak oni, kdo udeřil jako první. Nejprve měl na hlavě gólovku Sýkora, ale hlavou z malého vápna minul, poté však centrovaný balón propadl až k Popelkovi, a toho nadvakrát překonal důrazný Vrábl – 1:0. Hosté byli opaření a dlouho nemohli zkousnout nepříznivý stav. To se jim po zvýšeném úsilí podařilo až v 78. minutě, když Pomajbík našel Frühaufa a ten hlavou vyrovnal na konečných 1:1. V závěru se hosté snažili zlomit utkání na svoji stranu, Kolajova trefa olízla břevno,ale to bylo vše a tak Jalubí připravilo Strání o první body na hřištích soupeře, doposud byl lídr stoprocentní.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Botek,Klajn(78´Gajdorus L.,88´Zapletal Mar.),Gajdorus T.,Vrábl M.(90´Burián),Dobiáš T.,Janeček,Doseděl,Ulman,Sýkora(85´Novák)

Branky:60´Vrábl M.-79´Fruhauf

 

18.Kolo - TJ SUŠICE - SK JALUBÍ "A" 3:2(1:0)

 

K tradičnímu derby nastoupili jalubští v plné síle, na lavici náhradníků se dokonce usadil i Bičánek, který dlouhodobě laboruje se zdravotními problémy a dokonce i na něj přišla během utkání řada. Začalo se opatrně, mužstva se dokonale znají a vědí, co jeden od druhého čekat. Ale možná již to byla chyba, kdyby hosté více zatlačili a zkusili ještě více riskovat v přečíslování, možná by se zápas vyvíjel jinak. A tak utkání chytlo velmi podivný scénář. Hosté měli více ze hry,ale z množství standardních situací a závarů nevytěžili nic, naopak domácí po jedné ze ztrát z brejku vsítili slepenou branku Kaštánkem – 1:0. Pak faulovala obrana Klajna a pískala se jedenáctka, kterou však Vrábl neproměnil. A Tak šli do kabin ve vedení domácí.

Po přestávce hosté zvolili jednoduchou taktiku nákopů na rychlé kraje a přímočarou hru směrem k domácí bráně. Na hřiště vnesl klid zmiňovaný Bičánek, který nahradil Josefa Sýkoru. Rozhodující okamžiky utkání byly v 50´ a 52´. Nejprve rozhodčí Daněk neodpískal jasnou malou domů proti Sušicím a z následného brejku byl faulován Švejčara před pokutovým uzemím, který domácí zahráli na Kaštánka, který si přímo vymodlil penaltu a sám ji se štěstím proměnil – 2:0 a poté jeden z obránců vystřelil tak šťastně pro domácí, že jeho střela tečovala Bičánka a skončila v protipohybu bezmocného Mlčáka – 3:0. Hosté to nezabalili, jelikož sami viděli, že výkon domácích je velmi slabý, ovšem štěstěna stála na jejich straně. Před brankou Sušic to byl jeden oheň, ale skórovat se podařilo až Gajdorusovi z penalty, po ruce domácích -3:1. Pak se marně snažili poskakující míč do brány dostat Gajdorus a Doseděl, Vráblovi střelu zblokovali a ránu Gajdoruse vytěsnil Lašák. Až v poslední minutě Martin Vrábl napřáhl ze šestnáctky a s pomocí teče vymetl šibenici – 3:2. A i přesto, že měl v nastavení na kopačce vyrovnání Dobiáš, alespoň bod si Jalubí ze Sušic neodvezlo. Nezbývá, než doufat a bojovat i nadále.

Sestava:Mlčák,Dobiáš T.,Kříž Jar.,Botek(75´Gajdorus L.),Janeček,Sýkora(46´Bičánek),Ulman,Vrábl M.,Gajdorus T.Doseděl,Klajn

Branky:75´pen.Gajdorus T.,91´Vrábl M.-32´,52´pen.Kaštánek,68´

19.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ SOKOL SEHRADICE    1:1(0:1)

Po smolné porážce v Sušicích přijel na Loučka nevyzpytatelný soupeř ze Sehradic, který jednou překvapí na půdě favorita a podruhé klopýtne s outsiderem. Trenéři jalubského SK improvizovali se sestavou, to když ulehl s nemocí tahoun posledních zápasů Martin Vrábl. Začátek utkání nebyl špatný, ale domácí doplatili na mizernou koncovku, Doseděl ani Sýkora své šance neproměnili a jak to tak u jalubských bývá zvykem, přišel psychický útlum, který bohužel trval až do 90.minuty. Hosté kopali v prvním poločase snad 10 rohových kopů, ne vždy si je museli vybojovat, nýbrž špatná komunikace domácích jim je darovala. Standardní situace jsme sice přežili, ale výlet domácího obránce už ne, ten se dostal k odraženému míči po naší nepozornosti, šel štěstí naproti, vystřelil a domácí obránce nechtěně usměrnil míč do vlastní sítě – 0:1. Po bouřce v kabině se čekal po přestávce tlak, ten ovšem nepřišel. Domácím se nedařilo skutečně nic, míče odskakovali, nebyla k vidění ani mezihra, přihrávky nenašli správné,ho adresáta. Nervozita se přenesla do hlediště a utkání se měnilo ve sportovní utrpení. Jen domácí Mlčák ještě držel naděje celku nad vodou, když dvakrát vychytal Bahulíka. Alespoň bod zachránili centr Ulmana, který uklidil na zadní tyč Gajdorus – 1:1.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Burián(83´Gajdorus L.),Botek,Klajn(60´Žaluda),Gajdorus T.,Janeček,Doseděl,Ulman,Sýkora(73´Novák),Dobiáš T.

Branky:84´Gajdorus T.-33´vl.Burián

20.Kolo - KUNOVICE - SK JALUBÍ "A"    2:1(0:1)

Na půdu favorita přijelo Jalubí v mírně okleštěné sestavě, když nemohl nastoupit Kříž Jaromír a ani někteří další hráči nebyli  100% připraveni z dovodu viróz, šrámů a se sebezapřením, klobouk dolů před nimi, že se odhodlali do zápasu nastoupit, či alespoň sednout na lavici náhradníků. To domácí hýřili dobrou náladou, kádr plný mladíkům, řada z nichž prošla ligovou mládeží ve Slovácku působila již při rozcvičce velmi kvalitním dojmem. Hostům však vyšel los, zvolili si stranu tzv. ,,po větru“, který ovlivnil první, ale i druhý poločas. Hosté hráli zezadu, a i když individuální schopnosti domácích byli na vysoké úrovni a hráli líbivě, prakticky se k ničemu nedostali. Naopak hosté využili hned svou první šanci, když Klajn dobře rozehrál rohový kop a Doseděl poslal hlavou hosty do vedení – 0:1. Další šance hostů přišli v zápětí,ale Vrábl svou střelu otřel o spoje a Gajdorus hlavičkou minul. To se ukázalo jako klíčové, protože několik závarů hosté před pauzou ustáli a do poločasu šli s jednobrankovým vedením. Domácím destruktivní hra hostů dělala potíže a domácí nemohli najít systém, jak otevřít zámek od branky hostů. Po změně stran domácí s větrem v zádech udeřili, hosté se nestačili formovat do obranných bloků, a přišel trest. Ve 49. a 55. minutě po centrech ze stran potrestali nedůslednost hostů. Když se nechal zbytečně vyloučit Klajn a zranil se Janeček, bylo takřka po nadějích. Přesto hosté bojovali,ale k vážnějšímu ohrožení se nedostali a situaci na chvostu tabulky si ještě více zkomplikovali.

Sestava:Mlčák,Žaluda(85´Novák),Botek,Klajn-Čk 74´,Gajdorus T.,Vrábl M.,Dobiáš T.,Janeček(74´Burián),Doseděl,Ulman,Sýkora(48´Gajdorus L.)

Branky:54´,56´Lahodný-12´Doseděl

21.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ  OSVĚTIMANY 1:5(0:5)

Na jalubské čekal další z papírově silných soupeřů, mužstvo v jehož středu figurují hráči ošlehaní divizními zkušenostmi, mužstvo jež hraje moderní fotbal a poslední výsledky jasně dokazovaly, kdo byl před zápasem favoritem, zvláště, když domácím chyběli 3 hráči základní sestavy. Za deštivého počasí domácí začali pozorně, ale byli to hosté, kteří diktovali tempo hry. Individuální schopnosti na míči byly v podání hostů velké kvality a tak se několikrát dostali do šance rychlí krajní záložníci.Stav 0:0 vydržel jen do 6.min.Pak napřáhl z 25 metrů Luboš Křemelek a pumelicí překvapil Mlčáka -0:1. Když zvýšil v 19.min Brhel na 0:2 a ve 32.min si domácí dali vlastní gól, bylo po zápase. Pak se ještě po rychlých akcích trefili dvakrát hosté a domácí v sobě museli najít charakter a sílu utkání se ctí dohrát, protože poločas 0:5 byl hrozivý a hlavně skličující. Nutno vyzdvihnout čest pro fair-play hráčů Osvětiman, kdy za stavu 0:2 po chybně posouzeném pokutovém kopu, který si rozhodčí nenechal vymluvit ani přiznáním se hostujícího hráče, zakopli do autu nařízený pokutový kop, smekám, takhle hrají ,,frajeři“.Druhá půle se víceméně dohrávala z povinnosti, hosté měli několik dalších šancí, ale výborný Mlčak a mnohdy i zakončení ,,na krásu“ znamenalo setrvalý stav 0:5. Domácí to nezabalili, snažili se v rámci možností vzdorovat o třídu lepšímu soupeři a odměnou jim bylo snížení stavu v závěru na 1:5 po hlavičce Gajdoruse. Je potřeba se otřepat, pogratulovat nejlepšímu celku ze současné 1.B třídy k vítězství a sebrat zbytky sil na posledních 5 kol, která budou velmi hektická. Přijďte nás povzbudit do Zlechova příští neděli!

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Žaluda,Burián,Botek,Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš T.,Janeček,Ulman,Sýkora(67´Dobiáš M.)

Branky:79´Gajdorus T. - 6´Křemeček L.,19´-42´Brhel,32´vlastní,40´Zýbal

22.Kolo - SK ZLECHOV - SK JALUBÍ "A"    1:2(0:0)

K existenčnímu utkání odjeli jalubští bez zraněného Botka a dal se očekávat nervózní zápas, jelikož ani domácí ještě nemají jistotu záchrany. Od začátku utkání bylo na obou stranách k vidění hodně nepřesností, zmáčený terén poznamenal kvalitu mezihry a tak se na vyložené šance čekalo až do 20.minuty. Nejprve odražený míč nedokázal uklidit do odkryté branky Vrábl, poté zaúřadoval hlavní rozhodčí, když pustil faul na Klajna a poté odpískal sporný pokutový kop proti hostům, ten ale Zajíc neproměnil, trefil břevno. Do poločasu zaujala ještě střela Vrábla a několik skvělých zákroků Mlčáka po střelách zlechovských. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale Gajdorus velkou příležitost nenasměroval mezi tyče a tak se ujala až akce, kdy Vrábl vyslal do čance Doseděla, ten udělal kličku a nedal Vendelovi šanci – 0:1. Jenže o pár minut později bylo vyrovnáno, Kowalík posadil centr na hlavu Kedry a ten pěknou hlavičkou vyrovnal – 1:1. Pak opět čaroval Mlčák, když zlikvidoval pokusy Velcra a Kowalíka. Síť sice rozvlnil Zajíc, ale branka nebyla z důvodu ofsajdu uznána.  Na druhé straně udeřili hosté, to když Bičánek posadil rohový kop na hlavu Ulmana a ten rozvlnil síť – 1:2. Hostům cestu za body zkomplikovalo vyloučení Dobiáše, jehož souboj s Kowalíkem posoudil hlavní úzkostlivě a hostujícího stopera vyloučil. Když Kalmuse vychytal fantastický Mlčák, bylo jasné, že všechny body si odveze Jalubí.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Žaluda,Klajn(90´Sýkora),Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš-Čk 83´,Janeček,Doseděl(92´Gajdorus L.),Vrábl M.,Ulman

Branky:59´Kedra - 55´Doseděl,77´Ulman

23.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ VLČNOV   2:1(0:0)

V předehrávaném utkání, kdy jalubští vyšli vstříc soupeři a kvůli lidové tradici v podobě Jízdy králů, se utkání odehrálo již v pátek. Za velkého vedra se proti zkušenému soupeři, v jehož středu dohrávají kariéru ex-ligoví fotbalisté (Hlahůlek, Němčický, Činčala,..) chtěli prezentovat bojovnou hrou a soupeře předčít především v nasazení. Ihned po rozehrávce spálil velkou šanci Ulman, a to mohlo domácí mrzet. Individuální schopnosti mnohých fotbalistů Vlčnova byli totiž na vysoké úrovni a tak se domácí věnovali spíše pozornému bránění, a i když zatřásl břevnem branky Činčala, k vícero nebezpečným situacím se hosté nedostali, i když míč drželi častěji na svých kopačkách právě oni. Několikrát se pokusil vystřelit v domácím dresu Vrábl, ale nemířil přesně. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu, prim hrála hlavně obrana, přesto se Klajn prosmýkl kolem beků a vybídl ke skórování Ulmana, ten však tutovku zahodil. O 5 minut později se však tentýž hráč již nemýlil, aktivní Klajn posadil na jeho hlavu centr a domácí vedli 1:0. Hosté trpělivě dobývali domácí val a vyrovnání jim bylo odměnou, pěkně se uvolnil Činčala a střelou ,,za kolík“ nedal Mlčákovi šanci. Ten patřil po celý zápas k odporám domácích. Rozhodnutí přišlo v 68. minutě, když Kříž posadil centr na hlavu Gajdoruse a ten se nemýlil  2:1. Tentýž hráč mohl vedení navýšit, ale svůj únik neproměnil a tak domácí tvrdě vybojované body museli odbránit do úplného závěru. Za bojovnost patří mužstvu velké uznání.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Žaluda(71´Burián),Botek,Klajn,Gajdorus T.,Bičánek,Janeček,Doseděl(87´Sýkora),Vrábl M.(89´Gajdorus L.),Ulman

Branky:51´Ulman,68´Gajdorus T. - 56´Činčala

24.Kolo - SOKOL PRAKŠICE - SK JALUBÍ "A"  0:1(0:1)

K dalšímu z existenčních utkání vyjelo jalubské mužstvo do Prakšic, tedy na půdu, kde se mu dlouhodobě výsledkově nedaří. K dispozici nebyl trenérům pouze pracovně vytížený Žaluda, jinak byla sestava podle předpokladů. Úvod byl výborný, hosté byli na míči, kombinovali a zasypali hostující obranu spoustou centrů. Po jednom z nich se kopal rohový kop, Bičánek posadil míč na hlavu M. Vráblovi a ten se nemýlil – 0:1. Domácí poté zabrali, ale obrana pracovala na výbornou. Několik nebezpečných centrů odvrátil Mlčák, přesto byli nebezpečnější domácí. Ovšem i hosté nechtěli zůstat pozadu, bohužel několik slibných kontrů nedokázali dotáhnout, zejména šance Klajna volali po gólu.Po přestávce se hosté soustředili spíše na obranu a i když domácí měli územní převahu, zvolili taktiku nakopávaných míčů, které s přehledem sbírala hostující obrana, v níž hrál prim zejména Botek, Hosté poté taktickou hrou výhru udrželi a připsali si veledůležité vítězství.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Dobiáš T.,Botek,Janeček,Bičánek,Klajn(85´Sýkora),Doseděl(89´Gajdorus L.),Ulman,Vrábl M.,Gajdorus T.(90´Burián)

Branky:4´Vrábl M.

25.Kolo - FC KORYČANY - SK JALUBÍ "A" 4:0(3:0)

Po třízápasové vítězné šňůře zajíždělo mužstvo z Jalubí pod pohoří Chřibů do Koryčan, kde na něj čekal jeden z favoritů soutěže. I když nemohl za domácí nastoupit nejlepší střelec Lysko, šanci dostali mladí dorostenci a ti se se svou rolí vypořádali na výbornou. Od začátku byli důraznější a zejména rychlostně pořádně zatápěli hostující obraně. Hostům chyběl Ulman a na hře to bylo znát, nedařilo se kombinovat a po ztrátách hostů domácí vyráželi k rychlým brejkům. Když domácí zvyšovali ve 40.minutě na 3:0, bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Po přestávce ihned přidali čtvrtou branku a utkání se už jen z povinnosti dohrávalo, nutno říct, že velké vedro bylo ubíjející. Díky ostatním výsledkům však mohli hosté přeci jenom odjíždět s veselejší náladou, ty totiž znamenaly jistotu záchrany a to, v co už jen málokdo doufal se stalo skutečností – 1.B třída se bude hrát na Loučkách i v sezóně 2014 – 2015

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.,Dobiáš T.,Botek,Burián(46´Žaluda),Klajn,Doseděl,Janeček(65´Gajdorus),Gajdorus T.,Vrábl M.,Bičánek,

Branky:7´,21´,40´Hanák,48´Hubr

26.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ TATRAN HAVŘICE 2:0(1:0)

Jelikož byla obě mužstva zachráněna, dal se čekat bezstarostný fotbal, bylo však otázkou, zda oba celky najdou motivaci do utkání. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, a chtěli havřické porazit.Remíza 3:3 z podzimu ležela domácím přeci jen pořád v žaludku. Od počátku hráli domácí velmi dobře, míč chodil z nohy na nohu, a do kombinací se zapojovalo více hráčů, ti si nabíhali a na fotbal se ,,dalo dívat“. Gajdorus hlavičkoval pouze do břevna, několik standardních situací zavánělo rovněž gólem, ovšem branka padla až v 35.minutě, kdy Klajn pěkně přihrál Ulmanovi a ten usměrnil míč za záda brankáře – 1:0. I hosté měli několik šancí, pramenících zejména z tentokrát velmi ofenzivně laděných výletů obránců.Po poločase se domácí rovněž snažili hrát kombinačně, a to se jim dařilo, i když brankových příležitostí bylo po skromnu. Pohlednou hrou však hráči diváka nenudili, naopak. Několikrát  předvedl svůj um Mlčák, několikrát zahrozili i domácí. Rozhodnutí a gólovou tečku si domácí připravili vskutku lahůdkovou. Dobiáš si postavil míč na dalekonosnou střelu, míč si však nejprve narazil s Gajdorusem a následně vypálil ,,gól měsíce“, jež zaplul pod břevno na zadní tyč - 2:0.  Hráči si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, ale rovněž i za celou sezónu, zejména pak za jaro, kdy se mužstvo semklo a body si bojovností ,,urvalo“. Jaké změny přijdou, zda dojde k posílení stagnujícího mužstva, případně zda mužstvo čeká rošáda na trenérském postu, napoví nejbkižší dny a týdny. Divák má však už teď jistotu, že 1.B třídu si bude moct vychutnat i další sezónu.

Sestava:Mlčák,Kříž Jar.(80´Burián),Botek,Klajn(84´Gajdorus L.)Gajdorus T.(88´Novák),Bičánek,Dobiáš T.,Janeček(69´Žaluda),Doseděl,Vrábl M., Ulman(76´Gajdošík)

Branky:35´Ulman,69´Dobiáš T.

 


 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------Podzim 2013------------------------------------------------

 

1.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ ZLÁMANEC  0:0

 

Po krátké letní pauze a úspěšné jarní sezóně byli fanoušci namlsaní na první mistrovský zápas, soupeřem byl technicky silný tým Zlámance. V základní sestavě se objevil navrátilec Doseděl, naopak minimálně půl roku bude chybět Bobčík, který se vrátil i díky vleklému zranění do Jarošova. Chyběl i zraněný Kříž.. Domácí začali aktivně, kombinovali a i přes velké vedro drželi poměrně slušné tempo. Po trestném kopu rozezvučel poprvé konstrukci Klajn. Hosté hrozili smrtícími brejky, mají ve svém celku velmi šikovné, zkušené fotbalisty a tak nebylo nouze o vzruch před oběma brankami. Domácí zahrávali také poměrně dost standardních situací,ale naložili s nimi bídně, nebo chyběl klid v zakončení, přesto byl výkon mužstva sympatický. Ve druhém dějství se obě mužstva snažila překlopit misky vah na svou stranu, ovšem útočníci se předbíhali v zahazování šancí, na domácí straně Klajn a Botek, na hotující Šurmánek a Damborský, nutno podotknout, že všem chyběl potřebný kousek štěstí jelikož na každé straně zvonily břevna či tyče a rovněž brankáři předvedli svůj um. Zhruba od 75. minuty hra znervózněla. Hosté se začali spokojovat s bodem, kouskovali zkušeně hru a domácí vypadli z tempa. Tak skončila domácí premiéra bezbrankově. Pocity jsou rozpolcené, hra nebyla špatná, ale domácí ví, že to může být určitě lepší, na druhou stranu Zlámanec nebude mužstvem, které bude hrát v soutěži druhé housle.

Sestava:Mlčák,Kegler P.,Dobiáš T.,Burián,Žaluda,Bičánek,Ulman,Gajdorus T.,Klajn(85´Dobiáš M.),Doseděl(73´Bilavčík),Botek

2.Kolo - TJ SOKOL NEDAKONICE "A" - SK JALUBÍ "A"  0:2(0:2)

 

Po domácí remíze se Zlámancem zajížděli jalubští na horkou půdu do Nedakonic.Domácí byli posíleni vysokou výhru na půdě Vlčnova, tudíž utkání mělo favorita v podobě domácího celku. Hostům chyběl pracovně vytížený Bičánek a Kříž, který je zraněný. Domácí začali aktivně a během úvodní desetiminutovky musel hosty podržet výborný Mlčák. Poté, co hosté přestáli úvodní tlak,začali se přece jen více osmělovat, ovšem buď chyběla lepší finální přihrávka, nebo střely ze střední vzdálenosti nebyly pro domácí nebezpečné. Přesto šli hosté do vedení, Botek tvrdě vystřelil z hranice šestnáctky, domácí brankář míč pouze vyrazil a Ulman pohotově dorážel – 0:1. Domácími tento gól otřásl a nemohli se dostat do tempa, jako na začátku zápasu. Hosté poctivě bránili a zlepšili hlavně komunikaci v zadních řadách. Po faulu na půlícím kruhu rychle rozehrál Ulman na Doseděla a ten prudkou přihrávkou napříč velkým vápnem vybídl ke skórování do prázdné branky Botka – 0:2. Za takového stavu se šlo i do kabin.

Po změně stran se dal očekávat tlak domácích, ti začali aktivně a hostující obrana se několikrát zapotila, ovšem domácí mířili ze střední vzdálenosti nepřesně a standardní situace si obrana pohlídala. Domácí tlak utlumilo zbytečné vyloučení domácího Cigoše, který oplácel Klajnovi jeho faul a musel předčasně pod sprchy. Poté si již hosté výborný výsledek nenechali vzít a navíc i ve druhém utkání udržela obrana v čele s Mlčákem čisté konto. Velkou pochvalu si kromě hráčů zaslouží i fanoušci, kteří vytvořili i díky pyrotechnice velice dobrou kulisu a byli hostům dvanáctým hráčem. Děkujeme!

Sestava:Mlčák,Kegler P.,Burián,Dobiáš T.(89´Zapletal Mar.),Žaluda,Gajdorus T.,Ulman,Janeček,Klajn(76¨Bilavčík),Doseděl,Botek(85¨Dobiáš M.)

Branky:Ulman,Botek

3.Kolo - SK JALUBÍ "A" - SK OSROŽSKÁ LHOTA 1:1(0:1)

 

Po utěšeném výkonu a výhře v Nedakonicích přivítali jalubští Ostrožskou Lhotu, a všichni očekávali vítězství, zvláště proti soupeři, proti kterému se jim doma daří. Chyběli pracovně vytížení Bičánek a Bilavčík a zraněný Kříž. Hosté začali vlažně, domácí se však jejich tempu doslova podřídili a od začátku se nemohli dostat do svého rytmu, chyběla kreativita záložníků, nebezpečnost útočníků a obrana kupila jednu chybu za druhou. Kdoví, jak by se zápas vyvíjel, pokud by svou šanci proměnil na začátku utkání Klajn…Naopak po ztrátě míče přišlo přečíslení a hosté šli pěknou kombinací do vedení – 0:1.

Domácím zápas nevycházel, každý centr končil na prvním bránícím hráči, standardky létaly tam, kam nikdo nechtěl a navíc se s přibývajícím časem začala na kopačky domácích vkrádat nervozita. To už se hrál druhý poločas, domácí sice svého soupeře zmáčkli, ale byla to ofenziva končící před pokutovým územím. Hosté pomohli domácím svou nedisciplinovaností, v krátkém sledu byli vyloučeni dva jejich hráči, ale ,,den blbec“ měl v pochmurné neděli snad každý v bílém dresu. Ani hra na 4 útočníky nenesla ovoce. Když už se po ruce kopala ,,jedenáctka“ ránu Gajdoruse vystihl skvělý Šícha. Domácí kapitán pak alespoň odčinil svůj nezdar a hlavou vyrovnal. Domácí si zvítězit tentokrát nezasloužili, musíme s pokorou vzít remízu, z výkonu se poučit a rychle zapomenout. Sezona je na začátku a není čas ani důvod propadat panice. Mnohokrát jsme se přesvědčili, že fotbal hrát umíme, takže hlavu nahoru!

Sestava: Mlčák,Kegler P.,Burián,Žaluda(78´Zich),Janeček(71´Dobiáš M.),Dobiáš T.,Gajdorus T.,Ulman,Klajn,Doseděl,Botek

Branky: 90´Gajdorus T. - 14´Radoch

4.Kolo - FC STRÁNÍ "A" - SK JALUBÍ "A" 2:0(0:0)

 

Poslední prázdninovou neděli čekal jalubské soupeř z nejtěžších – favorit na postup, mužstvo Strání, které před sezónou posílilo a od začátku ročníku neztratilo ani bod a dostalo pouze jeden gól. Kvůli zranění chyběli Kříž a Janeček, na dovolenou odjel Žaluda. Naopak se do sestavy vrátil Bičánek. Na pěkném trávníku se dal předpokládat úvodní tlak domácích, hosté se však bránili statečně, včas dostupovali soupeře, zhušťovali prostor před pokutovým územím a to domácím činilo problémy. Individuality jako Frühauf, Pomajbík nebo Gajdošík jsou na míči velmi silní, ale ani oni nenašli v první půli recept na dobrou obranu Jalubí. Když už se řítil na Mlčáka Pomajbík,, míč si ukoupl a ze šance sešlo. Střely z dálky nebyly důrazné anebo naopak důrazné byly, ovšem netrefily ,,zařízení“. Poločas tedy skončil bez branek.

Po přestávce domácí přeskupili řady, a zkoušeli to svou typickou agresivní hrou. Jak se ukázalo zápas rozhodují standardky: V 50. minutě rozehrával jednu z nich z 35 metrů Koritina a jeho nebezpečný ostrý centr nakonec zapadl až za Mlčákovu tyčku – 1:0. Hostům bylo jasné, že se do žádného útočení pouštět nemusí a hlavně nechtějí, fotbalová síla byla jednoznačně na straně domácích. V 65. minutě zvyšoval po další standardní situaci Gadošík na 2:0, to když dorazil vyražený míč do odkryté klece. Poté podržel hosty Mlčák, když lapil únik Gajdošíka. Domácí tedy vyhráli 2-0 zaslouženě v nervózní atmosféře, kterou pocítili zejména jalubští příznivci. Fanouškům z Jalubí patří dík za dalekou cestu, to samé hráčům za disciplinovaný výkon na hranici sebeobětování, budiž příkladem do dalších bojů, zejména následujícím derby se Sušicemi.

Sestava:Mlčák,Kegler P.(85´Novák),Burián,Dobiáš T.,Zich M.,Doseděl(80´Dobiáš M.),Klajn(64´Bilavčík),Ulman,Bičánek,Gajdorus T.,Botek

Branky: 50´Koritina,65´Gajdošík

5.Kolo SK JALUBÍ "A" - TJ SUŠICE  2:2(1:0)

 

Krásné počasí přilákalo pěknou návštěvu a dal se čekat velký boj. Domácí se po opatrném začátku osmělili první, a odměnou jim byla vedoucí branka, kterou s přispěním teče, vsítil Doseděl – 1:0. Hosté si tlak vynutili pády před pokutovým územím a následnými standardními situacemi. Ovšem ani z jedné z nich nezapršelo, i když jednou zvonila tyčka. Obrovskou šanci poté nevyužili domácí a tak šli do kabin s vedením 1:0. Po pauze se sušičtí snažili stav zkorigovat, ale domácí odolávali, poté však propadl roh až ke Skopalovi a ten srovnal na 1:1. Hned poté však Bičánek pěknou střelou k tyči znovu převážil misky vah na stranu jalubských – 2:1. Domácí poté promarnili šanci na 3:1. Hosté branku vsítili, ale po předchozím ofsajdu, tudíž nemohla být uznána. Když už se zdálo, že domácí utkání vyhrají, uvolnil se Kaštánek, napřáhl a krásnou střelou srovnal na konečných 2:2.

Sestava:Mlčák,Kegler P.,Burián(42´Žaluda),Botek,Klajn(84´Kříž Jar.),Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš T.,Doseděl(78´Bilavčík),Ulman,Zich

Branky: 16´Doseděl,58´Bičánek - 57´Skopal L.,90´Kaštánek

6.Kolo - TJ SOKOL SEHRADICE - SK JALUBÍ "A"  3:1(3:0)

 

K dalšímu utkání zajížděli jakubští na půdu nováčka ze Sehradic, který se pyšnil skalpem Kunovic a pouze jedinou obdrženou brankou na domácí půdě. Hostům chyběli pracovně zaneprázdněný Dobiáš a zranění Žaluda a Klajn. Domácí začali utkání aktivně, zejména vysoký domácí forvard činil hostující obraně problémy a velmi důraznou hrou dokázal vytvořit prostor pro své spoluhráče.Domácí vsítili po šťastné střele bodlem v 15. minutě vedoucí branku. Ve 28.minutě už vedli domácí 2:0 a hosté museli reagovat. Tato branka probudila dosud spící hosty,kteří začali více kombinovat a nabízet se,ale jak se později ukázalo bylo již pozdě.Domácí přeci jen ustoupili od své nátlakové hry. Pumelici Gajdoruse z trestného kopu však domácí brankář s problémy vytěsnil a i když hosté pomalu začali přebírat taktovku, před odchodem do kabin se pískal pokutový kop po chytrém upadnutí domácího útočníka – 3:0.

Po přestávce se hosté znovu více osmělovali, a odměnou jim bylo snížení na 3:1, když důraz Gajdoruse a Botka přetavil druhý jmenovaný ke zkorigování stavu. Hosté se snažili, ale domácí pozorně bránili.Další šance hostů z 82.minuty Dobiáše Michala s Botkem ke kýženému úspěchu nevedla a domácí si tak své vítězství pohlídali.

Sestava:Mlčák,Kegler P.,Burián(75´Dobiáš M.),Zich,Kříž Jar.,Novák(62´Janeček),Ulman,Bičánek,Gajdorus T.,Doseděl,Botek

Branky:15´Mikel, 28´Maňák,45´Polášek pen. - 65´Botek

7.Kolo - SK JALUBÍ "A" - FOTBAL KUNOVICE,o.s  0:1(0:1)

Pošmourné hodové dopoledne předurčovalo velký test odolnosti pro zraněními zdemicované mužstvo SK Jalubí. Chyběli Gajdorus, Mlčák, Žaluda, Janeček a Klajn. Poslední dva jmenovaní byli sice alespoň na střídačce a do utkání nakonec zasáhli, ale jejich stav jim nedovoloval hrát na potřebných 100%. To hostující tým patří ke štikám každé soutěže.Jeho mladé mužstvo je velmi ambiciózní a pokud by to situace dovolovala, nebránilo by se postupu. Jalubí se však soupeře nezaleklo, starší hráči vyburcovali zbytek mužstva k bojovnému výkonu a favoritovi byli více než vyrovnaným soupeřem. Kdoví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Ulman proměnil pokutový kop po faulu na Botka, ovšem brankář Noha se vyznamenal. Další šance Bičánka a Botka zůstaly nevyužity. A tak přišel trest, když Lahodný hlavičkoval před poločasem přesně a zajistil hostům vedení - 0:1. Druhou půli začaly velkou šancí Kunovice, ale hostující útočník svůj únik zahodil a od té doby se většina času odehrávala na obranné polovině kunovických. Domácím ovšem chyběla větší agresivita a důraz v pokutovém území, množství standardek a rohových kopů volalo po brance, ovšem domácím nebylo i přes bojovnost souzeno vyrovnat, i když si to za svůj výkon zasloužili. Budiž alespoň bojovný výkon povzbuzením do dalších bojů. Rovněž Dúbrava zachytal velice spolehlivě a zaslouží si pochvalu.

Sestava:Dúbrava,Kegler P.,Burián(87´Janeček),Zich,Dobiáš T.,Ulman,Bičánek,Doseděl(37´Klajn),Kříž Jar.,Botek,Novák(70´Dobiáš M.)

Branky:42´Lahodný

 

8.Kolo - TJ OSVĚTIMANY - SK JALUBÍ "A"  1:0(0:0)

 

Torzo jalubských fotbalistů, kterým chyběla téměř polovina základní sestavy ať už z důvodu zranění nebo zaměstnání (Mlčak,Kegler P.,Gajdorus T.,Burián,Žaluda, Doseděl,Dobiáš T.) se vydalo na půdu favorita z Osvětiman. Ty mají kádr nabitý hráči z divizních zkušeností a tak se dala očekávat jednoznačná partie. Domácí se do soupeře pustili s vervou, ale když se po lajně protáhl Klajn a jeho střela prosvištěla kolem domácí tyče, jen to v prořídlých ochozech zahučelo. Pak už pevně převzali otěže domácí, individuální výkony na jednotlivých postech sice mnohdy převyšovali ty jalubské, ale tým hostů nahrazoval vše velkou bojovností a disciplínou. Několik ošemetných situací vyřešil Dúbrava, ten se zaskvěl i při třech tutovkách domácích a tak se pokusil domácí uklidnit hlavní rozhodčí, který odpískal pokutový kop, po kterém bylo překvapené i domácí obecenstvo.Kapitán Křemeček R. však svůj pokus poslal do tyče. Hosty držel skvělý Dúbrava a disciplína mužstva, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Po přestávce hostům zkomplikovalo situaci zranění Janečka.Museli přeskupit obrané řady, a na hrot vysunout juniora Sýkoru. V 60. minutě došlo ke zbytečnému faulu a standardní situaci vyřešil smolař první půle Křemeček R. výstavní trefou na zadní tyč – 1:0. Hostům nezbývalo, než trpělivě čekat na svou šanci. Když Chaloupka ostře zajel do Zapletala a musel po druhé ŽK pod sprchy, svitla hostům naděje. Zapletal musel odstoupit a přišel návrat legendárního kanonýrka Racka, který musel kvůli velké marodce na lavici náhradníků. Za svou obětavost si zaslouží Dan pochvalu. Hosté několikrát zahrávali rohový kop či standardní situaci,ale gólový hráč a síly zkrátka chyběly. Velmi dobré utkání odehráli suplující hráči, Martin Vrábl a zejména Vladislav Dúbrava, který byl nejlepším hráčem utkání. Nezbývá než věřit v uzdravení co možná největšího počtu hráčů, protože mužstvo má sílu minimálně na střed tabulky, chce to zodpovědný přístup, pevnou vůli a neklesat na mysli, výsledky přijdou.

Sestava:Dúbrava,Janeček(47´Sýkora),Zich,Kříž Jar.,Klajn,Ulman,Bičánek,Vrábl M.,Zapletal Mar.(60´Racek),Novák(85´Andrýsek Marek),Botek

Branky:61´Křemeček R.

9.Kolo - SK JALUBÍ "A" - SK ZLECHOV 1:3(0:2)

 

Domácí si v zápase o 6 bodů přáli konečně vyhrát, po zranění se vrátil Gajdorus, naopak stále chyběli Doseděl, Žaluda a Burián. Hosté se představili s novou posilou, zkušeným Kuzmou a to se ukázalo jako rozhodující. Již ve 2. minutě si vymodlil trestný kop Kowalík a Kuzma krásnou střelou poslal hosty do vedení. Ještě se domácí nestačili ani oklepat, ex-boršický veterán obešel 3 protihráče, předložil loženku Kowalíkovi a ten se v podobných situacích nemýlí – 0:2. Domácí sprcha evidentně zaskočila, nemohli najít recept na hosty, kteří se poté zatáhli a domácí navíc nedokázali využít spoustu standardních situacích, které sice byly důkazem územní převahy, ale ani z jednoho mráčků bohužel nezapršelo. Největší šanci měl po nabití od Gajdoruse Novák, ale těsně před poločasem přestřelil. Po přestávce začali domácí aktivně, ale se střelami si poradil Vendel, a tak přišel trest. Po dalším sporném trestném kopu posadil míč na hlavu Zajíce znovu Kuzma, míč propadl k volnému Urbancovi a ten dorazil do odkryté branky – 0:3. Domácí poté měli znovu více ze hry,ale jejich snaha se měnila v křeč, navíc po vystřídání Klajna a absenci Doseděla nebyla na krajích potřebná kvalita, chyběla nástavba, a tak se hosté poměrně snadno bránili. V 68. minutě dotírali Botek s Gajdorusem na hostující stopery a propadlý míč uklidil do sítě pěknou střelou druhý jmenovaný – 1:3. Poté ještě zahodil 100% šanci domácí Dobiáš, kdy z malého vápna netrefil hlavou odkrytou bránu a jen dokonal domácí zmar. Snahu domácím upřít nejde, ale 3-4 hráči hrají se sebezapřením, a v osobních soubojích je tento deficit znát, bohužel situace je taková, že hrát musí, a i s touto situací se musíme vypořádat. Do konce podzimu nás čeká i s jarní předehrávkou ještě 5 utkání, na trávníku tudíž leží 15 bodů a o co největší porci z nich se pokusíme zabojovat.

Sestava:Dúbrava,Kříž Jar.,Zich(89´Grebeníček),Botek,Klajn(54´Sýkora),Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš T.,Ulman,Novák,Kegler P.

Branky:68´Gajdorus T. - 4´Kuzma,8´Kowalík,56´Urbanec

10.Kolo - TJ VLČNOV - SK JALUBÍ "A" 3:2(2:0)

 

Na velkém ,,letišti“ ve Vlčnově se znovu zraněními okleštěná sestava Jalubí snažila najít recept na vstřelení nějakého toho gólu, který jim činí největší problémy a zároveň si konečně připsat nějaký bod do tabulky. Chyběli zranění Mlčák,Doseděl, Burián, Zich, a na lavičce zůstal pouze Klajn, který není 100% fit. Na těžkém terénu se sice domácí tlačili do útoku,ale obrana bez větších problémů odolávala, naopak brejky hostů vypadali zajímavě, ale jako vždy chyběl větší důraz a přečíslení v soupeřově pokutovém území. Ve 20. minutě zřejmě z ofsajdové pozice přihrál hostující útočník Mirošovi a ten do prázdné branky nezaváhal - 1:0. Jen o několik minut později byli hosté důraznější ve středu pole, přišel dlouhý nákop za obranu, kde si útočník chytře naskočil na Jar. Kříže a vymodlil si penaltu, kterou Miroš proměnil – 2:0. byla to sprcha, protože hosté nehráli špatně, ale ničí je individuální chyby a střelecká potence. Naopak mezihra není špatná.

Něco s výše uvedeným udělat vstoupili hosté do druhé půle, tentokrát se hrou na dva útočníky, Klajnem, který vystřídal Nováka a od úvodních minut bylo znát, že změna přišla k duhu. Zvláště Klajn rozhýbal domácí obranu a zásoboval útočníky centry. Obrana je odvracela pouze za cenu rohových kopů a po jednom z nich snížil hlavičkou Botek – 2:1. Pak měl velkou šanci Gajdorus, míč si hezky zpracoval, ale přestřelil. Vyrovnání přišlo, když si na další z rohových kopů naběhl Žaluda – 2:2. Domácí byli evidentně opařeni, ale nesložili zbraně a z ojedinělého rohového kopu, který navíc vůbec být nemusel, kdyby došlo k lepší komunikaci, převážili misky vah na svoji stranu a vstřelili branku na 3:2. Do konce zbývalo 10 minut a hosté se snažili, ale domácí vsadili na totální defenzivu a z vypětím všech sil výhru uhájili. Velká škoda, že jako poněkolikáté jalubští museli dotahovat náskok soupeře. Pravdou je, že ve všech případech – Seharadice, Kunovice, Osvětimany, Zlechov a nyní Vlčnov – se hra ve druhé půli zlepšila, ale jak se říká ,,pozdě bycha honiti“, měli by se zamyslet jak hráči, tak trenéři, jak zlepšit úvodní poločasy a nehonit vše na poslední chvíli.

Sestava:Dúbrava,Kegler P.,Žaluda(80´Dobiáš M.),Dobiáš T.,Gajdorus T.,Bičánek,Novák(46´Kaljn),Botek,Sýkora,Kříž Jar.Ulman

Branky:60´Botek,70´Žaluda-20´,30´pen. Miroš,74´Bída

 

11.Kolo - SK JALUBÍ "A" - TJ SOKOL PRAKŠICE  2:0(0:0)

 

Zápas o 6 bodů sliboval zajímavou podívanou, navíc se soupeřem, který historicky patří k nejméně oblíbeným. Chyběli pouze zranění Mlčák, Burián a Zich. Alespoň na lavičku usedl Doseděl a šanci dostal po dobrém výkonu ve Vlčnově mladý Josef Sýkora. Domácí začali aktivně, jejich snaha přinesla spoustu rohových kopů, ale z žádného z mráčků nezapršelo. To vzalo domácím trochu vítr z plachet, protože závarů a dobrých příležitostí měli chlapci opravdu dost,ale střely či akce buď netrefily branku,nebo scházel pověstný krok. Mužstvo začalo podléhat tlaku okolí a nervozitu zahnal až poločasový hvizd rozhodčího. V kabině se mužstvo dobře vyhecovalo, začátek sliboval protrhnutí střelecké smůly, ovšem stejně jako v poločase prvním se nepovedlo několik finálních akcí a na povrch vyplavala opět nervozita. V 55 minutě vystřídal Sýkoru Doseděl a alespoň důrazem se snažil rozhodit soupeře. Ochozy začali spílat domácím hráčům, kteří si v tu chvíli procházeli opravdovou zkouškou ohněm, a když už vyrobil hrubici i jinak zcela spolehlivý Kegler, zdálo se, že mužstvo dopadlo na samotné dno. V 75. minutě přišlo obrovské vysvobození – po levé straně se protáhl Klajn a z těžkého úhlu prostřelil Juráka – 1:0. Domácí se přece jen uklidnili, začali hrát kombinačně, míč chodil z nohy na nohu, a hosté neměli možnost s výsledkem nic udělat. V 86 minutě se po rohovém kopu opřel Botek takovou razancí, že se zdálo, že nepovedená střela skončí vysoko – daleko za brankou, ta se však k překvapení všech ve vzduchu zastavila a zapadla za překvapeného Juráka – 2:0. Domácím se jistě ulevilo, ale sami vědí, že jsou teprve na začátku cesty, chce to však myslet pozitivně, poctivě trénovat, doléčit šrámy a věřit ve vlastní schopnosti.

Sestava:SK Jalubí:Dúbrava,Kříž Jar.(62´Janeček),Žaluda,Botek,Klajn(89´Zapletal Mar.),Gajdorus T.(88´Dobiáš M.),Bičánek,Dobiáš T.,Ulman,Kegler P.,Sýkora(55´Doseděl)

Branky:75´Klajn,86´Botek

12.Kolo - SK JALUBÍ "A" - FC KORYČANY 1:2(0:0)

 

Další důležitý zápas čekal na jalubské o krásné podzimní neděli, když soupeřem byl těžký soupeř z Koryčan. Domácí nastoupili kompletní až na Buriána a Mlčáka, kteří jsou zranění, a navíc oba dva se před a po utkání stali tatínky, gratulujeme! Začátek zápasu byl hodně nervózní, chování některých hráčů z Koryčan bylo velmi arogantní a jinak bezkonfliktní tým asi získal posily, pro které fair play nic neznamená. To vše bez povšimnutí hlavního rozhodčího, který jen přihlížel a tak se na hřišti dost jiskřilo. Šance měli domácí i hosté, skvěle podržel Dúbrava, na druhé straně chyběl ve finální fázi klid, a dostat se do šance bylo opět velkým problémem. Nervózní poločas skončil bez branek. Po pauze to byli jalubští, kdo se snažil strhnout vedení na svou stranu, ale nebezpečné střely jako ta Janečkova nebo Ulmanova skončili na břevně, respektive ji zblokovali obránci. Rovněž Dúbrava se činil, a tak vše rozhodli chyby. O jednu navíc udělali domácí a hosté je dvěma kontry potrestali, za domácí snížil ze skrumáže Kříž Jaromír.

Sestava:Dúbrava,Kříž Jar.,Botek,Klajn,Gajdorus T.,Bičánek,Dobiáš T.,Janeček,Doseděl(75´Žaluda),Ulman,Kegler P.

Branky:80´Kříž Jar. - 72´Věžník K.,77´Staněk

13.Kolo - TJ TATRAN HAVŘICE - SK JALUBÍ "A" 3:3(1:1)

 

Hosté jeli s cílem zisku 3 bodů k soupeři, proti kterému se jim v poslední době poměrně daří. Chyběli jen Burián, Žaluda a Mlčák, kteří jsou zraněni. Začátek napovídal důležitosti utkání, postupem času se projevovala větší fotbalovost na kopačkách hostí, domácí pouze nakopávali a mezihra jim téměř neexistovala. Naopak hosté se čím dál víc osmělovali, dobře to zkoušel Botek, poté trefil tyč Bičánek, Gajdorusovu dělovku a vzápětí i jeho hlavičku po centru Kříže vytěsnil domácí brankář mimo tyče. Přesto se hosté dočkali, Gajdorus ,,dohrál“ souboj s brankářem, který na mokrém terénu neudržel míč a přispěním obránce poslal hosty do vedení – 0:1. Když už se zdálo,že se půjde do kabin podběhl centr jinak jistý Dúbrava a Kegler zahrál smolnou ruku v pokutovém území – následovalo jediné, červená karta a pokutový kop č.1 – 1:1.

Po přestávce se dal očekávat tlak domácích, ale hosté věděli, že obrana domácích není již v nejlepší kondici a cítili šanci na mokrém terénu k brejkům. Rána však přišla hned po změně stran, když Klajn dostal za zdržování hry druhou žlutou kartu a hosté šli do devíti.

O pět minut později šli domácí do vedení, když vysoký centr zapadl na zadní tyč branky překvapeného Dúbravy – 2:1. Hosté se však nevzdávali, zejména Doseděl neustále dohrával souboje a činil velké problémy v obraně, spolu s Gajdorusem i proti přesile několikrát zatopili domácím. I proto se štěstí přiklonilo na jejich stranu, obranný odkop Ulmana z vlastní poloviny a obrovská minela domácího brankáře znamenala vyrovnání – 2:2. Hosté bojovali na krev a když si Doseděl došel pro faul, po kterém Bičánek našel Gajdoruse, který prostřelil domácího brankáře, schylovalo s k senzaci – 2:3. Domácí však přesto vyrovnali, penaltu – nepenaltu pískl rozhodčí pro domácí 10 minut před koncem a ti srovnali – 3:3. V poslední minutě vytáhl zákrok dne Dúbrava, když vychytal hlavičku Rachůnka a tak došlo k dělbě bodů. Bod je vzhledem k tabulce málo, ale za obrovskou bojovnost a sebeobětování si mužstvo zaslouží pochvalu.

Sestava:Dúbrava,Kegler P.,Janeček,Kříž Jar.,Dobiáš T.,Bičánek,Gajdorus T.,Botek(90´Vrábl M.),Klajn,Doseděl(85´Sýkora),Ulman

Branky:25´,75´Gajdorus T.,70´Ulman - 44´´pen.,80´pen. Rachůnek T.,53´Kusák