Hodnocení zápasů - Sezóna 2011/2012

Webnode

Jalubí - Zlámanec 3 : 0 (0:0)

Domácí, pokud chtěli mít bez ohledu na další výsledky jistotu záchrany, potřebovali v tomto utkání zvítězit. V horkém počasí je však čekal velmi fotbalový soupeř ze Zlámance. Úvod byl opatrný, i když hned ve 4.minutě se zčistajasna ocitl v šanci Gajdorus, jeho dorážka však tyče minula. Hosté byli silní na míči a jalubské evidentně ubíjely zbytečné ztráty a běhání bez míče, které hlavně stálo spousty sil. Nebýt Mlčáka, minimálně 1 střela byla gólová, ale Petr si poradil. Tak se šlo do kabin za stavu 1:0. V kabině proběhla bouřka, která zřejmě dopadla na úrodnou půdu. Domácí začali bránit až od půlky a teprve při ztrátě míče vyráželi na zteč. Vážili si víc míče a i soupeř měl plné zuby běhání, když si domácí míč přidrželi a hráli kolektivně. A konečně přišli branky. Ulman vyslal Bičánka, ten nabil Gajdorusovi, který tvrdou střelou napálil brankáře do brady a odražený míč uklidil do branky Botek. Domácí branka uklidnila a začali si i více věřit. Další branka přišla v 70.minutě, když Gajdorus poslal pěkný oblouček za obranu, míč mu pod sebe vrátil střídající Horák Petr a Tomáš míč uklidil do odkryté branky – 2:0. Závěr utkání už byl bezstarostný z obou stran. Domácí se nikam nehrnuli a hosté byli smíření s porážkou, přesto domácí ještě jeden úder zasadili. To když odražený míč poslal tvrdou střelou k tyči za pomoci Gajdoruse Kříž Jarek. Domácí tudíž mohli oslavit setrvání v župní soutěži i pro další sezonu. Nutno dodat, že před zápasem došlo k oficiálnímu rozloučení s legendou, Petrem Keglerem, který se loučil jako kapitán vítězně a s jeho velkou pomocí se podařilo 1.B zachránit. Velký dík!

Branky: Botek, Gajdorus, Kříž J.

 

Jalubí - Zlechov 2 : 0 (1 : 0)

Po vydolovaném zlatém bodu na půdě ohrožených Kudlovic chtěli jalubští pro uchování naděje na záchranu porazit těžkého soupeře ze Zlechova, zvlášť když konkurenti ze zmíněných Kudlovic a sousedních Sušic hráli vzájemný duel. Domácím chyběl zraněný Dobiáš a tak se na post předstopera postavil Jan Kříž a na místo stopera se vrátil Petr Kegler. Do útoku se tedy vrátil Tomáš Gajdorus. Úvod utkání byl ze strany domácích výborný. Již v 5.minutě se protáhl po lajně Botek, naservíroval míč do souboje na malé vápno, kde Gajdorus svým typickým gólem poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté však nechtěli prodat kůži zadarmo a zlobili. Zejména Kremr s Kowalíkem byli největším nebezpečím a každý jejich atak na branku jalubských musel vzbuzovat u obránců velkou pozornost. Domácí se přeci jenom více zatáhli, což jak bývá zvykem, je voda na mlýn spíše soupeři. Ovšem nepříjemnou střelu Kedry zvládl Mlčák vyrazit. Několik standardních situací hostů domácí zvládli a tak se šlo do kabin přece jen veseleji domácím. Po přestávce byla hra domácích nervózní, mdlá, a taky jinak v posledních zápasech dvanáctý hráč v podobě publika nebyl ve své kůži. Vše vyvrcholilo chybou, po které se na Mlčáka řítil Kowalík, ovšem Petr svoje mužstvo podržel. Zhruba v 55. Minutě však přišlo několik vyhraných osobních soubojů na straně jalubských, přidalo se i obecenstvo a domácí si rázem začali více věřit. Hlavička Žaludy sice jen lízla břevno, ale o pár minut později vybojoval důrazem na stoperech míč Gajdorus a svým druhým gólem zakončil své sólo – 2:0. Pak měl ještě šanci Botek a hattrick Gajdorusovi uzmul brankář Vendel. Konečný hvizd samozřejmě udělal radost domácím, ovšem ti jsou teprve v poločase velkého zápasu o záchranu, příští týden je čeká ten druhý, když hostí Zlámanec.

Branky: Gajdorus 2

 

Kudlovice - Jalubí 1 : 1 (0 : 0)

K veledůležitému zápasu s příchutí derby odcestovalo mužstvo bez obránce Keglera, který měl ve smlouvě klauzuli, že proti Kudlovicím, odkud je v našem SK na hostování, nesmí nastoupit. To přidělalo vrásky trenérskému tandemu Tichý - Racek, který sáhl nakonec k variantě s Gajdorusem na postu stopera. Toto se nakonec ukázalo jako tah šťastný. Ale popořadě. Křest ohněm si prožil 16letý Josef Sýkora, který dostal šanci v prvním startu za A tým. Domácím chyběl nepříjemný Blaha, naopak mužstvo posílil do jarních bojů Sedláček ze Spytihněvi. Úvod byl sice opatrnější, ale o vzruch nebyla nouze před oběma brankami. Nejprve se protáhl u lajny domácí Klein a naservíroval tutovku Maňáskovi, ale ten dal vyniknout výbornému Mlčákovi. Na druhé straně nepříjemně pálil Bobčík a vzápětí otřel o břevno svou hlavičku Gajdorus. Smůlu měli domácí, když aktivní Klein poslal centr do poukutového území a Maňásek stejnem poslal míč od tyče vedle. Na druhé straně zase otřásl břevnem Dobiáš, a tak to sice bylo na brankové konstrukce 2:2, ale na branky stále 0:0.

Po poločase byli aktivnější domácí, jalubští jakoby vypadly z tempa a obtížně se dostávali do samotního zápasu. To se jim také vymstilo, když v 55.minutě poslal Suchoň svící míč přes celou branku a na zadní tyči nikým neatakovaný Maňásek poslal hlavou domácí do vedení 1:0. Pro hosty to byla sprcha, navíc musel vystřídat zraněný Dobiáš a místo něho nastoupil Kříž Jan. Ten si počínal aktivně, chtěl míč a snažil se rozhýbat obdrženou brankou zkoprnělé hosty. Náznaky šancí Ulmana, puklice Křiže jaromíra a zblokované střely Bobčíka a Botka však neznamenaly pro domácí velkou újmu. Hosté ještě sáhli ke střídání, když Hanáček a Novák vystřídali Sýkoru, respektive Žaludu. Trenér Tichý sáhl 10 minut před koncem k důležitému tahu, když vyslal dopředu stopera Gajdoruse. Jeho chvíle přišla v 85.minutě, když centr z kopačky Nováka poslal Tomáš za domácího brankáře a vystřelil obrovsky důležitou remízu. Nechybělo mnoho a centr Janečka taktéž skončil v brance. Ovšem jalubští musí tento důležitý bod brát s pokorou, díky němu mají situaci k záchraně ve svých rukou.

Branky: Gajdorus

 

Jalubí - Osvětimany 0 : 0

Domácí chtěli zapomenout na debakl z Otrokovic a proti silnému soupeři, se kterým mají výrazně špatnou bilanci urvat při nejlepším 3 body. Hosté měli zraněné některé hráče základní sestavy, ovšem o to víc se hráči širšího kádru někdy chtějí vytáhnout. Domácím chyběli zranění Kříž Jan a Grebeníček. Na levé obraně alternoval Jakub Žaluda a vedl si výborně. Domácí začali s respektem, ale ten přešel záhy, jelikož hráči zjistili, že s hosty se dá hrát naprosto vyrovnaná partie. Naopak, byly to domácí, kteří zlobili více. Nejprve provětral rukavice brankáře Bobčík, poté byl hostující strážce svatyně již překonán, ale Botkovu střelu zastavilo břevno. V další tutovce se ocitl Ulman, ale svůj volej poslal nad branku a před koncem otřel o tyč svou střelu aktivní Botek. Ještě několik ošemetných situací doprovodilo závěr druhého poločasu, ale kýžený gól nepadl, což se ukázalo pro další vývoj jako klíčové. Hosté se několikrát osmělili, ale problémy nadělala Mlčákovi snad jen střela Dobeše, ale ta mířila doprostřed branky. Po přestávce domácí přeci jen polevili, možná i tím, že Osvětimany se začali více osmělovat a tak se domácí museli několikrát bránit u standardních situacích a zřejmě je to stálo potřebné síly. Největší šanci však měli domácí, Gajdorus však mířil vedle a tak zavládlo po utkání v domácím táboře přeci jen zklamání. A to proto, že pokud byla někdy šance poprvé od postupu Osvětiman toto mužstvo porazit, bylo to právě tuto květnovou neděli. Ovšem se střílením branek jsou domácí na štíru a boj o záchranu bude bez proměňování šancí přetěžký.

 

Victoria Otrokovice "B" - Jalubí 8 : 0 (4 : 0)

Po ztraceném závěru se Slavkovem chtěli hosté uzmout nějaký ten bodík i na půdě rezervy divizních Otrokovic. V sestavě chyběl zraněný Grebeníček, a tak se na trávník postavila sestava z druhého poločasu domácího utkání. Těžko říct, jestli horko, nabuzení domácí nebo nemohoucnost hostů zapříčinila pozdější debakl. Do 15. minuty hosté vzdorovali, vypracovali si jednu nebezpečnou akci, ale závar před domácí brankou gólem neskončil. Domácí během deseti minut poté prakticky rozhodli o osudu utkání. Nejprve zahráli dobře signál z rohového kopu, poté se učebnicově trefil po odrazeném míči domácí kapitán a navrch přišla téměř vlastní branka po důrazu domácího záložníka. Hosté marně stíhali domácí, kteří hráli opravdu s chutí, byli výborně fyzicky vybavení a nedali hostům jedinou šanci na jakýkoliv zvrat v utkání. Naopak. Po přestávce svého soka nešetřili a uštědřili mu další 4 zásahy.

 

Jalubí - Slavkov 3 : 3 (2 : 1)

Ten, kdo odcházel v neděli z Louček, musel mít na mysli, že fotbal nemá logiku. Ale popořadě. Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v Sušicích a chtěli toto vydřené vítězství potvrdit. Navíc se uzdravil Bobčík, ovšem chyběl potrestaný brankář Mlčák, kterého nahradil Dušan Kegler. Jalubští začali svižně, chtěli hrát, chtěli vyhrát a s chutí se pustili do svého soupeře. Ten neuhlídal Bičánka, který po sérii narážeček otevřel skóre střelou k tyči – 1:0. Hosté hrozili spíše ojediněle a to po standardních situacích, ale Kegler byl pozorný. Poté do vývoje utkání promluvil rozhodčí, když pískl za běžný souboj přísnou penaltu, kterou proměnil Polášek – 1:1. S tím se ale nesmířil Bičánek, který po rohu Janečka hlavou nedal brankáři šanci – 2:1. Tak skončil i poločas. To už domácí museli nuceně sáhnout do sestavy, když zraněného Grebeníčka nahradil Bobčík a trenér musel překopat složení sestavy. Do druhé půle vstoupili znovu aktivněji domácí, vtipně kombinovali a po jedné z hezkých akcí se dostal za obranu Ulman, byl sražen obráncem a kopala se penalta, kterou bezpečně proměnil Dobiáš – 3:1. Domácí se poté stále snažili hrát aktivně, nedávali soupeři příliš šancí na zkorigování výsledku, ale přišlo osudných posledních 10 minut. 2 nechytatelné střely slavkovských přinesly obrovskou ránu zejména na psychiku, protože mužstvo bylo celý zápas lepší než soupeř, přesto získalo pouhý bod a je tak stále ve velice složité situaci.

Branky: Bičánek 2, Dobiáš

 

Sušice - Jalubí 2 : 3 (0 : 0)

Slunečné počasí přilákalo na sousedské derby pěknou návštěvu, která se kromě hezkého počasí a tradičních klobás mohla těšit na velice důležitý souboj o 6 bodů vedoucích k částečnému přiblížení k záchraně. Hosté vyrukovali s uzdraveným Gajdorusem T. na hrotu, jehož doplňoval Botek, naopak stále chyběl zraněný Bobčík. Po úvodním oťukávání přišla první velká šance Jalubí, když Ulman chytře uvolnil Gajdoruse, ale ten se špatně zorientoval a jeho střela mířila vedle. Na druhé straně hýřil aktivitou Šur a problémy dělaly hostům hlavně standardní situace, ale Mlčák i celá obrana v čele s výborným Keglerem byla pozorná. Ve velké šanci se na druhé straně ocitl Botek, ale jeho střele vedle stejně předcházel zvednutý praporek pomezního.

Kdo si myslel, že druhá půle bude o 1 brance, šeredně se zmýlil. Ale nepředbíhejme. Druhý poločas začal snad ještě opatrněji než ten první a množství osobních soubojů jasně vedlo nad náznaky šancí. Přišla však 55. minuta, Gajdorus vybojoval míč pro Botka, který si míč přehodil nad levou nohu a pěknou střelou od tyče nedal Dúbravovi šanci – 0:1. Radost domácích však netrvala dlouho, neboť po pěkné kombinaci domácích srovnal o 5 minut později Hastík – 1:1. Domácí ožili a spoléhali zejména na standardní situace, ovšem hosté je pozorně bránili a byli to naopak oni, kdo udeřil. V 75.minutě se k odraženému míči dostal Dobiáš a nádhernou střelou znovu od tyče rozvlnil síť za Dúbravou – 1:2. Domácí vsadili vše na jednu kartu, dopředu se vysunul klíčový hráč Kaštánek a vzadu naopak domácí hráli na riziko. To se jim vymstilo, když výborně přečetl hru nestárnoucí Kegler, vysunul Botka, který napoprvé tváří v tvář Dúbravovi sice neuspěl, ale z otočky v dorážce přece jen poslal míč do sítě - 1:3. To ovšem ještě diváci netušili, co všechno je ve fotbale možné a jaký infarktový závěr ještě zažijí. Domácí vybojovali v 88. minutě rohový kop, po kterém hlavičkoval špatně obsazený Skopal L. přesně a snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Hosté hru kouskovali, ale domácí znovu zatlačili a při jedné standardní situaci došlo k vzájemné strkanici mezi provokujícím Kaštánkem a brankářem Mlčákem. Ten měl po nesmyslném upozornění od pomezního Zpěváka již jednu žlutou kartu za vymyšlené zdržování a hlavní rozhodčí mu znovu na radu pomezního Zpěváka udělil druhou žlutou kartu, po které následovala karta červená! Na otázku kdo do branky, zvolili trenéři po domluvě Gajdoruse T. vzhledem k jeho dřívějším brankářským zkušenostem a tak se stal rázem z útočníka brankář. Nakonec si připsal i jeden úspěšný zákrok, a hned po něm rozhodčí hodně vyhecované derby ukončil. Hosté si tak mohli na rivalově půdě společně se svými fanoušky, kteří vytvořili po celý zápas jalubským takřka domácí prostředí, vítězné ,,ciga caga“. Velký dík všem jalubským příznivcům a zejména těm co svými hlasivkami pomohli dotlačit mužstvo ke 3 bodům!

Branky: Botek 2, Dobiáš,

 

 

Šumice - Jalubí 1 : 0 (1 : 0)

Po výhře nad favoritem z Nedakonic se jalubští vydali na souboj o 6 bodů se stějně ,,namočeným“ týmem ze Šumic. Chyběli jim zranění Bobčík a Gajdorus T. Trenér Tichý se řídil hesla, že vítězná sestava se nemění, a tak v základní sestavě zůstalo vše při starém.

Důležitost zápasu dávala tušit, že se bude hrát velmi opatrně, přesto jsme to byli my, kdo byl aktivnější. První šance byla na naší straně, když nepříjemnou pumelici vyslal Botek, ale brankář jeho tečovanou střelu se štěstím vyrazil. Pak se ocitl ve velké šanci Ulman, ale ani on nedokázal z malého vápna z otočky domácího gólmana překonat. Zmar první půle dokonal Kříž Jaromír, když si příliš předkopnul míč, když utíkal sám na brankáře.

Nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Ve středu obrany se neodhadnul nakoplý míč, oba stopeři vystoupili a do otevřeně obrany se vřítil Žampach, který nedal Mlčákovi šanci – 1:0.

Do druhé půle šli hosté s cílem výsledek minimálně zremizovat. Ovšem domácí se zatáhli a bylo velmi obtížné se do zhuštěné obrany dostat. Hosté sice obléhali domácí branku, ale ani z rohů, ani ze hry se nemohli dostat na přímý dostřel. Domácí měli jedinou příležitost, když se v druhé půli řítili v přečíslení 3 na 1, ovšem s akcí naložili prachbídně. Když se míč po centru Doseděla otřel o břevno a v závěrečném náporu nedotlačil míč do sítě střídající P. Horák, bylo rozhodnuto. Na střelecky nemohoucí hosty stačil jediný útok a luxus v podobě několika nabídnutých šancí, kterými hosté pohrdli.

 

Jalubí - Nedakonice 1 : 0 (1 : 0)

Po vedoucím celku z Bojkovic čekal o záchranu bojující jalubské další favorit na postup – mužstvo Nedakonic. Domácím chyběli zranění Bobčík, Gajdorus T., naopak mezi tři tyče se vrátil Mlčák. Trenéři zvolili podobné rozestavení jako druhou půli v Bojkovicích, tedy s Botkem a L.Gajdorusem v útoku. Kapitán Kříž Jar. nastoupil překvapivě na pravém kraji zálohy. Domácí, vědomi si síly soupeře, začali poctivě z obrany, a od začátku bylo zřejmé, že hostující ofenzivní nebezpečí, Lukůvka, bude na vlastní polovině bráněn velmi těsně. To se vyplatilo, protože hosté si bez jeho nápadů a tvořivosti nevěděli rady na pozornou domácí obranu. Naopak domácí rychlí útočníci čím dál častěji proháněli hostující obránce. V 15.minutě také udeřilo, po standardní situaci z boku si na přesný Bičánkův centr naskočil Botek a hlavou nedal brankáři hostů Ondřejovi šanci – 1:0. Domácí nadále plnili poctivě taktické úkoly a hosté si zkrátka nemohli najít skulinu k překonání obrany. Až nedorozumění Mlčáka s obranou trochu pocuchalo nervy domácím fanouškům, ovšem jednalo se o chybu tzv. nevynucenou. Naopak domácí Gajdorus L. mohl přidat druhý gól, ovšem své šance se po úniku zalekl.

Po poločase bylo zřejmé, že pokud domácí neustoupí od své poctivé obrany, budou to mít hosté opravdu velmi těžké. A přesně takový byl scénář. Pouze chyby domácích mohli hostům pomoci k vyrovnání. Jednou to hostům málem vyšlo a Klečka se dostal za obranu, ale tváří v tvář Mlčákovi pomohl domácím jalubský "pažit“ a střela hostujícího kanonýra trefila logo sponzora na síti nad brankou. Ještě předtím však rychlý kontr domácích zakončil z otočky Gajdorus L. do břevna, mohlo být vymalováno, ale nebylo. Domácí skvěle dirigovaní Keglerem a ,,čističem“ Dobiášem ovšem ustáli i závěrečný tlak hostů, kdy se do útoku vysunul zkušený Belák a po zásluze se radovali ze zisku důležitých 3 bodů. Nutno pochválit celé mužstvo včetně střídajících hráčů, s takovou kompaktností a obětavostí se bojuje o záchranu.

Branky: Botek

 

 

Bojkovice - Jalubí 5 : 0 (3 : 0)

Po utkání s Koryčany, které bylo více než smolné pro jalubské, se mužstvo vypravilo na zápas na půdu lídra z Bojkovic. Ten nastartoval jarní část famózně, zvítězil i na půdě svého pronásledovatele z Nedakonic, a tak se dala čekat velká morální a psychická zkouška papírového outsidera z Jalubí. Nám chyběli pro zranění Bobčík, Kříž Jan a Mlčák. Naopak s mužstvem odcestovali hráči ,,B“ týmu, Gajdorus L., Žaluda, a Janeček, který dostal příležitost hned od začátku.

Hosté zkusili překombinovat sestavu, když hráli pouze na 1 útočníka – J.Botka. Stopery hráli Kegler a Gajdorus a obranu měla vyztužit i 5členná záloha. To fungovalo pouze do 15. minuty, kdy první zavánějící kontakt v pokutovém území posoudil rozhodčí jako penaltový a domácím dal tento gól klid na kopačky 1-0. Ovšem pak přišla doslova smršť z domácí strany, ti během 3 minut 2 góly rozhodli o osudu utkání a jen výborný Sedláček zabránil většímu přídělu. Domácí hosty v rozmezí 15. – 30. minuty opravdu válcovali a do toho všeho přišlo ještě zranění Keglera, na jehož místo se přesunul Dobiáš a do útoku nastoupil Gajdorus. Poločasový hvizd byl pro hosty vysvobozením.

Po bouřce v kabině nastoupilo v hostujících dresech jiné mužstvo. Rázem byla z utkání vyrovnaná partie, kterou měli několikrát možnost zdramatizovat právě hosté. Oživěním byla zejména spolupráce 2 rychlých útočníků, kteří dělali domácí obraně velké problémy. L. Gajdorusovi nebyl uznán gól pro údajný ofsajd, ten samý hráč následně krásnou pumelicí orazítkoval spoje, poté neuspěl ani tváří v tvář veteránu Konečnému. Poté se krásně uvolnil Ulman, ale opět tváří v tvář brankáři neuspěl. Když míč nedotlačil po průniku sám na gólmana ani Botek, na kterého již zívala prázdná svatyně, přišel trest. Slepený gól na 4-0 a zejména výstavní trefa domácího Vaculy, nejlepšího hráče utkání a autora 4 branek, byla třešní na dortu při vítězství domácích. Nutno dodat, že i v druhém poločase mužstvo podržel Sedláček a 1x obrana odvrátila jistý gól, ale jakubští si nejméně 2 branky vsítit zasloužili, ale v koncovce jim není přáno a bez branek se zkrátka bodovat nedá. Mužstvo se musí jak zdravotně tak fyzicky zkonsolidovat a připravit se na dalšího přetěžkého soupeře z Nedakonic.

 

 

Strání - Jalubí 1 : 0 (0 : 0)

Po dlouhé zimní pauze a tvrdé přípravě nastoupili jalubští ,,na Apríla“ v opravdu aprílovém počasí na půdě favorita ze Strání. Každý očekával, jak se s těžkým soupeřem pod novým trenérským tandemem prosadí, jaký zanechají dojem, a zda hned první zápas přinese tolik potřebné body.

Domácí nastoupili se staronovými posilami Zmekem a Korytinou ze Slovenska a od začátku naplňovali roli favorita. Zejména rychlý Frühauf na pravé straně činil hostům velké potíže, ale střelecká nemohoucnost domácích a zejména skvělý Mlčák drželi akcie jalubských na body stále v oblasti reality. Ve 20. minutě si na roh hezky naskočil Bičánek a mnoho nechybělo, aby šli hosté do vedení. Kolem 30. minuty se hra trochu vyostřila a mnoho nechybělo, aby tradičně nepřesný sudí Němec poslal do kabin jedince na obou stranách. Do konce poločasu ještě Zmeko orazítkoval po standardce břevno a jakoby postrašil hosty, odkud hrozí největší nebezpečí.

Po změně stran nastoupili s podporou větru domácí, ale jejich křížné pasy bral silný vítr a hostující obrana jejich styl uhlídala. Když nevyšla souhra v poli, po opakovaném rohu se chytře prosadil hlavou Zmeko a dostal domácí do vedení. Hosté pak sice vložili enormní úsilí pro vyrovnání stavu, ale útočná fáze byla bolavou patou a kromě několika závarů v šestnáctce domácích k ničemu nedošlo. Sudí pak nenastavil ani minutu, a tak se domácí mohli pokojně radovat z plného bodového zisku.

 

_________________________________________________________________________________________________

Havřice - Jalubí 2 : 1 (1 : 1)

K předehrávce prvního jarního kola odcestovalo do Havřic torzo mužstva, když nemohli kvůli zranění nastoupit Hanáček, Gajdorus, Doseděl a Kříž Jan, omluven byl Zdeněk Horák a nedostavil se Knap. Šanci tak dostali Novák, Zapletal a Gadorus Lukáš, a tak nezbyl na střídačku ani jeden hráč, proč tomu tak ovšem bylo, ví jen vedení týmu. Utkání začalo opatrně a obě mužstva se nějak nehnali dopředu, naopak hlavně se soustředili na obranu. Několik propagačních pokusů na obou stranách neohrozilo brankáře, naopak první utěšená střela Botka znamenala vedení jakubských v 25. minutě 0:1. Tentýž hráč se ovšem po následném souboji zranil a zbytek poločasu dohrál se sebezapřením. Hosté vyrovnali ve 35. minutě, když si obrana nepohlídala útočníka a ten se se štěstím prosadil – 1:1. O poločase došlo k neobvyklé situaci, když musel i přes zranění nastoupit Doseděl, který přicestoval jako divák, aby hosté zápas dohráli v 11. Díky Kajko!

Druhý poločas byl přehlídkou trápení se domácích, kteří evidentně neměli svůj den a koledovali si o trest od oslabeného soupeře. Nejvíce zahrozili při přímém kopu v 65. minutě, ovšem Mlčák se vytasil s parádním zákrokem. Největší šanci hostů zahodil Doseděl Karel, který využil špatné rozehrávky, ovšem při zakončení se rozhodl pro přihrávku, kterou domácí uklidili do bezpečí. Další střely tohoto hráče postrádali důraz, a tak přišel v 80. minutě trest. Hosté si nepohlídali hlavičkujícího hráče, jehož hlavičku Mlčák pouze vyrazil a domácí útočník měl při dorážce lehký úkol – 2.1. Hosté už se pak na víc nezmohli a tak doslova darovali trápícímu se soupeři 3 body. Podzimní sezona, včetně předehrávky, nedopadla vůbec dobře, mužstvo je předposlední s 12 body a na jaro ho těžká přetěžký úkol. Věřme, že hráči včas doléčí svá zranění, do přípravy se zapojí Bobčík, který by určitě oživil kreativnost zálohy. Ovšem největší podíl na tom budou mít samozřejmě stávající hráči, jenž musí řádně v zimě potrénovat a připravit se k jarním bojům. Složení mužstva, priority a plán záchranářské mise budiž úkolem pro vedení a trenéra.

Branky: Botek

 

Zlechov - Jalubí 2 : 0 (0 : 0)

Hosté zajížděli k dalšímu utkání o 6 bodů na půdu Zlechova, který měl před tímto zápasem o bod více, tedy 13 bodů, bez zraněných Hanáčka a Doseděla Pavla, a tak zálohu vyztužil Marek Zapletal. Hosté nezačali špatně, dobře kombinovali, ale jak bývá jejich zvykem, bez patřičného efektu a pouze po šestnáctku soupeře. Přesto byli nebezpečnější a některé akce a střely volali po gólu, zejména ostrý Janečkův centr, na který nedosáhli ani Horák, ani Gajdorus a ani akce posledně jmenovaného, který se prosmýkl kolem domácích stoperů, ale vhodný okamžik pro střelu prováhal a pouze provětral rukavice Vendela. Domácí podnikali rychlé protiútoky, a to zejména po špatně zahraných standardních situacích hostů, které povětšinou končili na prvním hráči soupeře, což je alarmující. Tu největší spálil Kowalík, když po nedorozumění v hostující obraně postupoval sám na Mlčáka, ale střelu pokazil a ta skončila mimo. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Jak je poslední dobou zvykem, hosté byli po přestávce ještě zřejmě duchem v kabině, když po laxním odkupu z obrany namazali Kowalíkovi, který se z voleje nemýlil – 1.0. Už v 52. minutě to bylo o dvě branky, kdy opět liknavost s odkopem zapříčinila míč na kopačce Vaňka, který střelou k tyči nedal Mlčákovi šanci. Zbytek zápasu lze popsat jako zmar jalubských bez výraznější šance na zvrat zápasu. Domácí si vítězství pohlídali, přitom ještě o přestávce nejenom fanoušci mysleli na minimálně 1bodový zisk. Hostům však chyběla kvalitnější finální nahrávka, lepší zúročení mnoha standardních situací a důslednější obranná fáze. To vše jakoby přesně odpovědělo na otázku, proč po 13 kolech pouze 12 bodů. Tímto utkáním tak skončila podzimní část sezony, ovšem jalubské čeká ještě jeden zápas, a to předehrávka 1. jarního kola, v sestupem rovněž ohrožených Havřicích.

 

Jalubí - Kudlovice 2 : 2 (1 : 0)

V sychravém počasí se sešla početná návštěva na sousedské derby s Kudlovicemi, ve kterém chtěli domácí prolomit domácí výsledkovou mizérii a posunout se do klidnějších vod tabulky. Od začátku se hrál fotbal velmi bojovný, mnohdy na hranici, přesto férový z obou stran. K vidění bylo množství tvrdých osobních soubojů a pohlednější hře nepomohl ani nerovný terén, a tak bylo otázkou, kdo bude mít větší vůli po vítězství. V první půli bylo několik závarů na obou stranách, ovšem nejvíce zaujal Hložného trestný kop, který zneškodnil Mlčák a na druhé straně Bičánkova hlavička a Gajdorusova dorážka, které ovšem mířily v obou případech nad branku. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, narazil si Ulman míč s Gajdorusem, obhodil si obránce a ten jej musel faulovat. Pískala se penalta, kterou Dobiáš proměnil - 1:0. Po přestávce přitlačili hosté a v podstatě z první větší šance vyrovnali. U rohu si Hložný drobně přistrčil Kříže Jaromíra, a nebyl pro něj problém uklidit míč do sítě – 1:1. Domácím vstřelená branka klasicky nahlodala sebevědomí, a dlouho trvalo, než se z tohoto vzpamatovali. Mužstvo však při závarech podržel Mlčák, a ani muška kudlovských nepatřila k nejpřesnějším. Když se namísto Horáka posunul do útoku Botek a střídající Zapletal zaujal jeho místo na levé záloze, byl to tah, který oživil hru domácích. Rychlý Botek si vynutil několik standartek, ovšem jeho chvíle měla přijít 9 minut před koncem, kdy domácí zúročili velkou bojovnost a nasazení a po Ulmanově přihrávce zatáhl míč právě Botek, naservíroval míč na Gajdoruse, který nezaváhal – 2:1. Jenže jakoby ani nebylo domácím dopřáno si vybojovaný gól užít, už o minutu později si vzal hlavní slovo rozhodčí Němec, který souboj tělo na tělo mezi Dobiášem a Klajnem posoudil jako nedovolený a nařídil vymyšlený pokutový kop. Jeho plivnutí do tváře fotbalu využil Hložný a vyrovnal na 2-2. Domácí se snažili, a když Zapletal pěkně zatáhl míč a poslal jej na Gajdoruse, který se zbavil obránce, ovšem z otočky mířil pouze do středu brány. A tak si domácí po bojovném výkonu připsali pouze bod, který je málo a nadále je nechává v nezáviděníhodné situaci.

Branky: Dobiáš, Gajdorus

 

Osvětimany - Jalubí 5 : 1 (1 : 0)

Na půdu favorita odjížděli jalubští bez zraněného Ulmana, z osobních důvodů omluveného Mlčáka a pracovně vytíženého Botka. Naopak se do sestavy vrátil Kříž Jaromír a v brance se po delší době objevil Sedláček. Domácí celek začal od začátku velmi aktivně a hned svou první šanci využil, domácí rychle zahráli aut, Sklenka sice nepovedeně vystřelil, ale míč si zpracoval Dobeš a nadvakrát překonal Sedláčka 1-0. Domácí stále útočili a hosté pouze pozorně bránili, mohlo to být i 2:0, ale praporek rozhodčího byl proti. Zhruba od 30. minuty se osmělili i hosté, dali míč na zem a párkrát se prokombinovali i k zakončení, ovšem střely Horáka neměli gólovou podobu a brankář je, byť s námahou, zneškodnil. Největší šance hostů v 1. poločase přišla v samotném závěru, když Janeček po rohu hlavičkoval těsně vedle. Do 2. půle chtěli hosté pozorně bránit a případně zkomplikovat domácím situaci, tato myšlenka ovšem rázem padla, protože domácí vlétli do druhé půle jako uragán a v rozmezí 48. a 53. minuty dali 2 branky, které prakticky zápas rozhodli. Nejprve hosté neuhlídali přetažený centr a domácí záložník míč pohotově procpal do branky a pak po zkráceném domácím rohu Dobeš, zjevně v jasném ofsajdovém postavení hlavičkoval na 3:0. Když pak Brhel hlavičkoval zcela nepokrytý na 4:0, byl zbytek zápasu pouhou formalitou. Hosté pak přeskupili řady, do útoku se posunul Gajdorus a ze své první střely vybídl k dorážce Janečku, který snížil na 4:1. zbytek zápasu se proměnil v souboj Drobil – Sedláček. Jalubský gólman nejprve bravurně zlikvidoval jeho přímý kop, aby v poslední minutě osvětimanský kanonýr, hrající tentokrát stopera, míč nádherně zatočil přes zeď, míč putoval od břevna za brankvou čáru, a pro jistotu míč dorazil do sítě znovu Dobeš, kterému byla branka připsána a završil tak svůj hattrick. Hosté v okleštěné sestavě na domácí zkrátka neměli, po celý zápas byli pod tlakem, přesto zápas odbojovali a mohli ze hřiště odejít se ctí, byť s poměrně krutým výsledkem.

Branky: Janeček

 

Jalubí - Viktoria Otrokovice B 0 : 3 (0 : 1)

Po vítězství ve Slavkově se jalubští celý týden připravovali na to, aby těžké 3 body z půdy soupeře potvrdili před domácími diváky, napravili si před nimi pošramocenou pověst a dostali se do klidných vod tabulky soutěže. Do sestavy se vrátil Bičánek a tak měl trenér Růžička kromě zraněných Knapa a Kříže Jar. kompletní sestavu. Na pravém kraji obrany vypomohl Radek Vrábl. Domácí nezačali špatně, byli aktivní, byla vidět chuť soupeře porazit, ovšem k zakončení se prakticky nedostali a do dobře zformované hostující obrany se dostávali jen velmi těžce. Naopak hosté z této obrany vyráželi k nebezpečným brejkům a ten ve 35. minutě také poprvé potrestali - 0:1. Nutno dodat, že rozhodčí přehlédl loket ve tváři domácího hráče. Ještě předtím však hořelo i na opačné straně, ovšem vyplynula z toho pouze série rohových kopů a tvrdá Dobiášova střela doprostřed branky. Proto šli tedy do kabin spokojenější hosté. Po přestávce se domácí snažili hosty zatlačit a vyrovnat utkání, zvýšili aktivitu, přišpendlili soupeře před vlastní šestnáctkou, ale kromě standardních situací, a obléhání soupeřova území nic nevymysleli. Když pak hosté ubránili i Vráblovu hlavičku, kterou vykopával hostující bek na brankové čáře, udeřilo na druhé straně. Domácí při tlaku ztratili míč, následoval rychlý brejk, přečíslení, přenesení hry a přesné zakončení – 0:2. Domácí nepřestali bojovat, ale křeč jim svazovala nohy, a když si nenechali líbit pár ostrých zákroků od hostů, které zůstaly bez karetního trestu, atmosféra na hřišti i hledišti zhoustla a bylo po utkání. Po ztrátě ve středu hřiště přišlo další přečíslení a krutá tečka v podobě skóre - 0:3. Osud je někdy krutý, domácí utkání rozhodně neodchodili, ale vymlouvat se na štěstí, smůlu, posouzení hraní rukou v soupeřově vápně atd. nejde. Nebudeme se vymlouvat, mužstvo má problém ve tvořivosti a útočné fázi všeobecně. Umí bojovat, ovšem to někdy na chytře hrajícího soupeře nestačí, je potřeba více kreativity, kvalitnější řešení standardních situací, přechodu do útoku i zakončení a někoho, kdo si vezme na svá bedra tempo a styl hry. I proto se lépe jalubským hraje ze zabezpečené obrany do brejků, kdy několikrát ukázali, že tento styl je jim nyní bližší. Pokud má mužstvo doma tvořit a být tím, kdo udává tempo hry je v úzkých, pod tlakem domácího prostředí je nervózní a snaha se mění v křeč. Je otázkou jak se s tím Jalubí vypořádá, čekají ho ještě 4 utkání s těžkými soupeři, z toho 3 na půdě soupeře.

 

Slavkov - Jalubí 0 : 2 (0 : 0)

Hosté přijeli na půdu těžkého soupeře v okleštěné sestavě, když kromě dlouhodobého maroda Kříže Jaromíra chyběli pro zranění ještě Knap a Bičánek. Trenér Růžička se proto nebál experimentovat, Gajdoruse poslal na stopera, Dobiáše před něj a na okraj obrany se stáhnul Botek. Levou zálohu obhospodařoval Marek Zapletal a v útoku se ke Zdeňkovi Horákovi postavil Doseděl K. Velké hřiště ve Slavkově vybízelo ke kombinační hře a tu se oba týmy snažili praktikovat, i když pravda, domácím šla kombinace přece jenom lépe. Domácí měli mírnou územní převahu a po 20. minutách se dostali i do první velké šance, ovšem Šimka vychytal Mlčák. Pak kopali domácí trestný kop, který Mlčák pouze vyrazil a půl metr před brankovou čárou akrobaticky zachránil Gajdorus. Když se neprosadil ani Stojaspal, kterého stejně jako Lukaštíka vychytal skvělý Mlčák, šlo se do kabin za bezgólového stavu.

Po přestávce se hosté přeci jen začali osmělovat, domácí sice s větrem v zádech zřejmě počítali s hladkým průběhem a množstvím šancí, ovšem hostující obrana fungovala na výbornou a tak udeřilo na druhé straně. Janeček krásně našel Horáka, který šel zcela sám na domácího brankáře, jeho obstřel skončil na tyči a odražený míč pohotově dorazil dobíhající Doseděl – 0:1. to domácí notně vykolejilo, začali se hádat a bavit s rozhodčím a hosté předváděli pohlednou hru s množstvím nahrávek, podrželi míč na kopačkách, chytře kouskovali hru a bezpečně si hlídali svůj náskok. Standardní situace řešila spolehlivá obrana a jistý Mlčák. V 75. minutě nevypustil kolmici za obranu Doseděl, procpal se za domácí obránce, před brankářem si pokopl míč a brankář ho musel faulovat, kopala se tedy penalta, kterou proměnil Ulman a dodal klid do řad jalubských – 0:2. V posledních 15. minutách si hosté s chutí zakombinovali a domácím nedali nejmenší možnost na zkorigování výsledku. Kdo tedy čekal po hodové blamáži se Sušicemi něco podobného ve Slavkově, tomu jalubští vytřeli zrak a odvezli si zaslouženě 3 body.

Branky: Doseděl,Ulman

Jalubí - Sušice 0 : 2 (0 : 0)

Krásné hodové dopoledne nabídlo početné divácké kulise trápení domácího týmu. Tomu chyběl zraněný kapitán Kříž Jaromír a nemocný Tomáš Gajdorus, který byl alespoň na lavičce. Domácí začali aktivně, častěji drželi míč na svých kopačkách a měli územní převahu, ale projevovala se tradiční bolest domácích, přechod do útočné fáze, finální přihrávka a zakončení. Přesto hráli domácí trpělivě a šance Botka volala po gólu, ovšem bezvýsledně. Hra se zhroutila v 30. minutě, kdy se zranil Bičánek a do útoku musel indisponovaný Gajdorus. Domácí se uchýlili k nakopávání míčů, hra ztratila myšlenku a vše bylo hrané, jak se říká, na náhodu. Přesně tohle byla voda na mlýn sušickým. Přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Hosté se po přestávce uklidnili, a po nervózním začátku, kdy dostávali jednu žlutou kartu za druhou a diskutovali s rozhodčím, najednou získávali půdu pod nohama. V 65. minutě utekl po pravé straně Hejda, nacentroval a jeho prudký centr našel přesně hlavu Švejčary, který se nemýlil – 0:1. Domácí byli v křeči, hráli zakřiknutě, nikdo si nic nedovolil a naopak hosté hrozili z rychlých brejků. I přesto mohlo být srovnáno, to když důrazný Gajdorus využil nedorozumění hostujícího obránce s brankářem, ovšem tento ,,šprajc“ vyústil pouze k dorážce mimo tři tyče. A tak přišla rána z milosti, když v 85. minutě domácí zapomněli na jednoho z hostů, který nadvakrát překonal bezmocného Mlčáka – 0:2. Diváci tedy nemohli být spokojeni, domácí neměli svůj den a tak dopolední hodový úvod všem jalubským pořádně zhořkl.

 

Jalubí - Šumice 4 : 1 (1 : 0)

Domácí po sérii 3 porážek potřebovali nutně vyhrát, aby se vzdálili chvostu tabulky a získali před hodovým derby se Sušicemi patřičné sebevědomí. Sestava mohla být i kompletní, ale na tréninku se zranil kapitán Jaromír Kříž a tak za něj musel na okraji obrany alternovat Janeček. Do středu se k Ulmanovi posunul Bičánek a místo předstopera zaujal Knapp, který si vedl dobře již v Nedakonicích. Domácí začali od úvodních minut aktivně, tlačili se do pokutového území a přišla i série standardních situací. Ty se však neujali a tak se připomněli i hosté, když minimálně dvakrát zahrozili po zaváhání v obraně, ovšem mušku měli velmi nepřesnou, nebo vše pochytal nedělní kapitán Mlčák. Domácí svou aktivitu přetavili v úvodní gól v 30.minutě, když se po souhře Doseděla a Horáka prosadil Tomáš Gajdorus, když z hranice šestnáctky přesnou střelou poslal míč k tyči – 1:0. Domácí tato branka spíše otupila a jakoby zaskočeni tím, že vedou, přestali aktivně napadat a soupeř získal mírně navrch. Ovšem hráči se vyhecovali a zbytek poločasu již nic neponechali náhodě, naopak Horák se protlačil do zakončení, ale svoji hlavičku nevměstnal mezi tři tyče a těsně před odchodem do kabin pořádně protáhl hostujícího brankáře Gajdorus, když Ulmanův centr poslal hlavou k tyči, ovšem brankář hostí se zaskvěl.

Po přestávce byl úkol domácích jasný, přidat druhou branku, uklidnit hru a převzít jednoznačně otěže zápasu. Úvod byl sice z obou stran mírně nervózní, ale domácím pomohlo i štěstí a důraz ve vápně, to když Dobiášův centr vypadl hostujícímu brankáři z rukou a důrazný Gajdorus nadvakrát dokázal protlačit míč do sítě – 2:0. Od té chvíle hráli jalubští uvolněně, drželi míč na svých kopačkách a nedávali soupeři jedinou šanci na zvrat zápasu. Ovšem pouze do 70.minuty, když hosté při rychlém výpadu a autovém vhazování přečíslili obranu a Dobiáš si ve vápně pomohl faulem. Kunovský snížil na 1:2 a začalo hrozit drama. Hosté najednou ožili a bylo jich plné hřiště, naštěstí domácí útok hrál v neděli velmi obětavě a aktivně a svou hrou činil hostům problémy. Po jednom z rohových kopů se ve skrumáži prosadil Knapp a dodal domácím znovu potřebný klid – 3:1. Domácí pak bavili diváky pohlednou hrou a k vidění byli hezké akce, které ocenilo i jinak náročné jalubské publikum. Doseděl narazil Bičánkovi a jeho střelu se štěstím zlikvidoval hostující hráč. V 80. minutě přidali domácí čtvrtý gól. To když Ulman poslal na první pohled nepovedený centr do vápna, Horák chytře pustil míč mezi nohama a Knapp na zadní tyči pohodlně dorazil – 4:1. Utkání se hrálo ve velmi férovém duchu a přispěl k tomu svým výkonem i rozhodčí Vacula. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a kéž by podobný výkon zopakovali i v následujícím sobotním derby. Věříme, že si na utkání najde cestu spousta fanoušků a utkání doprovodí dobrá atmosféra.

Branky: Gajdorus (2), Knapp (2) - Kunovský

 

Nedakonice - Jalubí 4 : 2 (1 : 0)

Hosté zajížděli na půdu lídra soutěže v okleštěné sestavě, když jim kvůli zranění chyběli oba střední záložníci, Janeček i Ulman. K tomu oba bratři Křížovi a Doseděl P. bojují s virózou a proto nastoupili se sebezapřením, patří jim dík za obětavý přístup. Na post předstopera povolal trenér Růžička Michala Knoppa, který se mu odměnil poctivým výkonem. Domácí od začátku praktikovali technickou hru s množstvím krátkých přihrávek a hostům nezbylo nic jiného než poctivě bránit a bojovat o každý míč, což bylo v nedělním horkém počasí velmi náročné. Každopádně taktiku plnili velmi dobře a domácí se až na vyjímky do šancí nedostávali, i když měli územní převahu. Ve 30. minutě se sice prosadili, ale jelikož byl domácí útočník v ofsajdu, branka nebyla správně uznána. V 35. minutě Gajdorus vybojoval míč na Belákovi, ale na přesnější zakončení neměl dost sil. Ve 44.minutě došlo ke zbytečné standardní situaci, domácí se natlačili do vápna a jeden z domácích, který nebyl důrazně obsazen, míč usměrnil do sítě - 1:0. Tak skončil i první poločas.

Ve druhé půli se situace příliš neměnila, domácí byli stejně jako první poločas nervózní a hosté stále bojovali, i když tahali za kratší konec. V 55. minutě po ztrátě míče trefil pěknou střelou k tyči domácí Beránek - 2:0. Hosté se však nevzdali a už za 5 minut snížili, to když si na Dobiášův centr naběhl Knopp a hlavou snížil na 2:1. Už za chvíli mohlo být srovnáno, ale hlavičku Gajdoruse fantasticky vyškrábl brankář Ondřej. A tak přišel trest, když domácí po pěkné kombinaci zvýšili na 3:1. V 70. minutě to bylo už 4:1, to když si nechal Mlčák proklouznout nepovedený centr ze strany, který k překvapení všech skončil v síti - 4:1. Hosté však bojovali dál a Dobiáš o 5 minut později snížil utěšenou střelou z trestňáku z 35 metrů – 4:2. Poté ještě vychytal dvakrát domácí Mlčák a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích. Hosté si zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavost po celé utkání, ovšem fotbalově byly Nedakonice zkrátka lepší.

Branky: Knapp, Dobiáš

 

Jalubí - Bojkovice 0 : 2 (0 : 0)

Výprask od Koryčan z minulé soboty se hráči snažili setřást přes týden na tréninku, ale jak se později ukázalo, na zkušeně a velmi dobře fyzicky vybavené mužstvo z Bojkovic to nakonec nestačilo. Ale pěkně popořadě. Před zápasem musel trenér Růžička řešit nepříjemnou situaci, kdy pro zranění nemohli nastoupit Janeček, Kříž Jan a Hanáček. Na levé straně obrany alternoval poprvé Grebeníček, Botek se posunul do středu zálohy, na jeho místo levého záložníka se stáhnul Doseděl K. a v útoku dostali možnost Horák a Gajdorus. Od začátku bylo zřejmé, že soupeř bude velmi nepříjemný a zejména jeho rychlý útok a krajní záložníci budou velmi nepříjemní. První tutovku měli hosté, když pozdější hrdina utkání Hladík, tváří v tvář Mlčákovi neuspěl. Obrana nebyla v té době zrovna v kondici, naopak do útoku se jalubští dostávali velmi obtížně. Ale vše mohlo být uplně jinak, to když Ulman našel Gajdoruse, ale jeho prudkou hlavičku dokázal na čáře hostující bek posunout na tyč a odsud do rohu. Poločas skončil tedy 0:0.

O přestávce trenér Růžička stáhl ze hry Grebeníčka a na jeho místo poslal Doseděla P., do té doby pravého záložníka, na jeho místo nastoupil Zapletal Marek. Úvod byl však jako z hororu. Ztráta míče ve středu hřiště, rohový kop, po němž Mlčák nedosáhl na míč v malém vápně a Hladík hlavičkující do branky – 0:1. Velmi nepříjemná sprcha. Domácí přidali, ovšem hosté zkušeně čekali na brejky a byli u míče dřív, což znepříjemňovalo hru domácím. Těm včera všechno trvalo o vteřinu déle, nedařila se finální nahrávka, a tak přišel trest, kdy po zaváhání obrany trefil znovu Hladík míč tak, že skončil na zadní tyči Mlčákovi branky – 0:2. Ke cti domácím budiž bojovnost, která vyvrcholila v 88. minutě, když po rohu vstřelil po teči J.Kříže branku Novák, ovšem necitlivý pomezní Houdek tuto situaci posoudil jako ofsajdovou, a tak se utkání dohrávalo v nervózní atmosféře, tento fakt však nemění nic na tom, že v neděli vyhrál lepší. Nutno dodat, že pokud se nedaří fotbalově, je třeba přidat na důrazu a bojovnosti, druhé v neděli snad tolik nechybělo, ale první ano, proto je situace před utkáním u lídra v Nedakonicích důvodem k zamyšlení nejen pro hráče, ale i pro trenéra.

Branky: Hladík (2)

 

Koryna - Jalubí 5 : 1 (4 : 1)

Po těžkém utkání se Stráním nastoupilo Jalubí k dalšímu těžkému duelu v Koryčanech. Hosté se museli obejít bez pracovně vytíženého Bičánka a tak trenér Růžička musel zasáhnout do sestavy. Gajdorus se stáhl na post předstopera a v útoku dostal šanci Horák Zdeněk. Úvod utkání nenasvědčoval pozdějšímu debaklu, hosté kopali několik rohů a hra byla poměrně vyrovnaná. To platilo prakticky až do 28. minuty, kdy se strhla ,,pětiminutovka hrůzy“. Nejprve obránci špatně pokryli Lyska a ten nedal Mlčákovi žádnou šanci - 1:0. Již za minutu začal úřadovat nepřesný rozhodčí Mitáček, který zapískal vymyšlenou standardní situaci, při které si slabší chvilku vybral brankář Mlčák, míč mu vypadl a domácí útočník pohodlně dorazil - 2:0. Již za minutu se situace opakovala, vymyšlená standardka a Gajdorus přilízl míč za záda bezmocného Mlčáka – 3:0. Ihned po rozehrání potáhl míč J. Botek a se štěstím propasíroval míč za domácího brankáře – 3:1. Avšak rozjezd jakubských utnul znovu rozhodčí Mitáček, když ve 33.minutě odpískal nesmyslný pokutový kop, který domácí proměnili – 4:1. Prakticky za 5 minut bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Po přestávce hosté sice změnili hru na 3 útočníky, ale když už se Gajdorus prosadil, branku mu neuznali pro údajný ofsajd, pomezní lajk by si asi potřeboval zopakovat pravidla..
A tak udeřilo na druhé straně, když domácí využili přečíslení a uzavřeli účet utkání na hrozivých 5:1. Nutno podotknout, že hosté to domácím značně usnadnili, když si prakticky 3 branky dali sami a ani nepřesný výkon rozhodčího není žádnou omluvou pro tento výsledek. V neděli přijede kandidát na postup, mužstvo Bojkovic a proto je potřeba tento nepovedený zápas hodit za hlavu, poctivě potrénovat a připravit se na nedělního soupeře.

Branky: Botek

 

Jalubí - Strání 0 : 0 (0 : 0)

 

Po remízovém utkání ve Zlámanci přivítali domácí jednoho z favoritů soutěže, mužstvo Strání, které je známé svou ofenzivní sílou a velmi nepříjemnou a důraznou hrou, která je jim vlastní. Domácí nastoupili v nezměněné sestavě, navíc byl na lavičce připravený Horák, který se vrátil z dovolené. Úvod byl pěkně svižný a obě mužstva předváděla fotbal nahoru – dolů, což se divákům muselo líbit. Domácí několikrát pěkně vykombinovali soupeře a dostali se na dostřel brány, ale Gajdorus v těžké pozici neposlal centrovaný míč mezi tři tyče a i jeho druhá hlavička netrefila Popelkovu branku. Hosté se osmělili až pěkným uvolněním Pomajbíka, ale ani on nemířil přesně. Největší šanci si domácí vypracovali ve 30. minutě, kdy se krásně uvolnil Botek a naservíroval centr na hlavu K. Doseděla, ale Popelka se vytasil s klíčovým zákrokem možná celého zápasu. Hosté v závěrečných 15 minutách přeci jen přidali a nebezpečné standardy musel likvidovat spolehlivý Mlčák, do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce se hra znovu přelévala z jedné poloviny na druhou, obě mužstva chtěla hlavně udržet čisté konto, ale hosté přeci jen zlobili více. Zejména agilní kapitán Popelka několikrát ukázal, že ofenziva je hlavní devízou hostí a jeho standardky byly hodně nebezpečné. I domácí měli několik standardních situací, ale nevedlo se jim. Největší šanci hostů zahodil Pomajbík, který využil neodmávaného ofsajdu, ale Mlčák potvrdil, že je mužem na svém místě a jeho tutovku zlikvidoval špičkou kopačky. V závěru hosté neuspěli ani po sérii rohů, a tak mohlo udeřit na druhé straně, kdy si míč hezky zpracoval Gajdorus, ale v dobré pozici mířil nad. A tak utkání skončilo bez branek. Spokojené byly nakonec asi obě mužstva, obě respektovaly sílu svého soupeře a kdyby bylo štěstí na jedné či druhé straně, mohly klidně vyhrát, ale i prohrát.

 

Zlámanec - Jalubí 1 : 1 (1 : 1)

Druhým soupeřem byl jalubským fotbalistům Zlámanec, zřejmě nejfotbalovější mužstvo uplynulé sezóny, v jehož středu hrají hráči, kteří prošli Zlínem či Napajedly. Hosté postrádali znovu Hanáčka a Horáka, a tak zůstala sestava se zápasu s Havřicemi nezměněna. Po úvodním oťukávání se musel tasit se zákrokem Mlčák, a domácí získali přeci jen navrch. Jejich malé, specifické hřiště jim umožňuje nátlakovou hru a možnost častých standardních situacích a dlouhých autů do vápna. Byli to však hosté, kteří jako první udeřili. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Janeček, který tvrdou střelou s přispěním domácí obrany poslal míč do sítě - 0:1. To domácí notně zarazilo a museli ještě víc jalubské přitlačit. Ti však solidní obranou odolávali. Avšak ve 40. minutě došlo k drobnému nedorozumění, důrazný útočník Zlámance vybojoval ztracený míč, který našel Šurmánka a ten vyrovnal na 1:1. Při zákroku se navíc nepříjemně zranil Mlčák, avšak utkání dochytal na výbornou.

Po přestávce hráli domácí na svou "domácí“ branku, a snažili se přetlačit jalubské zvýšeným napadáním a agresivní hrou, nutno však dodat velmi korektní. Ti odolávali, ale pouze vyjímečně se vydávali na zteč. Domácí tak pomohl rozhodčí Němec, na kterém si doslova vynutil divadelním pádem penaltu domácí záložník, avšak Sadil poslal míč pouze do tyče! To hosty nabudilo a naopak domácí ještě víc znervóznělo, přesto však to byli oni, kdo byl nebezpečnější, ovšem Mlčák spolehlivě kryl centry a k vyložené šanci se domácí vlastní nemohoucností nedostali. Naopak rychlé přečíslení mohl potrestat na druhé straně Gajdorus, ovšem jeho střelu vyrazil Boček na roh. Když už se zdálo, že se nic nemůže stát, postavil se k trestňáku Bičánek a zakroutil svůj kop do šibenice, kde však čaroval Boček. I přesto je bod ze Zlámance v horkém a dusném počasí velmi cenný a hlavně je to jen další plus do dalších těžkých bojů.

Branky: Janeček - Šurmánek

 

Jalubí - Havřice 2 : 0 (0 : 0)

Po krátké letní přestávce se opět roztočil kolotoč mistrovských utkání, a jelikož los jakubským nepřál, začínali úvodní zápas s nepříjemným soupeřem z Havřic. Domácí postrádali kariéru končícího P. Keglera a zraněného Hanáčka a dovolenkujícího Horáka, naopak k dispozici byly trenéru Růžičkovi obě posily, Jan Botek i Karel Doseděl. Hostování prodloužil objev loňské sezony Mlčák a naopak hostování ukončil Bobčík, jenž musí nejprve doléčit zranění.

Úvod utkání dal jasně najevo, kdo bude na hřišti pánem, domácí se do soupeře pustili pěkně zhurta a fotbal musel diváky bavit. Hosté sice podnikali občas nebezpečné brejky, ale ty zachytila pevná obrana a spolehlivý Mlčák v brance. Domácí se tlačili do šancí, ale nebylo jim souzeno dát první uklidňující branku. Ve skrumáži neuspěl dvakrát Gajdorus, tutovku zazdil Doseděl K., několik střel zneškodnil hostující brankář Rachůnek, a tak se šlo do kabin bez branek. Po poločase čekal aktéry nedělního zápasu prudký liják, který však zřejmě pokropil domácí. K.Doseděl šel nebojácně do vápna, kde ho nedovoleně zastavil hostující obránce a kopala se penalta, kterou Dobiáš proměnil – 1:0. Domácí i nadále bojovali a byli lepším týmem. Pouze jednou jakubským zatrnulo, to když prudký déšť zbrzdil letící míč a Mlčák na něj nedostal, hostující útočník však hlavičkoval vedle. Domácí pojistili výsledek 15 minut před koncem, když Ulman využil kiksu jednoho ze stoperů a chladnokrevně zvýšil na 2:0. Jalubští tak začali sezonu 3bodovým ziskem, který, věřme, bude dobrým odrazovým můstkem do dalších zápasů.

Branky: Dobiáš, Ulman