Hodnocení zápasů - Sezóny 2010/2011

Jalubí - Sušice 0 : 0

 

Poslední zápas sezóny měl být přehlídkou fotbalu, jelikož ani jednomu mužstvu už o nic nešlo, a navíc v případě derby jsou jakékoliv předzápasové prognózy pouhou spekulací. Rival ze Sušic přijel kompletně vyzbrojený, včetně Švejčary, který toho jinak příliš na jaro neodehrál. Domácím chyběli zranění Kříž Jaromír, Bobčík a nově Doseděl, laborující s kolenem. Před solidní diváckou kulisou se začalo za deště, což ovšem nijak neubralo na nasazení a chuti obou mužstev vstřelit branku. Blíže byli domácí, když Janeček vysunul Gajdoruse, toho však na poslední chvíli zablokoval Hastík a na obstřelení Dúbravy z následné dorážky už nebyl prostor. Ovšem i sušičtí hrozili, po nahrávce Hejdy vychytal Kaštánka skvělý Mlčák. Ve 30. minutě přišla možná klíčová situace celého utkání, to když Hanáčkův centr nedokázal uklidit do sítě hlavičkující Hruška ve své 100% šanci. Hosté zahrozili z několika standardních situací, které mají opravdu naučené, zato domácí z velice zajímavých pozic v obdobné činnosti nepochodili. Do kabin se tedy šlo bez branek. Po přestávce se hra přelévala z jedné strany na druhou, přibylo osobních soubojů a prim hráli obě obrany. V 60. minutě Mlčák ukázal, že je muž na svém místě, když fantasticky lapil Švejčarův přímý kop. Domácí měli ale i smůlu, to když střídající David Vojtěšek orazítkoval utěšenou střelou tyč Dúbravovi branky. Ve své šanci neuspěl ani Hejda a Šur, a když se do tutovky řítil Horák a nedovoleně ho zblokoval Hastík, neviděl tento přestupek pouze hlavní rozhodčí Kotačka. Domácím už nepomohla ani série rohových kopů a závěrečná platonická převaha. Derby tedy skončilo bez branek. Nutno podotknout, že poslední utkání se neslo v podobném duchu, ve kterém proběhla celá sezóna. Domácí se jen obtížně dostávali do gólových pozic, na šance se strašně nadřeli a nejmenší počet vstřelených branek je jasným důkazem. Přesto nebylo mnoho optimistů, kteří by domácím před jarními boji věřili. Poslední místo po podzimu a těžký jarní los nenaznačoval procházku růžovou zahradou, ovšem mužstvo se v nejtěžších chvílích semklo a skalpy těžkých soupeřů - Zlámance, Koryčan, Strání a výhra v Kudlovicích byly klíčové a mužstvo prokázalo svoji sílu. Ovšem mužstvo by již potřebovalo klid, hraje prakticky každou sezónu o holé bytí, a v zápasech, kdy by si hráči měli zahrát, to prostě nejde, a podlehnou buď uspokojení nebo v podstatě neví, ,,co hrát“ . Mužstvu chybí jistá jiskra a špílmachr, který přenese na hráče klid a dodá jim jistotu a hlavně sebevědomí. Věřme, že hráči ve svém středu někoho objeví, popřípadě přijde nějaká nová krev a mužstvo se v další sezoně vyhne bojům o záchranu a nabídne divákům souboje o atraktivnější příčky.

 
Havřice - Jalubí 4 : 0 (1:0)

 

Jelikož oběma týmům v tomto zápase takřka o nic nešlo, dal se čekat bezstarostný fotbal a zejména jalubští si mohli po dlouhé době zahrát opravdu jen pro radost. Chyběla jim však opora v brance, Petr Mlčák, který doléčuje zranění z Bojkovic, a tak se mezi tři tyče postavil Dušan Kegler, který již sice pověsil kopačky na hřebík, přesto v nouzi nejvyšší vždy zaskočil, za což mu patří velký dík. Zranění nepustilo do hry Grebeníčka, Kříže Jaromíra a dlouhodobě zraněného Bobčíka. Šanci naopak dostal Novák a v obraně zaskočil již tradiční univerzál Dobiáš. Úvod utkání byl opatrný, ani jedno mužstvo se dopředu bezhlavě nehnalo, přesto bylo k vidění několik zajímavých kombinací, zejména na straně domácích. Hosté spíše vyčkávali a když se naskytla šance, vyrazili dopředu. Nutno podotknout, že na své výpady se hodně nadřeli a když už se rýsovalo přečíslení, byli útočníci málo podporováni ze zálohy. Domácím stačil jeden výpad k tomu, aby vedli. Ztráta uprostřed hřiště, dlouhý nákop na rozběhnutého útočníka a domácí kanonýr Franc sice nadvakrát, ale přesto překonal osamoceného Keglera – 1:0. Hosté dále hráli trpělivou hru, ale směrem dopředu byli málo nebezpeční, ojedinělým výpadům chyběla přesnost a zakončení. Jedinou velkou šanci měl Horák, který skvěle přesprintoval domácího stopera, ale jeho tvrdou střelu zneškodnil domácí brankář. Domácí pak ještě dalekonosnou jedovkou otřeli míč o břevno, to však bylo v první půli všechno. Do druhé půle nenastoupil zraněný Kříž Jan, kterého nahradil Hanáček. Hosté se sice několikrát osmělili ke kombinačně vyspělým přechodům do útoku, ale na šance se jalubští v poslední době hrozně nadřou, a když se do nich dostanou je pro ně branka buď moc malá, nebo řeší situaci zbytečnou nahrávkou. Největší šanci neproměnil Hanáček a tak se trestalo na konci utkání na straně druhé. Nejprve hosté neuhlídali standardní situaci a domácí hlavou, po rohu, zvýšili na 2:0. Pak přišla špatná rozehrávka v obraně a domácí se štěstím propálili Keglera, 3:0. Jalubští si svůj kalich hořkosti vypili v poslední desetiminutovce do dna. V poslední minutě dalekonosnou pumelicí uzavřel brankový účet Franc – 4:0. Výsledek je pro hosty hodně krutý, domácí si sice zasloužili vyhrát, ale znovu se opakovala historie z Bojkovic, že fotbal se hraje na góly a těch dal víc soupeř.

 
Bojkovice - Jalubí 4 : 0 (1:0)

 

S vidinou téměř jisté záchrany jeli Jalubští na půdu jednoho z favoritů soutěže, Bojkovic. Domácí před sezonou notně posílili a několik slovenských internacionálů jejich hru hodně oživilo. Hostům scházel pracovně vytížený Kegler, studující Hruška, se zraněním laborující kapitán Kříž Jaromír a dlouhodobý rekonvalescent Bobčík. Přesto si hosté na soupeře poměrně troufali a za velkého vedra začali se soupeřem vyrovnanou partii. Domácí spoléhali na bleskurychlé krajní záložníky, což si však hosté pohlídali, a tak dostali několik možností k ohrožení domácí svatyně. Gajdorus nejprve mířil jen do středu brány, poté Ulmanův centr neusměrnil mezi tři tyče a po krásné kombinaci na jeden dotek chtěl Doseděl ještě nahrávat ,,do kuchyně“, ovšem raději měl střílet. Nedáš – dostaneš, otřepané pravidlo se potvrdilo ve 42. minutě, kdy dlouhý nákop uklidil překvapivou, ale krásnou a chytrou střelou z halfvoleje do sítě pozdější hrdina Hladík 1-0.

Po přestávce domácí nevěděli nejprve co hrát, hosté hráli stále svoji trpělivou hru a nikam se nehnali,což domácí spíše zaskočilo a tak se naskytly šance pro hosty, ale těm to tam prostě nepadá a ani štěstí tentokrát na jejich straně nestálo. Centr Grebeníčka a následná těžká rybička Gajdoruse olízla spoje, poté Horák neusměrnil skákající míč za záda Konečného a do třetice Horáka vychytal fantasticky Konečný. Šancí opravdu hodně, ale koncovka žalostná. Domácí udělovali lekci z produktivity, nutno dodat, že brankami, které volali po ,,borci na konec“. Na 2-0 zvýšil bombou z 20 metrů znovu Hladík, v 80.minutě tentýž hráč zkompletoval hattrick, když využil pěkného brejku a chladnokrevně zakončil. Když v 90.minutě Valtr poslal míč do šibenice a uzavřel účet na 4-0, bylo to už moc, a takový příděl si hosté rozhodně nezasloužili, což potvrdili i domácí, kteří kvitovali zlepšený projev jakubských oproti podzimu, ovšem fotbal je o gólech. Proto jediným pozitivem bylo nasazení dorostence Vojtěška, který za 20 minut pobytu na hřišti určitě nezklamal.

 
Jalubí - Strání 2 : 1 (1:1)

Situace v tabulce se začínala před tímto zápasem povážlivě zamotávat a tak si domácí proti těžkému soupeři dali jednoznačný cíl – bodovat. Síla soupeře jim byla dostatečně známá, Strání je nejen celkem vyznávající nasazení a bojovnost takřka na hraně, ale v posledních sezónách hraje i hodně líbivý moderní atletický fotbal. Domácí proto šli do zápasu s taktikou pozorné obrany a touhou hrozit z brejků. Úvod utkání nabídl ihned pěknou podívanou, hrálo se nahoru – dolů a pěkná divácká návštěva viděla velmi fyzicky náročný fotbal. Hosté byli nebezpečnější, jejich neskutečně rychlí krajní záložníci vyráželi na steč, ovšem skvělá práce Bičánka a Keglera jim vždy překazila plány, a ostré centry sbíral spolehlivý Mlčák. Domácí zahrozili střelami Dobiáše a zejména Janečka, který nejprve o chlup minul levou šibenici a poté dloubl míč do břevna. Ovšem udeřilo na druhé straně, prohraný hlavičkový souboj uprostřed hřiště, Frühauf našel Pomajbíka, který se tváří v tvář Mlčákovi nemýlil – 0:1.
Domácí toto zaskočilo, ale museli zlomit zklamání a opět poctivě pracovat. A to se i stalo a přineslo to ovoce. Domácí vytvořili tlak na hosty, kterým se nepovedl odkop, Janeček hezkou přihrávkou za obranu vyslal Horáka a ten parádní křížnou střelou vyrovnal – 1:1. Krásný moment. Do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu.
Po přestávce domácí neustále s pomocí ostrého sluníčka napadali hostující obránce, kteří tvořili chyby. Po jedné z nich se prosmýkl kolem hostujícího záložníka Dobiáš, hostující mladík si vypomohl faulem zezadu, za což následovala už jeho 2.ŽK a odchod do kabin. Hosté se však nevzdávali ani v deseti. Jejich rychlé výpady několikrát zatopili v hostující obraně, ale v té dominovali již zmiňovaní Bičánek s Keglerem a spolehlivý Mlčák. Domácí hráli trpělivě a nechávali na hřišti poslední zbytky sil, to se však vyplatilo a v 72.minutě napřáhl po pěkné Dosedělově přihrávce Janeček a jeho střela přeskočila do prázdna padajícího Popelku – 2:1. Od té doby vsadili hosté vše na jednu kartu, ovšem bojující domácí si sáhli na dno sil a strašně cenné vítězství uhájili, za což si zaslouží velké absolutorium, protože soupeř byl jeden z nejlepších v celé soutěži, přesto si body neodvezl.

Branky: Horák, Janeček

 
Zlechov - Jalubí 1 : 0 (0:0)

 

Utkání se soupeřem, který má specifický úřední začátek utkání v 10:00, bylo dalším důležitým zápasem, ze kterého nechtěli hosté vyjít z prázdnou. Až na rekonvalescenta Bobčíka kompletní hosté začali sice ustrašeně a zbytečně přenechali domácím iniciativu, kteří si vytvořili několik šancí, ale vždy je podržel spolehlivý Mlčák, nebo míč netrefil branku. Hosté hrozili z brejků, kdy nejprve Dosedělovu hlavičku reflexivně vyrazil domácí gólman a poté po pěkné přihrávce Hanáčka zahodil tutovku Gajdorus, kterého opět vychytal domácí brankář. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu, a to se ještě zranil po nevybíravém zákroku Kremra kapitán Kříž Jaromír.

Začátkem druhé půle ožili domácí, kdy nejprve zahrozil sólem Kowalík, ale Mlčák bravurně lapil jeho nájezd. Pak se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami, a k vidění byl sice pohledný fotbal, ale zato bez šancí. Ty přišli až závěrem, ale když po bojovnosti Hanáčka neuspěl Gajdorus, prosmýknutí Doseděla dělili míč od brankové konstrukce a svůj nedělní zmar dokonal další neproměněnou loženkou Gajdorus, zval v 83.minutě do svých rukou osud zápasu rozhodčí spolu s pomezním a střelcem Kowalíkem, a posledně jmenovaný zakroutil míč po nezamávaném ofsajdu z šestnáctky do protipohybu Mlčáka – 1:0. Hosté už se na nic vážnějšího nezmohli, a tak si výrazně komplikují situaci v boji o záchranu, když je čeká trojlístek těžkých soupeřů a jako poslední zápas derby se Sušicemi..

 

Jalubí - Hluk "B" 1 : 1 (1:1)

Ani v dalším zápase se domácím nepodařilo ukořistit všechny tři body. Přitom plný bodový zisk z domácího "dvojzápasu" se Šumicemi a Hlukem "B" mohl přinést definitivní záchranu v soutěži. Ale co tomu předcházelo. Domácí museli opět hýbat se sestavou, když vypadl se zády laborující Jan Kříž. Na post levého obránce se posunul univerzál Dobiáš a jako vždy nezklamal. O post levého záložníka si oživením v minulém zápase řekl Pavel Hruška. Do sestavy se vrátil i se sebezapřením hrající Ulman.

Domácí i hosté začali opatrně, domácím příliš nesvědčil mokrý terén a vázla jim kombinace, ke které se přidala nervozita. Několik náznaků šancí domácí měli, ale byli to hosté, kteří jako první uděřili. Po nedorozumění Doseděla a váhání s odkopem se kolem domácích obránců prosmýkl hostující útočník a našel zcela volného spoluhráče, který uklidil míč do prázdné branky - 0:1.

Domácí ještě více znervózněli, ale naštěstí se ve 30.minutě opřel do míče zkušený Dobiáš a krásnou brankou vyrovnal na 1:1. Domácí přidali a Janeček po hezky myšleném lobu rozezvonil břevno, přesto se šlo do kabin za stavu 1:1. Po přestávce domácí zabrali, ale nepřesnost a malý pohyb jim mařil vytváření si brankových příležitostí. Domácí sice hosty téměř nepouštěli za půlící čáru, ale jejich přihrávky neměly správného adresáta anebo je dotyční záhy ztráceli. Jalubští to tedy zkoušeli po občasných rozích, kdy nejprve Gajdorus těsně minul a v zápětí střídající Horák zavařil po brejku hostující obraně. Po jednom z nákopů trefil znovu Horák hlavou tyč, a když se svou dělovkou do tyče neprosadil ani asi nejlepší hráč domácích Dobiáš, byli s bodem spokojeni pouze hosté, domácí nikoliv. Pro ně to znamená zbytečnou komplikaci v boji o záchranu, jelikož nás čeká velmi těžký los, ale jak jsme se mohli přesvědčit, hrát se dá s každým, takže musíme věřit.

Branky: Dobiáš

 

Jalubí - Šumice 1 : 1 (0:0)

 

V jak jinak než důležitém utkání se utkali domácí s předposledními Šumicemi, ovšem zkušenosti z předchozích sezon věstily, že je nečeká vůbec lehký soupeř. Domácí museli oželet zraněného Ulmana i Bobčíka a se sebezapřením nastoupil Dobiáš. Úvodní minuty byli domácí sice aktivnější, ale zbytečnými nepřesnostmi zbrzdili tempo svojí hry a takříkajíc sami sebe svlékli z té správné zápasové kůže. Hosté, jež měli ve svém středu několik vyloženě rychlostních hráčů, dělali domácím potíže po zbytečných ztrátách ve středu hřiště, a když se k tomu přidal nepřesný pomezní, rodily se nebezpečné brejkové akce hostí. Nejprve dvakrát zmařil tutovku včasným vyběhnutím Mlčák, a poté, když byl překonán, zaskočil jej na brankové čáře Kegler. Domácím se nedařilo, několikrát sice pěkně po stranách zakombinovali, ale finální fáze jim vůbec nešla, což evidentně hlodalo jejich sebevědomí v tomto zápase. Poločas tedy skončil bez branek.

Po přestávce domácí sice aktivněji začali, ale opět nepřesnost byla hlavním nepřítelem fotbalové neděle. Hosté stále spoléhali na brejky a několikrát zle zatopili rychlou akcí. A když se v 65. minutě vydal na výlet hostující Šmíd, domácí ho nezastavili ani za cenu faulu, a ten se nakonec s pomocí narážečky s jedním ze spoluhráčů nemýlil – 0:1. Ani tato sprcha však domácí nenabudila, odskakujících míčů a nepřesných přihrávek bylo tuto neděli opravdu hodně a diváci dávali najevo svoji nespokojenost, což bohužel pocítili i hráči a přidala se navíc křeč. Domácím však alespoň něco vyšlo, a to střídání. Hru postupně oživil Pavel Hruška a po dlouhé pauze vracející se Zdeněk Horák. Ti se snažili hru rozhýbat a postupně se to skutečně povedlo, a když pak v 83. minutě dlouhý Dobiášův aut prodloužil Gajdorus a míč po odrazu od Horáka důrazně uklidil do sítě Hruška, vypadalo to přece jenom lépe 1:1. Domácí přidali a zatlačili soupeře, avšak Horák, ani Gajdorus své ,,pološance“ nevyužili a tak museli domácí přijmout nic neřešící bod. Budiž tento zápas důrazným upozorněním před dalšími důležitými boji.

Branky: Hruška (1)

 

J.Otrokovice - Jalubí 2 : 1 (0:1)

 

Po vítězství v důležitém zápase s těžkým Zlámancem čekal na jalubské jeden z favoritů celé soutěže, mužstvo Jiskry Otrokovice. Toto mužstvo ukázalo sílu již na podzim v ,,hodovém“ utkání, kde zvítězili 0:1. Hosté tentokrát postrádali zraněného Ulmana a pracovně vytíženého Bičánka, což jsou hráči ze středu pole a úkolem trenérů bylo je nahradit. Do středu zálohy se přesunul zkušený univerzál Dobiáš, Kříž Jan se přesunul na post předstopera a na kraj obrany nastoupil Grebeníček. Domácí od začátku vsadili na technickou hru s dlouhými nákopy za obranu a rychlostně vybavení krajní záložníci a útočníci se pokoušeli zabíhat, obrana však hrála velmi kompaktně a co prošlo lapil Mlčák. Hosté zlobili z brejků a důrazu Hanáčka s Gajdorusem na hrotu. Ve 30.minutě vybojoval míč Hanáček, předložil míč Dosedělovi, který obešel obránce, před brankářem nezištně přihrál Gajdorusovi, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou bránu, krásná akce 0-1. Do konce poločasu byli domácí spíše zaskočeni, naopak, kdyby si Hanáček lépe pohlídal ofsajdové postavení, mohlo být pro ně ještě hůř.

Sny o bodovém zisku se bohužel začali hroutit hned po přestávce. Zřejmě nekoncentrovaní hosté byli u domácích pozdě a když po 2 minutách zaváhali s odkopem, ztrestali je domácí ránou ,,pod víko“ - 1:1. Hosté se ještě neotřepali a už byli znovu pod tlakem. V 55. minutě opět nebyli schopni odkopnout míč nebo přerušit hru a druhá vážná rána na bránu skončila pro změnu přesně v šibenici 2:1. Hosté se až po této sprše probrali a snažili se stav alespoň srovnat, ale v největší šanci nebyl Hanáček dost důrazný a Jar.Křížovi chyběli centimetry. Domácí si závěr zkušeně pohlídali, a taktickou hrou dovedli zápas do vítězného konce. O to větší škoda pro hosty, kteří znovu potrápili jednoho z lídrů soutěže, ovšem stejně jako v Osvětimanech bez bodového zisku. Škoda, rozhodně na něj bylo.

Branky: Gajdorus (1)

 
Jalubí - Zlámanec 2 : 0 (1:0)

 

V dalším důležitém utkání se jalubští utkali s tabulkově i fotbalově velmi těžkým soupeřem ze Zlámance. V jejich mužstvu hraje spousta hráčů, kteří prošli buď Zlínem nebo Slováckém a mužstvo se prezentuje velice technicky vyspělým pojetím fotbalu, a to zejména na svém menším hřišti. Jalubští věděli, že velké ,,letiště“ na Loučkách a ne příliš rovný terén by mohl více svědčit spíše jim a bojovným pojetím chtěli udělat další krok vstříc záchraně.

A v úvodní minutě málem skórovali, to když Hanáček vybojoval míč, vyměnil si míč s Ulmanem a Gajdorusovi scházeli centimetry, aby svou hlavičku přetavil v úvodní gól. Co se nepovedlo v minutě úvodní, přišlo na řadu v 7. minutě. Hanáček obešel hostujícího obránce, naservíroval míč na kopačku Gajdoruse, který klasicky ,,na dlouhou nohu“ usměrnil míč na zadní tyč – 1:0.

Do 20. minuty domácí kontrolovali průběh hry, od této minuty se probudili i do té doby bezzubí hosté. 100% šanci lapil Mlčák Štefkovi, jehož hlavičku reflexivně vyrazil, hosté rovněž těžili z dlouhých autů a důrazu Damborského, ovšem domácí obrana v čele s Mlčákem sérii standardních situací ustála a zejména fantastický zákrok domácího brankáře proti Řezníčkovi, jež postupoval na strážce domácí svatyně sám z boku, volal po vítězi ankety ,,Borec nakonec“. Domácí tedy tlak soupeře ustáli, a tak šli do kabin spokojenější, leč s vědomím, že zejména poctivá obrana, bojovnost a hra na brejky může přinést 3bodový zisk.

Hosté se po přestávce do jalubských řádně obuli, dirigováni kapitánem Němcem, jež byl jednoznačně nejlepším hráčem hostů, se snažili o vyrovnání. Jenže skvělý Mlčák za spolehlivou obranou a na doraz bojující zbytek mužstva úspěšně bránil 1brankové vedení. Hosté stáhli hru na 3 beky a tak se rýsovala možnost nebezpečných brejků. V 70.minutě vybojoval Ulman míč na chybujícím obránci a poslal do brejku Gajdoruse, který tváří v tvář Nohovi nezaváhal a svoji tutovku využil – 2:0. Ochozy bouřily, a hráči už do závěrečného hvizdu hosty k ničemu vážnějšímu nepustili, pokusy hostů z dálky a centry sbíral nejlepší hráč domácích Mlčák, a tak hráči dali ten nejlepší dárek nejen spokojeným fanouškům, ale taky Patriku Najbrtovi, který dojel na dovolenku z dlouhé rekonvalescence, a hráči taky pro něj vydřeli výhru a ukázali bojovnou tvář a jalubské srdce.

Branky: Gajdorus (2)

 
Osvětimany - Jalubí 1 : 0 (1:0)

 

Bez pracovně zaneprázdněného Keglera a dlouhodobě zraněných Bobčíka a Zicha se jalubští vydali na půdu jednoho z nejkvalitnějších mužstev 1.B třídy sk.C – Osvětimany. Strašák z minulé ,,desítky“ na půdě tohoto soupeře varoval jalubské zřejmě dostatečně, protože jak taktika, tak úvodní minuty nabídly přesně obraz, který se sice dal očekávat, každopádně se mu šlo účinně bránit. Domácí měli sice míč častěji na svých kopačkách, měli i územní převahu, ale vzorně pokyny plnící mužstvo zdárně odolávalo tomuto tlaku. Svým výkonem vyčníval zejména brankář Mlčák, který suveréně stahoval nebezpečné centry a vyznamenal se zejména po dělovce Udržala, kterou s námahou krásným zákrokem vyškrábl a průniku Křemelka R., jehož sólo rovněž zneškodnil. Hosté se do šancí dostávali spíše sporadicky, přesto některé centry byly hodně ošemetné a znervózněly domácí. Přesto to byli ale domácí, kteří se zaslouženě ujali vedení, pravda, po gólu hodně ,,slepeném“. Dlouhý aut propadl po několika tečích až ke Křemečkovi R., který míč dorazil do sítě – 1:0.

O poločase vystřídal zraněného Zapletala Hruška a hosté šli do druhé půle s cílem stále hrát svou hru, poctivě bránit a pokud by se naskytla šance soupeře potrestat. Vše se dařilo, domácí byli téměř bezzubí, několik standartních situací vyřešil Mlčák, a naopak hosté čím dál častěji hrozili z brejků, rohů a vysokých nákopů. Ke konci utkání už hosté hráli vabank a mnoho nescházelo, aby Gajdorus, jež přeskočil chybujícího golmana, usměrnil míč do sítě, ten však skončil vedle, a tak přece jen zaslouženě vyhráli o gól lepší Osvětimany. Hosté si však zaslouží uznání, svou taktickou hrou a bojovností mile překvapili a zaskočili domácí, kteří zřejmě čekali další kolonádu, naopak se domácí "All stars" strachovali do poslední minuty. Hlavně však jalubští dokázali sami sobě, že s bojovností a 100 procentním přístupem můžou hrát s kýmkoliv.

 

Branky: Křemeček R.

 

Jalubí - Koryčany 2 : 0 (1:0)

 

Po bodové sklizni ze sousedních Kudlovic se jalubští celý týden připravovali na nepříjemného soupeře z Koryčan. Soupeř je znám technickou hrou a efektivním řešením standardních situací, a právě eliminace těchto předností soupeře byla klíčem k dalšímu 3bodovému zisku.

V sestavě domácích se na post dirigenta obrany vrátil po více než 2roční pauze jalubský ,,Baresi“ Kegler, a na pravý kraj zálohy se vysunul Dobiáš, jinak sestava zůstala stejná, jako tomu bylo v Kudlovicích. Ostrý vítr a nerovný terén nahrával spíše bojovnějším jalubským, než techničtějším hostům, přesto to byli právě hosté, kteří lépe zachytili úvod utkání a s podporou zmíněného větru se tlačili před bránu Mlčáka. Domácí zahrozili několikrát z brejků, ale po jedné ze ztrát ve středu hřiště přišel brejk hostů, hostující záložník obešel i golmana Mlčáka a Kegler hasil na brankové čáře jistý gól. Domácí přidali a po 25 minutách to byli oni, kdo se začal tlačit před soupeřovu bránu, Gajdorus hlavičkou nejprve minul, avšak po sérii závarů se přímo z rohu s pomocí větru trefil ve 40. minutě Ulman a tak šli do kabin přece jenom spokojenější domácí.

Do druhé půle vstoupili domácí s pomocí větru, přesto se soustředili hlavně na bránění, a spoléhali na brejky, hosté vsadili téměř od začátku vše na jednu kartu a snažili se zvrátit nepříznivý stav. Držení míče měli sice ve své moci,ale pozorná obrana a brejky do otevřené obrany byli synonymem druhé půle. A když v 65. minutě posadil Ulman po standardní situaci míč na hlavu Gajdoruse, bylo jasné, že hosté s bodovým exportem počítat nemohou - 2-0.

Ani hra soupeře pouze na 3 obránce, ani několik ošemetných standartek nevykolejilo pevnou domácí obranu, naopak po přistrčení od Gajdoruse mohl zvýšit střídající Doseděl, avšak svoji loženku zahodil. Po úniku Janečka a krásné kolmici přestřelil v další ložence Ulman, a po chvíli znovu Doseděl netrefil po svém úniku. Když rozhodčí naposled písknul, bylo jisté, že další 3 body poputují do kapse jakubským, kteří tímto vítězstvím dostihli bodově právě Koryčany. Domácí opět zabojovali, hráli chytře, byli efektivní, a pozorní v obraně, tedy plnili atributy, které by měli mužstvo zdobit i po zbytek těžké jarní sezony, a vítězný zpěv v kabině budiž tím nejlepším nedělním dárkem.

Branky:Ulman,Gajdorus T.

Kudlovice - Jalubí 1 : 2 (0:1)

 

Po pro hráče dlouhé a téměř nekonečné zimě, přišel ostrý start jarní sezony, a to u souseda nejen geografického, ale i tabulkového. Čili derby jak má být, se vším všudy, a hra takřka o 6 bodů.

Hosté z Jalubí řešili před zápasem problémy se sestavou, kdy zimní posila a hlavní kámen obrany, Petr Kegler, nemohl z důvodu vydupané klauzule kudlovských, proti tomuto týmu nastoupit. Právě z Kudlovic totiž přišel. Zranění jsou i Bobčík, Grebeníček a dlouhodobě Zich a Najbrt, kvůli práci chyběl Vrábl. Trenér Růžička poslal na post stopera nejzkušenějšího hráče, T. Dobiáše, což se později ukázalo jako velmi dobrý tah. Ale postupně.

Domácí řešili problémy zase na postu brankáře, hosté proto chtěli mladého juniora v domácí brance co nejvíce ohrožovat a dostávat ho pod tlak. Od prvních minut byli aktivnější a pěkná divácká návštěva viděla svižný start a snahu jalubských. Branku domácích však příliš neohrozili, náznaky šancí řešili zbytečnou přihrávkou, namísto střelby. Až v 25. minutě vybojoval nový kapitán Kříž Jara míč na špílmachru domácích Blahovi, předal jej Ulmanovi, který krásně prostrčil na Janečku, a ten narážečkou vybídl ke gólu Gajdoruse, který propálil brankáře 0-1. Poté po nedůslednosti ve středu hřiště přišel brejk a čarovat proti Blahovi musel Petr Mlčák, posila mezi tyčemi z Boršic. Do pauzy už se oba týmy dostaly pouze do náznaku šancí, škoda nezakončení pěkného sóla T. Ulmana.

Do druhé půlky si jalubští hlavně přáli zachovat chladnou hlavu, udržet nervy na uzdě, pečlivě bránit a z brejku pokud možno přidat druhý gól. Domácí, jež hráli na svou domácí branku u kabin, zejména dlouhými auty Blahy a zvýšenou agresivitou několikrát zatopili před Mlčákem,ale největší šanci, únik Kleina, zlikvidoval fantasticky Mlčák. A tak udeřilo na druhé straně. Nenápadnou malou domů nevypustil Gajdorus, drobným vyhecováním a gesty rozhodil domácího brankáře, který zazmatkoval, míč si ukopl a Tomáš ho na dlouhou nohu poslal do odkryté sítě 0-2.

Domácí vrhli poté vše do útoku, kam se vytáhl i Hložný a Maňásek, tedy stopeři domácích. Spoustu centrů pochytal Mlčák, vzadu výborně četl hru Dobiáš, a celá jedenáctka dřela na 100%. V 85. minutě po rohu domácích přistrčil Hložný Bičánka a poslal balon hlavou k tyči 1-2. Domácí vycítili šanci, ale mohl to být střídající Zapletal, který se řítil na domácího brankáře, ale ten tentokrát domácí podržel. Ani 4 minuty nastavení už domácím nepomohli, a tak se jalubští radovali z velice důležitých 3 bodů a hlavně si dokázali, že pokud dají do hry srdce, můžou vyhrát kdekoliv. Poděkování patří i divákům, kterých z Jalubí přijela slušná řádka a hráči to pocítili.

Branky:Hložný - 2xGajdorus T.

 

Jalubí - Slavkov 2 : 0 (2 : 0)

 

Nelichotivá bilance a poslední zápas sezony, navíc před vlastním publikem, jemuž letošní výsledky udělali pramalou radost. Právě tohle a alespoň částečné udobření publika, byla motivace, kterou domácí hráči chtěli přetavit v takřka existenční 3 body.

Díky různým okolnostem byla sestava poměrně okleštěna, ovšem o to víc bylo od úvodních minut vidět, jak tato skutečnost mužstvo spíše semkla. Domácí oproti minulým zápasům zvýšili důraz a agresivitu a to hostům činilo problémy. Po úvodním oťukávání se hrál svižný fotbal ,,nahoru – dolů“ ovšem bez velkých příležitostí. Hosté se sice dostali k několika standardním situacím, ovšem domácí daleko pečlivěji hlídali své soupeře a tyto hrozby odvraceli.

Ve 20. minutě přišel pěkný pas z hloubi pole od Grebeníčka na Gajdoruse, kterého si sice hosté pohlídali, ovšem kde se vzal tu se vzal Najbrt a po nedorozumění obrany protlačil míč za brankáře hostů 1 - 0. Domácí branka ,,nakopla“, začali si věřit a stále tlačili na soupeře, který podnikal ovšem nebezpečné brejky, taktická hra a dnes výborná obrana si však i s trochou štěstí poradili. O chvíli později se o vzruch postaral v krátkém sledu rozhodčí Chramcov, který nejprve odpustil hostům jasný penaltový zákrok na Gajdoruse a poté se zřejmě bál udělit druhou ŽK hráči hostů za faul bez míče. Ani to domácí neotrávilo a přišel nejhezčí moment zápasu. Gajdorus vybojoval míč na zmatkujících stoperech, poslal oblouček na rozběhnutého Dujku, který krásně servíroval na naběhnuvšího Najbrta, a ten ,,z jedné“ uklidil míč do sítě 2 – 0.

Do druhé půle domácí i díky zranění Bobčíka přeskupili sestavu a do útoku se posunul Hanáček.

Domácí trpělivě vyčkávali a napadali hosty a hlavně BOJOVALI jeden za druhého. Hosté se sice snažili, ale líznutá tyč domácí branky byla největší výstrahou. Naopak několik brejků domácích volalo po gólu, ovšem scházela trocha přesnosti a když už Hanáček branku vsítil, nebyla uznána pro ofsajd. Nědělní hrdina Patrik Najbrt ještě orazítkoval břevno a tak se sice hattricku na rozdíl od potlesku diváků nedočkal, ovšem snad mu tento vydařený zápas vlije do žil té správné bojovné krve, a pokud bude poctivě jak na sobě, tak hlavně pro kabinu pracovat, na jaře se, všichni věříme, dočká. Spokojenost a potlesk diváků po skončení zápasu sice byly tím nejlepším možným zakončení podzimní části, ovšem ta nemůže nechat jalubské vůbec klidnými a naopak nutí bít na poplach a bude jakýmsi povzbuzením pro jarní část.

Branky: Najbrt P. 2

 

Jalubí - Bojkovice 1 : 3 (0 :1)

 

S cílem vymanit se zejména z bodové mizérie a ve dvou následujících domácích zápasech získat pokud možno co nejvíce bodů, takové předsevzetí měli domácí před důležitým zápasem č.1.

Co pro to jednotlivci a trenéři dělají jest otázkou pro vedení a potažmo trenéry obou mužských družstev pro zimní večery strávené při degustaci letošních vzorků.

Ale přejděme nejprve k zápasu. Domácí přeskupili sestavu, do útoku se k Najbrtovi posunul T. Gajdorus, stopery tvořili ve Strání se osvědčivší Vrábl a Kříž Jan. Hosté se od úvodních minut prezentovali bezstarostným fotbalem, hráli jednoduše a vyčkávali na brejky, které jim domácí nabízeli činností, kterou zvládají na jedničku: Nepřerušení rozvíjející se akce soupeře. Pár brejků sice ještě domácí ustáli, ovšem dlouhý aut si domácí nepohlídali a ten skončil v síti po sklepnuté hlavičce jednoho z hostů. Domácí se navzdory kritice z ochozů snažili, ale nebylo jim souzeno. Po důrazném napadání jejich obrany se hezky uvolnil Najbrt, jeho pumelice však pouze roztřásla břevno. Poločas tedy 0 – 1.

Do druhé půle po bouřce v kabině domácí sice vstoupili aktivněji, ale udeřilo na druhé straně. Bratři Křížovi nedůsledně pohlídali pro hosty již téměř ztracený souboj, hostující hráč se mezi nimi prosmýkl a dezorientovaný Vrábl míč uklidil nešťastně do vlastní brány 0 – 2. Atmosféra houstla a diváci to dávali patřičně najevo, přesto domácí nesložili zbraně. I hosté měli vzadu okénka, a jednoho z nich využil důrazný Gajdorus a střelou z voleje nedal Konečnému šanci. 1 – 2. Zdálo se, že domácí soupeře přeci jen zatlačí a budou sahat po bodu, ale tohle odhodlání se po 5. minutách rozplynulo. Dlouhý aut hostů si Engler srazil do vlastní sítě a bylo vymalováno 1 – 3.

Zmar by se dal krájet a podobné porážky jsou jistě pro hráče hodně bolestivé, protože prakticky 2 a půl gólu si domácí dali sami. Individuální chyby ničí tým, který tím ztrácí odolnost a psychiku, na to se ovšem příští soupeř ptát nebude. Každý si vzpomene na první zápas, kde mužstvo rozdávalo fotbalovou krásu a zvítězilo ve Slavkově 1 -3, kéž by se vrátila lehkost a zodpovědnost z tohoto prvního zápasu a soupeř byl znovu poražen. Tuhle otázku nám zodpoví příští neděle...

Branky: Gajdorus T., vlastní (2)

 

Strání - Jalubí 3 : 1 (2 : 1)

Po hrůzunahánějící porážce se Zlechovem se jalubští vydali na půdu nepříjemného Strání. Z nepochopitelných důvodu musel trenér Růžička experimentovat se sestavou a předstopera hrál např. Radek Vrábl, který dopoledne odehrál 90 minut za ,B“ tým... Nutno podotknout, že jeho výkon byl výborný. Ale zpět k zápasu. Utkání tam jsou vždy plné emocí, ovšem bouřlivá atmosféra vždy dokázala i jalubské vyhecovat (viz. poslední 2 remízy s tímto soupeřem). Domácí se do soupeře řádně opřeli již od úvodních minut a hosté prakticky první závar neuhlídali a po špatně vyraženém centru domácí ve 2. minutě kráčeli do vedení 1:0. Hosté se otřepali poměrně rychle, domácí jakoby si mysleli, že hosté budou jen čekat na gólový příděl, ale naopak hru zpřesnili a v poli byli domácím vyrovnaným soupeřem. Po krásném obloučku od Bobčíka ve 20. minutě na hrotu hrající Najbrt přehodil domácího brankáře a zchladil domácí publikum 1 – 1. Domácí jakoby se hledali, naopak hosté si v poklidu hráli svoji hru a k ničemu domácí nepouštěli. Domácí znervózněli a např. vystřídali i nebezpečného Popelku. V 37.minutě po nedorozumění s barvou dresu rozhodčího, který nepochopitelně zvolil světle černý odstín svého dresu a tak se pletl s tmavomodrými hosty, se dostal k míči domácí Frühauf a pumelicí z 30 metrů roztřepal síť za Englerem. Velká škoda, že se nešlo do kabin za nerozhodného stavu, domácí skutečně se štěstím převrátili jazýčky vah na svou stranu...

Po přestávce domácí přidali a bylo jich plné hřiště, ale rozložení se dalo charakterizovat asi jako držení míče na kopačkách domácích, leč bez velkého ohrožení. Když však v 70. minutě Bobčík po pasu běžel z boku sám na brankáře asi všem domácím tuhla spišská borovička v žilách, ale svou ránu ,,přepálil“ a poslal míč nad... nedáš – dostaneš se potvrdilo po 10 minutách... Trestný kop domácích zblokovala obrana hostů tak nešťastně, že domácí sražený balon uklidili do sítě Englera na konečných 3 – 1.

Výkon špatný nebyl, ale hosté se touto porážkou propadli na poslední místo tabulky a dva domácí zápasy, které budou následovat, budou velmi psychicky náročné. Věřme, že se mužstvo semkne a vydoluje z tohoto souboje maximum pro klidné přezimování.

Branky: Najbrt P.

 
Jalubí - Zlechov 0 : 5 (0 : 3)

 

V malém derby se v sychravém nedělním odpoledni očekával vyrovnaný souboj celků, které na tom nejsou v sezoně zrovna nejlépe. Výkony hostů však mají na rozdíl od těch domácích vzestupnou tendenci a ti se bohužel potvrdilo i na trávníku.

Začátek utkání byl opatrný a po úvodním oťukávání se dostal po pěkném průniku k zakončení Dujka, ale s jeho střelou si Vendel poradil. Pak Dujka krásně vysunul Janečka, který orazítkoval spoje. To však bylo ze strany domácích vše, naopak začali sami připravovat šance hostům svou alibistickou, ustrašenou a nezodpovědnou hrou. První varování ještě utnul praporek pomezního, ale pak Najbrt poslal nesmyslně míč z půlky na Zicha, který tento podcenil a Kalmus v poklidu překonal Keglera, který zastoupil zraněného Englera. Za chvíli bylo ještě hůř, když po přihrávce Gajdoruse a následné ztrátě Bičánka ve středu hřiště utekl domácím Zajíc a poslal Zlechov do dvougólového vedení. Před pauzou dorazil domácí po nezvládnuté ofsajdové pasti Zajíc a bylo prakticky vymalováno. Po pauze se sice v pár ošemetných situacích objevili i domácí, ale další hrubice Zicha nabídla šanci Kremrovi, který zvýšil na hrozivých 0 – 4. Dílo zkázy dokonali domácí sami, když si střelu hostí srazili sami do sítě.

Faktem je, že psychika domácích není zrovna v nejlepším stavu, ale předvedený výkon domácích měl parametry zhruba 12. celku ve III. Třídě, a to hlavně díky nezodpovědnosti v obraně, bojácnosti v útoku, a nedoplňování zálohy do útoku. Každý ať si sáhne do svědomí, co pro fotbal ať už během týdne, nebo sobotní večery dělá, a přestane se vymlouvat na to či ono. Chyba je jen v mužstvu, nikde jinde. Kvality toto mužstvo má, ale je asi na trenérech a hráčích samotných, aby se v nejtěžších chvílích podzimu semkli a uhráli do zimní přestávky ještě nějaké body.

Branky: Zajíc 2, Kalmus, Kremr, vlastní

 

Hluk B - Jalubí 4 : 1 (2 : 0)

 

V nedělním dopoledni se hrál na hluckém trávníku od úvodních minut svižný fotbal, i když iniciativnější byli v úvodních minutách domácí. Hosté naopak působili ospalým dojmem a tak se začátek utkání odehrával na jejich půlce, naštěstí však bez vážného ohrožení se sebezapřením chytajícího Englera. S přibývajícími minutami se ale osmělili i hosté a začali svého soupeře přehrávat kombinační hrou, což domácí evidentně zaskočilo. Hosté hrozili ze standartek, ale ty domácí s přehledem odvraceli, proto musel zavelet s chutí hrající Bobčík dalekonosnými pumelicemi z dálky. První z nich polahodila oku diváka: Rána z 30 metrů a brankář skvělým zákrokem konečky prstů vytěsňuje míč nad břevno, po druhé ,,jedovce“ tečuje jeho projektil Jarek Kříž a skvělý reflex brankáře Kovaříka zachraňuje domácí…Jak bývá ale zvykem: nedáš – dostaneš. Nevinou akci domácích a nákopu do výšky směrem k bráně uklízí vysoký Horák do sítě: 1 -0. Sotva se hosté otřepali přichází minela u postranní čáry rychlý centr do vápna a Horák svým druhým gólem na dlouhou nohu zvyšuje 2 -0.

Po přestávce se hosté ještě ani nerozkoukali a Jurásek nemastnou střelou zvyšuje na 3 -0. K.O. jako z učebnice a prakticky za 15 minut po zápase díky hloupým chybám hostů. V 67. minutě sice T.Gajdorus důrazně přeskočil domácího brankáře a snížil na 3 -1 a ukončil tak 517 minut dlouhé čekání na vstřelený gól do soupeřovi svatyně, ale hosté namísto vytvoření si tlaku v závěru díky neustálým nepřesnostem a chybějící přímočarosti směrem k soupeřově brance výrazněji neohrozili domácího brankáře. Naopak v nastavení dorazil trápící se hosty ránou z milosti svým druhým gólem Jurásek. Hosté předvedli laxní výkon plný chyb, a je nutno se nad tím zamyslet. Situace v tabulce se přiostřuje a body by byly potřeba jako sůl. Že by příští kolo se Zlechovem?

Branky: Horák 2, Jurásek 2 - T.Gajdorus

 

 
Šumice - Jalubí 0 : 0 (0:0)

 

V nedělním 9. kole zajížděli jalubští na hřiště Šumic sice s vizitkou druhého nejlíp bránícího celku, ale zato třetího nejhůře střílejícího. Obojí se nakonec ukázalo jako velmi opodstatněné, ale popořadě.

Domácí nastoupili bez lídra Kunovského, hostům chyběl jen nemocný Dobiáš, po trestu se naopak vrátil do sestavy Dujka a mužstvo opět koučoval z dovolené se navrátivší Růžička. Od úvodních minut se hrál fotbal spíše jen mezi šestnáctkami a tak se povedlo eliminovat klasický rychlý nástup domácích. Hráči plnili pokyny na 100%, přebírali si správně hráče, nezbavovali se míčů, naopak pokud to nešlo dopředu, otočili hru a drželi míč častěji na kopačkách. Od 20.minuty se začali tlačit na půli soupeře, kombinace byly pohledné, možná i oku lahodící, ale vše se odehrávalo v dostatečné vzdálenosti od branky domácích. Z neklidu mohl domácí vyvést Bičánek svojí ,,dělovkou“, kterou si téměř brankář uklidil do vlastní sítě, a dalekonosné pokusy Bobčíka. Přesto byli hosté s první půlí spokojeni.

V nástupu do druhé půle hosté, ukonejšení dobrou hrou z první půle, malinko polevili, navíc domácí hráli na svoji ,,domácí“ branku, ale dlouho se drželi v opravdu uctivé vzdálenosti. Hosté se sice dostávali k brejkům, ale chyběl jim větší tah na branku, od rohového praporku se branka dá opravdu těžko. Domácí pak vystupňovali svůj tlak a po jednom z centrů stáli při hostech všichni ,,rohatí“, protože po hlavičce domácích se míč snesl na břevno branky Englera a dorážející útočník, který chtěl dorazit míč do prázdné branky situaci podcenil a obrana hostů další dorážku se štěstím zpacifikovala. (pozn. Štěstí po 5 zápasech?) Hosté se navzájem ,,zdupali“ a přeci jen se víc osmělovali. Standardní situace ale zahrávali ,,měkce“, zbytečně vymýšleli a chyběl tak stejně jako v celé ofenzivě větší důraz a tah na branku. Znovu jen dalekonosné pokusy Janečka, Bobčíka, nebo zablokovaná střela Najbrta byly ty, co by stály za zmínku. A tak v neděli velmi dobře pískající sudí Družbík ukončil jinak celkem pohledné utkání, ve kterém hosté sice již popáté za sebou nevstřelili branku, ale vybojovali bod na půdě soupeře a ten budiž povzbuzením před důležitým nedělním utkáním v Hluku.

 

Jalubí - Jiskra Otrokovice 0 : 1 (0:0)

 

V tradiční hodové sobotní dopoledne přijel soupeř velké tradice a dle výsledků rovněž silné výkonnosti, Jiskra Otrokovice. Povinnost však velela domácím k vítězství a protržení 3 kol trvající střelecké nemohoucnosti a bodového půstu. Sestava oklešťená o vykartovaného Dujku byla spíše defenzivněji laděná, ale to se při zranění Hanáčka a bez již zmiňovaného Dujky dalo čekat. Od úvodních minut bylo zřejmé, že oba týmy mají pevné obrany a rozhodovat budou maličkosti. Hosté se prezentovali jako důrazný a silový sok, který do všeho jde po hlavě a souboje s námi budou bolet. Hrál se sice kombinační fotbal z obou stran, ale bez vážnějších situacích před brankami vynikajících gólmanů na obou stranách. Domácí se tlačili před branku hostí díky výborné hře Ulmana a na něj vytvořeným standardním situacím. Ty ale s přehledem sbíral brankář Jiskry. Tvrdá, ale korektní hra, kterou zbytečně nekouskoval ani rozhodčí byla k vidění i ve druhém poločase. To se domácí pokusili do soupeře zakousnout a divák musel s povděkem kvitovat bojovnost a snahu domácích o vstřelení kýženého gólu. K němu měli nejblíže Ulman s Najbrtem, ale prvního vychytal skvělým zákrokem gólman a druhý svůj volej poslal směr ,,Modrá“. Na druhé straně čaroval Engler, když reflexivně vyrazil volej stopera Jiskry. V momentě, kdy domácím visel gól na vlásku, přišel bleskový brejk hostí, střílená přihrávka napříč malým vápnem a nešťastná teč domácího T. Gajdoruse, který míč tečoval za záda překvapeného Englera. Smutek byl nepopsatelný, ale i tohle fotbal nabízí a je v něm jeho krása. Domácí sice pak veškerou sílu vrhli do útoku, ale když už se rýsovala ,,gólovka“, utnul ji necitlivě pomezní rozhodčí zdviženým praporkem a nervózní závěr byl na světě. To, že štěstí nepřeje, se nezdá být v případě jalubských fráze, ale to, že se již 4 zápasy nevstřelila branka začíná být strašákem. Bez branek se nevyhrává, a to je holý fakt. Je třeba něco změnit, jelikož bojovnost a snaha nechybí. Přijde příští týden v Hluku vysvobození?

Branky: Gajdorus (vlastní)

 
Zlámanec - Jalubí 1 : 0 (1:0)

 

Po dvou zápasech bez bodové nadílky a vstřeleného gólu se jalubští vydali na půdu tabulkově silného Zlámance, kde chtěli na jejich specificky malém hřišti přerušit tuto nepříliš povedenou minisérii. Čáru přes rozpočet však udělal za dovolenkujícího trenéra Růžičku zaskakujícímu Igoru Englerovi Dobiáš, se kterým se počítalo do základní sestavy, ale díky pracovně náročnému víkendu byl nucen za něj naskočit Marek Zapletal, který měl dopolední zápas za ,,Betis“ v nohách. Pochvalu zaslouží Dopita, který se urval aspoň na poločas a před ,,noční směnou“ 1.polovinu zápasu odmakal. Totéž platí o klucích z ,,Béčka“, kteří vypomohli po svém dopoledním mači..

V úvodních minutách, a to byl boj mezi šestnáctkami, se v útoku nepodržel balon a hostující obrana jen se štěstím odvracela kontry domácích, kteří malého hřiště zkrátka dokáží využívat. Kdyby však jalubští přidali na plynu a začali více jezdit, soupeř by byl v ouzkých, párkrát se tomu tak stalo a pár střel volalo po gólu..Znovu však přišla ohraná písnička posledních zápasů, přečíslení zálohy, nezajištění se obránců a nemastná střela Sadila, která prošla Englerovi mezi nohama v 17. minutě 1 – 0. V tu dobu jakoby domácí vyčerpali veškeré své možnosti a snažit se začali konečně i hosté. Bičánek a Bobčík otestovali pozornost Nohy v domácí brance, a když se po nedorozumění stoperů s brankářem téměř radoval z branky Dujka, zachránilo je domácí břevno...Do kabin šli ve vedení domácí.

O přestávce si zdravotní stav a pracovní povinnosti vyžádali 2 změny a hosté museli hru zjednodušit. Do útoku se přesunul po dalším střídání Lukáš Horák, což sice díky nákopům a dlouhým autům přineslo několik standartek, ale stále bez gólového efektu. Domácí zase těžili z hostující hry na riziko v podobě brejků a jen jejich nemohoucnost držela jalubské v naději na bodový zisk. V 75.minutě se po jednom z brejků dostal do kontaktu s domácími obránci již jednou napomínaný Dujka a nepřesný a necitlivý rozhodčí Ruman jej na radu domácích hráčů a diváků poslal po 2.ŽK za údajnou simulaci ke stánku s oblíbeným pěnivým mokem. Hosté zkusili hru vabank, do útoku se posunul k L.Horákovi Gajdorus a po jednom z dlouhých autů po jeho hlavičce musel Noha tasit zákrok z kategorie zázračných – opět nehorázná smůla. A když se hosté neprosadili ani ze série několika rohů, museli se opět poklonit soupeři, ten se však dal minimálně o bod oloupit… Žel bez gólů se vyhrát nedá, snad se vše zlomí v důležitém utkání na hody. Doufejme ve veselé hodování, okořeněné 3 body s těžkými Otrokovicemi.

Branky: Sadil 1:0

 

Jalubí - Osvětimany 0 : 2 (0:1)
Koryčany - Jalubí 1 : 0

Jalubí - Kudlovice 2 : 1
 
Sušice - Jalubí 2 : 1

Jalubí - Havřice 2 : 1
 
Slavkov - Jalubí 1 : 3